CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Thread pro těch pár punkáčů, který by mohl zajímat
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 33 

Pozor, já jsem zakladatel jen tečkycz :-) a ta ani není zas tak moc alternativní a není jisté jestli se pro něco takového hodí.

Českému internetu chybí skutečná decentralizace a projekty nezávislé na tom, kdo komu platí elektřinu, hard disky, internet, apod. Resp. v honbě za tím být v těhle parametrech nezávislí tu vybujelo X nízkonákladových webhostingů a teď už i nízkonákladových ISP - a vzhledem k ostré konkurenci akorát pořád padají ceny a na ten nezávislý content nějak není čas.

Proč se pořád omezovat na ten web... jsou tu starší záležitosti, jednodušší, snadněji dencentalizované, a pro CZFree.Net jako šité na míru. Třeba takové NNTP. v CZFree QoS by mu šlo vyhradit nějakou velmi nízkou prirotitu.

Pojďte ten projekt udělat sí? NNTP serverů (s povolenými 8bit attachmenty, kvůli efektivitě). Ve veřejném internetu tyhle NNTP servery už dávno zanikly kvůli spamování,ale v českých podmínkách se nějak NNTP nikdy neprosadilo, protože se tu celá léta žilo jen na Internetu přes dial-up, kde každý počítal minuty online...

Kdyby v CZFree místo Connected fóra (které bylo omezeé na jediný bod v síti, a v míst ech odkud nebylo přístupné si nezískalo velkou popularitu) vznikla sí? NNTP serverů, tak mohla spousta věcí vypadat jinak.

Nejznámější aplikací NNTP je Usenet, dnes už v podstatě mrtvý. CZFree.Net je jako stvořené pro to, aby se na pár klíčových míst (nejlépe k velkým iGW) daly počítače s několika 80GB disky, na kterých by běžely news servery - perfektně přístupné např. z open source Mozilly. Po nocích by si news servery pěkně mirrorovaly content - a každý by si mohl zakládat konference dle libosti a zveřejňovat článkya, apod.

Líbí se mi na tom ta decentralizovanost. Dnešní online projekty jsou v podstatě jaksi "post-internetové" - je to o tom, že někde je JEDEN silný počítač na NĚČÍM tlustém drátu do netu, a vše je to silně centralizované a když chcípne jeden HDD tak je po všem. Sí? cca deseti news serverů v CZFree i na veřejném internetu by mohla být docela zajímavá - lidi by se pravda museli naučit nastavit si v Mozille news account, ale to by snad nemusel být takový problém, to by se dalo na nějakém webíku popsat i pro začátečníky, je to na pět kliknutí.

Sí? news serverů by nemusela řešit problémy jako kdo má za co zodpovědnost, kdo to provozuje, apod. Když by jeden news server ubyl, stačilo by se přepojit na jiný. Na veřejném interentu bychom asi přidělovali uživatelská jména a hesla, zevnitř z CZFree by to ale mohlo být zcela free.

__________________

Naposledy upravil xchaos 11.04.2005 v 21:23

Old Post 11.04.2005 v 21:07
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 34 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 12.04.2005 v 00:30
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Re: boj s měš?áctvím je zásadní otázkou Příspěvek č. 35 

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 12.04.2005 v 16:54
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jonáš
Junior Member

Registrován: 12.01.2003
Příspěvků: 136

Chóry andělské Příspěvek č. 36 

No pro začátek by se třeba moh udělat pořádek a zamíst s těma, co sdílej kopyrajtovaný autorský díla, a nebylo by ohledně CZfree co řešit. Nebo sebrat řidičáky všem co v obci jezděj přes 55 (trochu tolerance, ne?) a bude po problémech s dopravou. Vzorňáky má každej rád a lucifer na ně má extra velkokapacitní papiňák.
Spíš si myslim, že hrozí překládání mezicloudů kvůli finále v Suprškváru, nebo, abych to nepřeháněl, třeba ve fotbale. Nakonec konec zvítězí, a vítězem je komerce. Už to tak funguje pár tisíc let.

Old Post 12.04.2005 v 21:06
jonáš je offline   Click Here to See the Profile for jonáš   Find more posts by jonáš   Click here to Send jonáš a Private Message   Click Here to Email jonáš     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Re: Chóry andělské Příspěvek č. 37 

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 12.04.2005 v 21:34
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jonáš
Junior Member

Registrován: 12.01.2003
Příspěvků: 136

Re: Re: Chóry andělské Příspěvek č. 38 

Nevim, jestli je to smyslem CZF, jsem celkem optimista. Jen poukazuju na to, že to tvoje tažení proti libovolnejm aktivistům je pitomost - stejnou logikou můžeš zlikvidovat každýho kdo kdy nasdílel soubor, jel na červenou nebo na černo. Najdi mi deset spravedlivých

Ty všechny zhoubný ideologie na záchranu lidstva vznikly m.j. i jako reakce na to, že ten úžasnej pravicovej recept "zvítězí nejsilnější, nejrychlejší, nejdrzejší a nejsprostší" funguje jenom a pouze pro toho kdo zvítězí. A první (a podle některých i nejzhoubnější) z nich, historicky doložený, bylo křes?anství.

Old Post 12.04.2005 v 22:46
jonáš je offline   Click Here to See the Profile for jonáš   Find more posts by jonáš   Click here to Send jonáš a Private Message   Click Here to Email jonáš     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Cepela
Junior Member

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 184

Reagovat na OT flejm nemá cenu Příspěvek č. 39 

Reagovat na OT flejm nemá cenu. Jarda Hašek podobné osoby geniálně zvěčnil snad v každý knize a článku, který napsal. Moderovat to nebudu (ani nemůžu), protože bych pak mohl dopadnout jako hostinský Palivec. .)

__________________

Nenadávej na monitor, když ti blbnou wokna.
Váš Lev Miškin

Naposledy upravil Michal Cepela 14.04.2005 v 18:13

Old Post 13.04.2005 v 18:15
Michal Cepela je offline   Click Here to See the Profile for Michal Cepela   Find more posts by Michal Cepela   Click here to Send Michal Cepela a Private Message   Click Here to Email Michal Cepela     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Cepela
Junior Member

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 40 

__________________

Nenadávej na monitor, když ti blbnou wokna.
Váš Lev Miškin

Naposledy upravil Michal Cepela 13.04.2005 v 20:34

Old Post 13.04.2005 v 18:42
Michal Cepela je offline   Click Here to See the Profile for Michal Cepela   Find more posts by Michal Cepela   Click here to Send Michal Cepela a Private Message   Click Here to Email Michal Cepela     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xguru
Newbie

Registrován: 16.01.2004
Příspěvků: 27

Revolution 9 Příspěvek č. 41 

[
Nejznámější aplikací NNTP je Usenet, dnes už v podstatě mrtvý. CZFree.Net je jako stvořené pro to, aby se na pár klíčových míst (nejlépe k velkým iGW) daly počítače s několika 80GB disky, na kterých by běžely news servery - perfektně přístupné např. z open source Mozilly. Po nocích by si news servery pěkně mirrorovaly content - a každý by si mohl zakládat konference dle libosti a zveřejňovat článkya, apod.

Líbí se mi na tom ta decentralizovanost. Dnešní online projekty jsou v podstatě jaksi "post-internetové" - je to o tom, že někde je JEDEN silný počítač na NĚČÍM tlustém drátu do netu, a vše je to silně centralizované a když chcípne jeden HDD tak je po všem. Sí? cca deseti news serverů v CZFree i na veřejném internetu by mohla být docela zajímavá - lidi by se pravda museli naučit nastavit si v Mozille news account, ale to by snad nemusel být takový problém, to by se dalo na nějakém webíku popsat i pro začátečníky, je to na pět kliknutí.


Tak kdy na to vlítnem, jak jistě víš já mám na půdě už od vánoc router s 10 GB a 80GB diskem. Pokud vim, tak je ode mne konketivita do czf snad nejlepší v celé praze ne? 3xcrusader + 3x wifi.

Old Post 14.04.2005 v 17:56
xguru je offline   Click Here to See the Profile for xguru   Find more posts by xguru   Click here to Send xguru a Private Message   Click Here to Email xguru     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Cepela
Junior Member

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 42 

Já můžu poskytnout 40 GB disk. Jenom se musí přiletovat 3 ulomený drátky v zadu. Je to ten starej disk, na kterým se daj ulomit raz dva. Doufám, že to nějak půjde.

__________________

Nenadávej na monitor, když ti blbnou wokna.
Váš Lev Miškin

Old Post 14.04.2005 v 18:05
Michal Cepela je offline   Click Here to See the Profile for Michal Cepela   Find more posts by Michal Cepela   Click here to Send Michal Cepela a Private Message   Click Here to Email Michal Cepela     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EdaSky
Newbie

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 62

Příspěvek č. 43 

dalsi "mirror" rad udelam mam na to 15giga volno (zatim) lokalita jiznak

__________________

---vyhledavac pro jizni mesto a okolni cloudy ----
http://10.38.11.2

Old Post 15.04.2005 v 12:56
EdaSky je offline   Click Here to See the Profile for EdaSky   Find more posts by EdaSky   Click here to Send EdaSky a Private Message   Click Here to Email EdaSky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 44 

__________________

Old Post 15.04.2005 v 13:38
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Revolution 9 Příspěvek č. 45 

__________________

Old Post 15.04.2005 v 13:46
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Cepela
Junior Member

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 46 

Zkusit se to může, ale budu muset ukecat vitexe, aby mi pomohl dát softwarově dohromady server a udělal mi nalejvárnu, abych se mohl zapojit nějak plnohodnotněji (na linuxu jsem fakt krátce a k tomu jsem ještě tuplovaná lama).

__________________

Nenadávej na monitor, když ti blbnou wokna.
Váš Lev Miškin

Naposledy upravil Michal Cepela 16.04.2005 v 01:07

Old Post 16.04.2005 v 01:04
Michal Cepela je offline   Click Here to See the Profile for Michal Cepela   Find more posts by Michal Cepela   Click here to Send Michal Cepela a Private Message   Click Here to Email Michal Cepela     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 47 

Myslím že kdybychom si to vygooglili a přečetli dokumentaci, tak to zvládneme i bez Vitexe.

Totiž jsou dvě možnosti: Buď to Vitex udělá na zakázku pro Arachne Labs, ale v tom případě je to zase projekt Arachne Labs a já budu remcat když to nebude v souladu se zájmy firmy. A nebo si ho k tomu ukecáš sám, a nebo to třeba rozchodíme sami, jenom na amatérské bázi. V CZFree.Net mi nějak chybí projekty tohohle druhu - lidi vše staví na tom, že někoho ukecají aby jim něco nastavil (já bohužel taky).

Projekt UseCZFnetu který by byl nezávislý na nějakém jednom konkrétním adminovi stejně bude vyžadovat především napsat nějaké howto pro lamy - jak si to v té Mozille nastavit (většina lidí podle mě ani neví, že nějaké newsy existují a že dobré browsery/mailové klienty pro ně mají vestavěný prohlížeč), a jak zřídit server, který bude nezávislý na zbytku CZFree a bude content po nocích synchronizovat.

NNTP je vůbec takový ideální protokol pro squaty, řekl bych... :-) je to ideální pokud content je vlastněn komunitně a má být zálohován, ale počítač je nějaká plečka vrčící na půdě, která když chcípne, tak se nikdo nehlásí k tomu ji opravit...

(aby bylo jasné: komunitně vlastněný zesilovač se od soukromě vlastněného liší tím, že všichni se hrnou do toho ho si ho půjčit na koncert a odpálit ho, nebo ho alespoň týden nevrátit do zkušebny... ale nikdo se nehrne do toho ho opravit... vím to... dělám to už deset let :-)

__________________

Old Post 16.04.2005 v 11:03
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Cepela
Junior Member

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 184

dalších pár odkazů Příspěvek č. 48 

__________________

Nenadávej na monitor, když ti blbnou wokna.
Váš Lev Miškin

Naposledy upravil Michal Cepela 16.04.2005 v 11:34

Old Post 16.04.2005 v 11:18
Michal Cepela je offline   Click Here to See the Profile for Michal Cepela   Find more posts by Michal Cepela   Click here to Send Michal Cepela a Private Message   Click Here to Email Michal Cepela     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz