CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Pankrác, ul. Družstevní ochoz a okolí
12345678910111213 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
OT
Newbie

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 10

hospoda Příspěvek č. 97 

tak tos´ usetril ... )))

Old Post 05.02.2003 v 07:38
OT je offline   Click Here to See the Profile for OT   Find more posts by OT   Click here to Send OT a Private Message   Click Here to Email OT   Visit OT's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inuska
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 98 

tak na cem jste se dohodli?

Old Post 05.02.2003 v 10:08
inuska je offline   Click Here to See the Profile for inuska   Find more posts by inuska   Click here to Send inuska a Private Message   Click Here to Email inuska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

SRAZ summary Příspěvek č. 99 

Předpokládám, že nějakej kompletnější zápis z toho co bylo dohodnuto udělá Ultra. Z mého pohledu to vypadá následovně:
1) existuje reálný zájem o lokální konektivitu k Internetu
2) v první fázi lze očekávat, že se reálně připojí tak okolo 15-ti lidí
3) obecná představa zájemců o připojení se pohybuje někde kolem 64/128k v ceně zhruba 500,- Kč/měs

Konkrétní kroky, které předpokládám já:
1) protože l@zna je totálně zaneprázdněn udělá petr100 fotky z jejich střechy (kde má snad být AP) směrem k vršovickému nádraží (Regula)
2) bude-li na základě fotek ověřena přímá viditelnost na střechu toho baráku vedle nás, zajdu za tím člověkem a pokusím se domluvit umístění anténního stožáru tak aby vyčníval nad hřeben střechy
3) natrasuju vedení optického kabelu po střeše na náš barák (pokládat se ale zatím nebude)
4) jakmile budou úchyty a stožár osadíme omnidirectional anténu (zisk 5-7dBi), připojíme k AP a můžeme zahájit testovací provoz
5) v rámci testovacího provozu pustím do vzduchu sdílených 128k Inetu for free, aby si lidi v okolí mohli proměřit signál a "propingat" jak jim to chodí
6) zkusím znovu kontatovat toneho jak je na tom s připojením k CZfree aby byla alespoň nějaká konektivita do CZfree páteře, dokud se nějak nevyvrbí Ronja/Crusader co se má stavět směrem na Heaven s meziskokem u L@zny

S pozdravem
Petr (p3t)

Old Post 05.02.2003 v 10:37
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

Příspěvek č. 100 

Ok,

Na zapisu se pracuje.. ale bude to az zitra.
Ramcove bych to ale videl jako ty.

- Jen pripominka. Honza a dodo se tvarili ze ten Crusader bude do 2 mesicu. No veril bych... ale jelikoz jeste nikde nefunguje
teda u lady na stole. I kdyz co Honza rikal vsechno pokracuje prudce ku predu. Pocital bych se spozdenim. Zkusim se v tom alespon nejak angazovat dyz cas dovoli.

- Mam za to ze TONE do CZF nejede momentalne.
ma tam vlastne lokalni AP s konektivitou ven. Zkusim to proverit.

- Zkusim taky vyvinout cinost k konfiguraci a rozjeti APcka u Lazny.
alespon docasne treba s nejakym chabym spojenim. jen pro test stability.
zatim

U.

Old Post 05.02.2003 v 15:59
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Ahoj vsem, Příspěvek č. 101 

Jeste jednou se omlouvam, ze jsem vcera vysmazil tak brzy, ale je ted proste blbej cas.

Jsem rad, ze se veci dali do pohybu a ze kolem me bydli dost ochotnejch a zapalenejch lidi. Fakt. Doufam, ze to uspesne dotahneme do konce a ze v lete si uz v parku Jezerka budou moct polehavat lidi s notebookama a zamilovane si zdarma surfovat ;-)

Beautiful sweet dreams....

L@zna

BTW: okamzite po premiere se do toho taky vrhnu.

__________________

Old Post 05.02.2003 v 16:30
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

vse v poklusu :-) Příspěvek č. 102 

Zdravim,

Vim ze jsem vam jeste neodeslal nejake fakticke zavery z minuleho tydne ze srazu ale neva.
Tak jako vy jsem plne zaneprazdnen..... Max do konce tohoto tydne!!

Jisty pokrok je .....

-Naladil jsem novou 24dBi antenu a lovil signal z dali i z blïzka.
Musi se to vychytat ale pro zajisteni alespon nejakeho spoje do netu - vzdalenych (tone, casablanca) plne postacuje.

- Poslal jsem vicero zprav z zprávcem nodu TONE Vrsovice
kterehoz signal se tu krasne chyta a vyzjistil ze stejne jako
p3t planuje postaveni node v Kloboucnicke - signal a konektivitu
bude brat ze sveho TONE - momentalne 1mbs do NETU.
Jede to jak z praku.
Vsechny problemy s rusenim odstranil a celkove to stabilne vyladil.
Predbezna domluva s p3t stale plati.

- Napsali mi dalsi lide tady z okoli , tak nas asi bude vic.

- Lazna oznamil ze bude mit take cas od pristiho tydne.
Takze nechci slibovat ale AP musi jet koncem pritiho tydne
i kdyby nechtelo.¨Stavte anteny instalujte karty :-)

Tot asi vse. Jak jsem jiz rekl rozeslu vam jeste nejake materialky.
Hlavne zpracovanou mapku a kdo kde je.
+ nejaky prehled soucasne situace a jednotliva doporuceni.
Mejte se.


U.

Old Post 10.02.2003 v 12:53
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bartolomeus
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 103 

Rad se k Vam pripojim bydlim v Jaurisove vyhled mam do parku a smerem na druzstevni ochoz.
Bart

Old Post 11.02.2003 v 15:12
Bartolomeus je offline   Click Here to See the Profile for Bartolomeus   Find more posts by Bartolomeus   Click here to Send Bartolomeus a Private Message   Click Here to Email Bartolomeus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

No jasne Příspěvek č. 104 

Ahoj Bortolomeusi,

neni problem .. Zatim se tedy neniu pripojovat kam tu na Pankraci,
ale co nevidet bude. Procti si fora a FAQ ohledne WiFi a uz si schanej antenu

No teda jak je na tvem uvazeni :-))
Poslu nejaky info. A procti si tez tohle forum.
Cau
U.

Old Post 11.02.2003 v 22:36
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bartolomeus
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 105 

Ultra diky,
ok prectu casem ted sem celkem buzy a co se tyce anten taxem lama mam jen touhu po inetu a ochotu zainvestovat. Dost me zklamal ten mecom, od srpna to bylo stylem pristi tyden pristi tyden mezitim se cena vysplhala ze 700 na 1000 mesicne za antenu ci co ze 4500 na 6000 + instalace 1500. Coz uz se mi zda moc a radeji tech 1000 kc dam CRA kdyz nebude jina moznost.
Jeste nekde v eforu kdosi nabizel za tusim 400 sdilenou 64ku s limitem 0.5 gb den 15 gb mesic,a le na mail zatim nezaregaoval.
Tot muj strucny vylev k inetu Na Jezerce doufam, ze ted se to nejak pohne.

Muzu necim prispet ja?
Bart

Old Post 12.02.2003 v 13:24
Bartolomeus je offline   Click Here to See the Profile for Bartolomeus   Find more posts by Bartolomeus   Click here to Send Bartolomeus a Private Message   Click Here to Email Bartolomeus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inuska
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 106 

Zprava o Kloboucnicke je pozitivni, i kdyz zrovna na tu stranu mam blok domu, no uvidime az to pe3t spusti a hlavne az ja budu mit antenu, coz jeste chvili potrva. Toz hosi dejte vedet jak pokracujete!

Old Post 12.02.2003 v 15:55
inuska je offline   Click Here to See the Profile for inuska   Find more posts by inuska   Click here to Send inuska a Private Message   Click Here to Email inuska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MRAQ
Newbie

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 107 

Jsem úplný newbie, co se týče wi-fi. Rád bych se k vám připojil. p3t jsem poslal zprávu, že mohu pravděpodobně zajistit místo na střeše na paneláku, který je přímo naproti firmě, kde p3t dělá. Paxem si teprv přečetl další příspěvky, tagže koukám, že jste již měli sraz. Na příští se hlásím.

Mně se jedná prioritně o konektivitu do netu. Jsme domluveni s pár lidmi od nás z domu, že si pořídíme nějaký komerční bezdrát. Chtěli jsme u Mecomu, ale tohle vypadá daleko líp.

Závěrem: co mohu udělat já pro vás, vy pro mne a co můžeme udělat sami pro sebe ?

Old Post 18.02.2003 v 13:54
MRAQ je offline   Click Here to See the Profile for MRAQ   Find more posts by MRAQ   Click here to Send MRAQ a Private Message   Click Here to Email MRAQ   Visit MRAQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

zdravim Příspěvek č. 108 

Takze ,

vim ze vsichni ocekavate co , jestli se neco hejbe, ale verte mi ze se na tom pracuje.

usilovne.
Sliboval jsme tenhle tejden...
Tak sliby chyby presouvam na pristi.
Nic jineho nez CZF ted skoro neresim.
a teda lokalni sit v tomto dome...
Stavim stozar, taham kabely sroubuji montuji
konfiguruji... Linux.

S Petrem se ZAlomu jsem zkoukli o vikednu strechy, a to i u Lazny
dobra zprava je ze ta viditelnost na Kloboucnickou je dobra i od tam tud, tak nebude pravdepodobne pripojovat pres dalsi uzel.

Dam vedet,
HLAVNE AZ BUDE TO AP, neb to je alfa & omega.
Cau

Ultra

BTW: Kdo by chtel s cimkoli pomoci muze.
nenapada me ale ted s cim :-((

Old Post 19.02.2003 v 00:03
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Node v Kloboučnický Příspěvek č. 109 

Old Post 21.02.2003 v 22:31
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bartolomeus
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 110 

Diky moc P3t,
mel bych prosbu ( u posledni fotky pohled na budejarnu pises ze domy blokuji ..) bydlim v Jaurisovce mezi Horni a Vyssi muzes to okouknout nebo vyfotit jestli prece jen nejaka viditelnost neni a pokud ne jake jsou pro me dalsi moznosti jak se pripojit?
Mej se fajn a drzim palce
Bart

Old Post 26.02.2003 v 07:22
Bartolomeus je offline   Click Here to See the Profile for Bartolomeus   Find more posts by Bartolomeus   Click here to Send Bartolomeus a Private Message   Click Here to Email Bartolomeus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Super!!! Příspěvek č. 111 

__________________

Old Post 26.02.2003 v 08:49
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

tak zatim nic Příspěvek č. 112 

Tak v horni casti Jezerky to zatim vypada ze se tu to AP nechytne, (vcera to tu testoval Pavel - ja s moji 24kou musim drzet spojeni neb tu nejsem sam....) ale nevadi. Dulezite je aby to tam chytnul Lazna.
U.

Dobry by bylo napsat konkretne cislo domu v te kloboucnicke, mam to odtud pohledem docelazpracovane. Pro ostatni orientujte se na KOMIN mlekaren. Kloboucnicka je za nim napravo, ale i nalevo.- Vnimano z pohledu odtud z kopce.

Old Post 26.02.2003 v 09:23
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz