CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > DC++ a m0n0wall
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Azmodan
Newbie

Registrován: 04.08.2003
Příspěvků: 15

DC++ a m0n0wall Příspěvek č. 1 

Chtel bych se zeptat, zda-li nekdo z vas nevi, jak v m0n0wallu shapovat traffic z dc++. Kdyz dam Magic shaper wizard tak vse v poradku, veskere mozne P2P site mi to shapuje, ale dc++ bohuzel ne:( Nevite nekdo z vas co s tim a jak to nastavit? Predem dekuji za odpoved.

Old Post 12.04.2005 v 12:50
Azmodan je offline   Click Here to See the Profile for Azmodan   Find more posts by Azmodan   Click here to Send Azmodan a Private Message   Click Here to Email Azmodan   Visit Azmodan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 2 

No co já vim tak DC++ navazuje na portu 411 nebo i 4111 spojení s HUBem, hub zprostředkuje navázání spojení mezy uživateli a vlastní přenos probíhá mezi PC bez účasti HUBu, a k tomu ještě na předem vybraném portu (předem neurčeném někde v rozsahu 1024-65535).
Omezovat by se to snad dalo pokud je klient nastavenej "natvrdo" na jeden port, pak se dá omezovat tento port, jinak asi ne. Jediný snad nejelegantnější řešení je spustit třeba notebook s vlastní IP a na tom stahovat a na jiným PC si prohlížet web a nastavit si v m0n0 poměr Queue BOOK/PC na 10:90 a rázem je to vyřešený co nejjednodušejš... pokud omezuješ nějakou sí? (ne jen sebe) tak ti asi moc neporadim, Pasiváka neomezíš a aktivákum bys musel přidělovat v NAT porty. Ale bestak si myslim že ten vlastní přenos běží na jiným než tom určeným portu, podle mě je to jen port pro řízení spojení.
Pfuj tak jsem něco zas stvořil..

Old Post 18.06.2005 v 00:17
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 3 

jo jo, ja bych rekl, ze urcite - vlastni prenosy probihaji nekde jinde. nehlede na to, ze DC++ vytvori nekolik "desitek" spojeni. je to proste shit. ani nevim, jak moc jsem byl uspesny s pouzitim l7ky. kazdopadne to bude chtit zkouse a zkouset :(

__________________

Old Post 18.06.2005 v 05:48
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz