CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Pankrác, ul. Družstevní ochoz a okolí
« 234567891011121314 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

komin mlekaren Příspěvek č. 113


Jo to by mělo být ono, ten komín jako orientační bod sedí. Jinak na webu je uvedeno i cislo domu soucasneho umisteni anteny (Koboucnicka 22) - bohuzel vyhled na jih stini o par vyskovych metru baraky naproti. Prijmove nejlip na tom budou momentalne lidi ze severovychodu (viz fotky na webu) . Pripojuju vyrez z fotky, kterou jsem dostal od MRAQa z protejsi strechy - odtamtud by k Vam snad mohlo byt videt, tak se tam zkuste najit. Pokud se to podari domluvit, mohly by se anteny presunout tam.

S pozdravem
Petr <p3t>

Old Post 26.02.2003 v 23:47
p3t je offline Click Here to See the Profile for p3t Click here to Send p3t a Private Message Click Here to Email p3t Find more posts by p3t Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

AP Příspěvek č. 114 

Vcera v noci jsem byl na strese:

1) Obavam se ze na stavajici lokalitu P3t nevidim. Pokudy by se to dalo presunout nekam vyse, tak by to bylo super.

2) Zminovane AP jsem nenaskenoval, neznam polarizaci anteny (ale zkousel jsem obe dve) z CZfree chytim pouze TONEho a vic nic. Porad se mi tam taky mota NETEL_NUSLE ale CZFree.net nic nez TONE.

3) Zatim frci ta Casablanca, sypou tam 512 kbit/sec ale nevi se, jak dlouho to bude trvat. Jediny omezeni je, ze se tam obcas objevi jejich reklamni stranka a pak se teprve musi odklepnout ten link. Ale to se da prezit.

Resume: pokusim se s P3t dohodnout prestehovani anteny na vyssi bod a dam vedet.

L.

__________________

Old Post 27.02.2003 v 08:47
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inuska
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 115 

Ahoj, to je skvela zprava. POradi mi nekho jaky konkretni hardware mam zacit shanet?

jsem 351 metru od p3t, bohuzel pres strechu

Old Post 27.02.2003 v 16:41
inuska je offline   Click Here to See the Profile for inuska   Find more posts by inuska   Click here to Send inuska a Private Message   Click Here to Email inuska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
funus
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 116 

J to je ýborný...takže tobě už to AP šlape??? To abych koupil načiníčko...))...mohl bys please vyfotit to zařízení??? Mrknul bychnejdřív ze střechy, jestli mám viditelnost nebo ne...a pak do toho hnedle zapluju a zakoupim, co je potřeba...Díky...

Jo a jak to bude s placením...těch 512 bude předpokládám zatím sdílenejch či co...nebo se tuž bude rozdělovat k jednotlivejm lidem???

Zsatím...DAVE

Old Post 03.03.2003 v 13:06
funus je offline   Click Here to See the Profile for funus   Find more posts by funus   Click here to Send funus a Private Message   Click Here to Email funus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 117 

Zatim ne, ale makam na tom.

L.

__________________

Old Post 03.03.2003 v 13:29
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
funus
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 118 

OK...v pohodě...mohl bys mi prosím dát vědět na mail, až to zmákneš??? nebo jestli chceš s něčím píchnout...absolutně se v tom nevyznam a asi budu potřebovat helpnout, až to budu instalovat...ale manuálně můžu vždycky pomoct...mimo školu...

Zatím díkes a netu zdar...

DAVE

Old Post 03.03.2003 v 16:24
funus je offline   Click Here to See the Profile for funus   Find more posts by funus   Click here to Send funus a Private Message   Click Here to Email funus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 119 

Naposledy upravil chvatal 05.03.2003 v 16:12

Old Post 03.03.2003 v 21:58
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
misanp
Newbie

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 3

pripojeni od Mecomu Příspěvek č. 120 

Naposledy upravil misanp 05.03.2003 v 00:41

Old Post 05.03.2003 v 00:33
misanp je offline   Click Here to See the Profile for misanp   Find more posts by misanp   Click here to Send misanp a Private Message   Click Here to Email misanp   Visit misanp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inuska
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 32

chvatal Příspěvek č. 121 

Old Post 05.03.2003 v 15:59
inuska je offline   Click Here to See the Profile for inuska   Find more posts by inuska   Click here to Send inuska a Private Message   Click Here to Email inuska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 122 

Tak jsem byl na strese s tim USBckovym wi-fi adapterem. Nema sice vykonnou antenu, ale prece neco jsem zachytil. Takze: naskocil mi tam node "I4" jako "CZFree.Net.I4", pak jeste "CZFree.Net", pak rada privatnich siti a jedna kryptovana. Na I4 jsem se mi ale pripojit nepodarilo, neb zrejme nemel mou MAC (nebo-li fyzickou) adresu zadanou ve sve databazi. Zajimalo by mne, ci je ten "CZFree.Net". Jinak se signal obcas ztracel, ale to by mohlo byt kvuli te slabe antene. Od T-Sysu zadny signal nedorazil. I nelenil jsem, vzal notebook s adapterem a popojel autem do Kloboucnicky, abych se podival, jak vypada takove dobre spojeni na funkcni node. Bohuzel jsem byl zklaman, jelikoz jsem sice stal u baraku Kloboucnicka 22, ale signal "CZFreeNet.T-Sys" se objevoval sporadicky, takze o nejakem funkcnim spojeni nemohla byt ani rec. Tak pro mne tedy zbyvaji dalkove spoje na "I4", nebo na "TONE" ve Vrsovicich, a tedy parabolicka antena a spousta dalsiho zeleza.

Alex

Naposledy upravil chvatal 06.03.2003 v 13:49

Old Post 05.03.2003 v 21:44
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 123 

Clovece, byl jsi vubec ve spravny ulici?


Copy from p3t web site:
----------------------------------------------------
Došlo k důležité dohodě o možnosti umístění antény na sousedním domě "Kloboučnická 22", čímž se podstatně zvyšuje šance na kvalitnější pokrytí signálem v blízkém okolí.
----------------------------------------------------


L.

__________________

Old Post 06.03.2003 v 13:21
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 124 

Naposledy upravil chvatal 06.03.2003 v 13:51

Old Post 06.03.2003 v 13:38
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

zprovozněna internet gateway Příspěvek č. 125 

Včera jsem zprovoznil internet gateway - více viz. thread o nódu Kloboučnická.

Jinak pokud chcete měřit signál, nedělejte to dole na ulici přímo pod anténou, protože ta má sice v horiznotální rovině 360 stupňů, ale vertikálně tak cca 10 stupňů, takže pod svícnem bude relativně tma

Internet gateway je k AP připojena bezdrátově asi na vzdálenost 30m s převýšením cca 3 patra, takže ve vzduchu určitě signál je, ale nevylučuju, že může bý nějaký problém v APčku, nebo v kabeláži. Můžu se na to mrknout, ale potřeboval bych aby mi někdo pomohl. Stačí když se najde někdo kdo má přímou viditelnost ze vzdálenosti tak cca 300m, má PC nebo notebook s Wi-Fi kartou, trochu zkušeností třeba s netstumblerem a bude někdy v příštím týdnu přes den doma. Proměříme to a když to bude vypadat špatně, zkusíme u APčka vyměnit komponenty kus po kuse a možná přijdem na nějakou chybu.

Kdo by byl ochoten přiložit ruku k dílu pošlete maila nebo PMko.

Old Post 07.03.2003 v 18:03
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
funus
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 7

??? Příspěvek č. 126 

Tak jestli to dobře chápu, tak zaím funguje AP Kloboučnická...lazna jeste není. A internet Gateway je na Kloboučnický...je to tak??? Zkusim se mrknout na viditelnost...

Old Post 11.03.2003 v 10:43
funus je offline   Click Here to See the Profile for funus   Find more posts by funus   Click here to Send funus a Private Message   Click Here to Email funus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

pokrok Příspěvek č. 127 

Takze

Pokroky. Ja sem tu nemeril ale jsem z vas asi nejdal tak nepocitam s uspechem. V Kloboucnicke se nam to hejbe.

- Tento tyden by mela byt druha karta pro Laznu na AP.
- Tak doufam ze uz konecne! Tady take se to pusti.

U.

Naposledy upravil Ultra 11.03.2003 v 12:12

Old Post 11.03.2003 v 11:43
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ldvk
Newbie

Registrován: 12.03.2003
Příspěvků: 3

Cool tyro Příspěvek č. 128 

Zdravim,
rad bych se k vam pridal Bude-li to v mych silach, pomuzu. Bydlim v Obcanskem domove 5 (primo naproti telecumu :smoker, ulice je kolma na Soudni. Kdo vi, kde to je, tak vi jaky je rozhled ze strechy. Byl bych rad, kdybyste mi nekdo poslal nejaky info jak, kde, s kym a za kolik , zkratka jak zacit. Diky.

Old Post 12.03.2003 v 15:30
ldvk je offline   Click Here to See the Profile for ldvk   Find more posts by ldvk   Click here to Send ldvk a Private Message   Click Here to Email ldvk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 234567891011121314 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz