CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Pankrác, ul. Družstevní ochoz a okolí
« 3456789101112131415 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

hoj Příspěvek č. 129 

Rozeslu info az pojede AP.
U.

Naposledy upravil Ultra 17.03.2003 v 11:34

Old Post 12.03.2003 v 19:17
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Wink AP opět v provozu Příspěvek č. 130 

Do doby než se vyřeší situace s naším D-Linkem, jsem osadil náhradní HW AP - CISCO 1200, takže náš AP je již opět v provozu. Na zkoušku jsem zapnul možnost automatického přelaďování na nejméně zarušený kanál, takže momentálně jedeme na ch.6, ale může se to občas "samo od sebe" změnit.

Kromě toho se u nás stavil <Ultra> (kterému tímto ještě jednou děkuji) se svojí 16dB směrovkou, pomocí které jsme úspěšně otestovali možnost propojení na node "heaven".
Takže pokud se nám v dohledné době nepodaří dostat se s anténami někam do vyšších poloh na některém ze sousedních domů pro propojení na I4 nebo K2, nebo se v SV sektoru neobjeví nový AP, bude to momentálně asi jediná vhodná trasa.

Internet GW je rovněž v provozu, včetně 128k free Internetu. V brzku (jakmile definitivně vyřešíme ten D-Link) dojde ale k významné změně a to k přechodu na interní rozsah CZF adres, které byly včera konečně přiděleny.

Až zbyde trochu času, chci do naší mapy na webu dodělat oblasti předpokládaného pokrytí okolí naším signálem ze všesměrovky, aby si každý mohl snadno udělat představu okdud nás asi tak lze zachytit a odkud to spíš nemá cenu zkoušet

S pozdravem
>p3t<

Old Post 14.03.2003 v 18:14
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 131 

Kluci, jste dobri!!
Vypada to u vas dost nadejne. Ja jsem si jiz koupil vsechno zelezo a zitra, t.j. v sobotu, budu vsechno davat dohromady (node "ALEX"). Bohuzel na vas nevidim, ale mam docela silnou antenu ISM19 a chtel jsem zkouset pripojeni jak na "I4", tak na "tone", se kterymi to mam jiz domluveny. Zkusim se teda taky napichnout i na vas, pokud to pujde.

Jen tak mimochodem, pisete ze "Po dobu testovacího provozu bude k dispozici 128Kbps sdíleného Internetového připojení zcela zdarma!". A jak to bude potom? Mate uz takovou nejakou predstavu ohledne financnich zalezitosti?

Alex

Old Post 14.03.2003 v 22:51
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

ceny za pripojeni. Příspěvek č. 132 

Je to zalezitost plne v kompetenci P3t a jak to vyjedna. Tz. domluva s PRAGONETEM. Zatim predcasne.
Doufejme ze co nejlepe :-))
U.

Old Post 15.03.2003 v 13:01
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 133 

KONECNE!

Konecne mam funkcni klientsky node. Dnes rano jsem zkousel nasmerovat antenu na T-Sys, ale tocil jsem na vsechny strany a vubec nic. Tak jsem to po ruznych technickych problemech konecne ted zprovoznil na "tone". Vsechny zkusenosti casem dam na web.

Alex

Old Post 16.03.2003 v 00:14
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Re: zprovozněna internet gateway Příspěvek č. 134 

__________________

Old Post 17.03.2003 v 00:41
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

Hola hola Příspěvek č. 135 

Tak karta pro AP bude jiz dnes , - pro AP Lazna
Zatim to profinancuji ja , ale kazdy kdo by chtel prispet na zrizeni nodu necht se mi ozve... Finance totiz jaksi dosly. ... :-((
Nechci tahat z nikoho z vas penize!! Berte to jako prispevek na vybudovani AP, vysi necham na vas. Ozvete se kdyztak mejlem.

Nic uz totiz nebrani ho tento tyden spustit
( NESLIBUJI - to jsem jiz cinil mnohokrat a znate to...)
WiFi zdar.

U.

Ps- info rozeslu az to pojede, ted jsem zatim nic neucinil....

Old Post 17.03.2003 v 11:32
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ldvk
Newbie

Registrován: 12.03.2003
Příspěvků: 3

Question hola hola Příspěvek č. 136 

Pro Ultra: tim PS: "info rozeslu az to pojede, ted jsem zatim nic neucinil...." myslis info, ktery si sliboval, ze rozesles (zatim mi nic neprislo), po te, co jsem projevil zajem se k vam pridat? Zatim teda nevim nic a tedy ani nevim jak bych mohl pomoc. Otazkou je, jestli uz to neni cely v takovym stadiu, ze uz nic nepotrebujete, coz ale nemuzu vedet. Napis prosim, jestli mam jeste pockat, nebo jestli se mam obratit na nekoho jinyho nebo jestli se na to mam vybodnout. Diky.

Old Post 17.03.2003 v 11:43
ldvk je offline   Click Here to See the Profile for ldvk   Find more posts by ldvk   Click here to Send ldvk a Private Message   Click Here to Email ldvk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

Dejte mi cas Příspěvek č. 137 

2 ldvk and all.

Ok, furt neco slibuji a nic. Dejte mi cas do vecera. Sepisi vse co je potrebne a aktualni pro lokalni CZF. Kdyby to nekomu nedoslo poslete mi prosim jeste jednou email.
U.

- Urctite bude jeste neco potreba - kazda rada draha. V tuto chvili vsak nemohu rici co. Treba urcite nekdo kdo holduje Linuxu - at se ozve.

BTW: A nebijte me , neb toho v posledni dobe je fakt hodne.

Old Post 17.03.2003 v 12:13
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

slibene INFO Příspěvek č. 138 

Old Post 18.03.2003 v 02:23
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 139 

Muzu potvrdit, ze na tom fakt makame. Je ted trosicku problem s financema, ale to neni zasadni prekazka.

Jenom pro informaci, dosud jsme nakoupili:

2× XI-626 5200,- Kc
20m Kabelu 2000,- Kc
Anteny 2000Kc,- Kc
Konektory, pigtaily, atd.: Dalsich min. 1500,- Kc

Benzin, kredit a cas ani nepocitam, to patri k veci.

Jinak zitra jdeme tahat dalsi kabel ze strechy ke me do serverovny a znovu promerovat spojeni na p3t. Na vikend je objednan clovek, co zkonfiguruje Linux. Nechci ale davat zadny terminy, jelikoz nikdy nevite, co se prihodi. Ale NEUSNULO TO. Vydrzte.

L.

BTW: Jinak jakykoliv financni prizpevek vitan, zatim to tahnem z vlastnich zdroju a neni to jednoduchy. Jeste nas cekaji bleskojistky a zrejme nejaky hardware na router.

__________________

Old Post 18.03.2003 v 02:30
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 140 

To: p3t

Hele, uz se Ti nekdo ozval, jestli Te chyta? Zitra (resp. dnes to uz je ale hodin :-) se budeme znova pokouset lovit Tvuj signal, tak abysme tam zbytecne nenastydli.

To: Ultra

rano Te cekam, je docela dobra nahoda, ze takovou dobu nic a pak to tam oba postnem v pul ctvrty rano ;-)

__________________

Old Post 18.03.2003 v 02:38
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 141 

Ahoj, jsem rad ze se to u vas uz rozjelo, ale s tim spojenim na nas mam obavu, ze prima viditelnost nebude :(

Antena je sice na stozaru o dva az tri metry vejs nez kam se da "vysunout" hlava, ale na prekonani ty stechy naproti to asi stacit nebude, i kdyz jste v mirnym prevyseni. Kdyztak byste meli mit sanci se pripojit alespon na "toneho" nebo "K2".

Preju hodne zdaru a kdyz budete mit s sebou fotak udelejte mi pls detail smerem na komin za Nuselskou mlekarnou - pomohlo by mi to vybrat nejakou vhodnou strechu v pripade, ze by se objevil nekdo kdo by byl ochoten dat ji k dispozici pro APcko.

Old Post 18.03.2003 v 10:32
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 142 

Old Post 18.03.2003 v 10:41
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 143 

Old Post 18.03.2003 v 15:12
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

Bida Příspěvek č. 144 

No ted odpolende jak jsem to tam "instalovali" tak to s viditelnosti - signalem na p3t vypada bidne. Snazil jsi se P3t kontaktovat uzivatele:

sweep? a borg1011 tz.
nody honza1011 a gont synkac?
Jsou tam snad tesne?

- vim ze jsi udelal pro umisteni anteny maximum...
Skoda ze nam ten Mraq asi umrel. Na jeho barak krasne vidime...

U.

Old Post 18.03.2003 v 15:32
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 3456789101112131415 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz