CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Finále první ligy ve flamingu: Danny-xChaos (původně: Konec 10.5 Ghz ??)
« 40414243444546474849505152 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 721 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 30.05.2005 v 23:50
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
_the_wolf_
me

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 239

Příspěvek č. 722 

Old Post 31.05.2005 v 00:22
_the_wolf_ je offline   Click Here to See the Profile for _the_wolf_   Find more posts by _the_wolf_   Click here to Send _the_wolf_ a Private Message     Visit _the_wolf_'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 723 

Já to psal nespisovnou češtinou a v tom případě, jestli se nepletu, jsou obě y správně. Ale jistej si teďka nejsem, jestli k tomu máš nějaký podklady, tak si to rád necham vysvětlit.

Old Post 31.05.2005 v 06:38
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 724 

Old Post 31.05.2005 v 07:34
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 725 

Je zvláštní kolik nabububřelých adminů dokáže zvednout ze židle tvrzení, že skript pro konfiguraci sítě si můžu v konkrétní instalaci libovolné distribuce Linuxu dát v podstatě kamkoliv, kam uznám za vhodné. Snad jediné co je podstatné je aby to bylo dobře zdokumentované pro konkrétní okruh těch administrátorů, kteří se v té konkrétní instalaci mají vyznat, ne ? Koneckonců je to náš router - ne váš router...

Jo... potřebujeme ještě více předpisů kam se smí a kam nesmí pověsit v autě plyšový medvídek. Jen houš? ....

Co takhle když prohlásím, že /etc/init.d/setnet je jenom součástí vývojové verze CZFree Debianu, a v distribuční verzi to bude řešené nějak korektně ? (Ostatně my tam máme /etc/init.d/wireless, což je to samé v bledě růžovém.. :-)

Nebo zdůvodnění, že CZFree Debian bude tvořená jen základní sadou běžných stable debianích balíčků + sadou CZFree balíčků navíc - čímž se dost zásadně bude lišit od distribuce, který by od Debianu chtěla zcela divergovat: ten Debian pod tím nebude mít žádné dependence na balíčky z CZFree, a pro CZFree balíčky budou mít dependence max. mezi sebou, a pak na tu sadu balíčků z CZFree Debianu. Zkuste si to nakreslit např. jako orientovaný graf, spousta čáreček se šipečkami - a dojde vám, že CZFree bude stát nad podmnožinou Debianu, a tím vznikne "CZFree Debian". Odinstalováním CZFree balíčků vám vznikne podmnožina Debianu....

CZFree router bude něco jako jakákoliv jiná aplikace - třeba GIMP. CZFree budete moci mít v systému jako RPMka nebo jako debianí package, a bude moc mít Debian/Fedoru s CZFree nebo bez CZFree - stejně jako můžete tyhle systému mít s Gimpem nebo bez Gimpu.

__________________

Naposledy upravil xchaos 31.05.2005 v 09:00

Old Post 31.05.2005 v 07:39
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 726 

Přestává mě to bavit, protože se mi zdá, že vůbec nečteš, co píšeme, nebo vůbec nechápeš, co čteš. Nám je jedno kde ten skript je umístěnej, měj ho klidně v DocumentRootu Apache. My se ti snažíme vysvětlit tu naprostou zbytečnost existence toho skriptu. Ten skript podle mě nemá žádnej význam, řeší vyřešený a řeší ho navíc tim nejblbějšim=nejjednoduššim způsobem. Pokud to bude pouze volitelně instalovatelná součást, pak to samozřejmě beru, taková koncepce má nějakej smysl. Ale použít to jako výchozí způsob nastavování sítě a dál tomu řikat Debian, to mi nevoní, tenhle přístup neschvaluju.

Old Post 31.05.2005 v 08:24
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Old Post 31.05.2005 08:26
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by xchaos) Příspěvek č. 727 
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 728 

Aneb "Nepoužívej cizí termity, dokud je suterénně neovládáš"

Old Post 31.05.2005 v 08:33
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Příspěvek č. 729 

D-Evil: me to pride fakt komicky, ty tady furt dokola budes mlit sracky o tom jak strasnej je ten setnet a jak to uz nekdo predtim vymyslel :-)))

Je tam treba proste proto ze se nikomu nechce lizt do vsech tech konfiguraku (jeden, dva az xx konfiguraku) a nastavovat to, misto toho si napise sadu prikazu do setnetu ktery se po startu spustej :-) proste negdo si to konfa pres interfaces, nekdo si napise radsi skriptiky do setnetu. Pokud prohlasujes o czfdebianu ze je zprasenej jenom kvuli tomu, tak super :-)) nebo kdyz tady furt povidas o zprasenostech, vypis mi tu prosimte nejakym zpusobem co vsechno je tam zpraseny.

Prispevky tvoje plus jeste prispevky od jkt me fakt uplne dostavaj.

__________________

critter

Naposledy upravil critter 31.05.2005 v 08:52

Old Post 31.05.2005 v 08:47
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 730 

Budu. A jiste nejsem jedinej, kdo tenhle zpusob reseni neuznava. Pokud ti to vadi, nemusis to cist, urcite mas spoustu jiny prace

Old Post 31.05.2005 v 08:51
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Příspěvek č. 731 

__________________

critter

Old Post 31.05.2005 v 08:53
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 732 

Old Post 31.05.2005 v 09:11
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 733 

Upozorňuju, že číst si po sobě takový kvanta textu je docela pracný. A druhá strana taky někdy píše legrační věci nebo má v příspěvcích překlepy či hrubky...

Např. když konvergování a divergování mám v dřívějším příspěvku zjevně správně a pak to omylem prohodím v dalším příspěvku... pak je docela trapný se něčeho takovýho chytat. Úroveň diskuze na fóru pak bude stát celkově za houby.

V zásadě jednovětnými příspěvky se dá dobře flejmovat, ale těžko něco zásadnějšího sdělit, že jo. A zase přečíst si po sobě ty delší příspěvky vyžaduje nějaký čas, který nemám... takže jestli moje příspěvky čte někdo, kdo není vysloveně a za každou cenu v opozici proti tomu co píšu, tak a? mě pls. na překlepy a nesmysly upozorní e-mailem nebo PMkem... já to po sobě kontrolovat nestíhám.

Diskuze a polemiky na fóru by měla vypadat tak, že někdo napíše svůj názor, a někdo jiný napíše taky svůj názor - a když je vidět, že obě strany mají jiný názor, tak by to tak prostě mohlo zůstat - nějaká další akce je potřeba skutečně jen v případě, že se řeší kdo koho zarušil. Jinak mohou na fóru viset oba názory, a lidi k nim mohou přivěšovat svoje pro a proti - a nějaké "globální jednotné stanovisko CZFree" je podle mě potřeba jen u velmi omezeného okruhu těch nejzásadnějších věcí.

Bohužel spousta lidé tady diskutuje ne stylem "já mám nějaký názor" vs "já mám trohchu/hodně/zcela jiný názor" ale stylem "tento názor je špatný, protože je to xChaosův názor", "tento názor je špatný, protože xChaos moc hulí", atd., atd.

__________________

Old Post 31.05.2005 v 09:11
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 734 

Old Post 31.05.2005 v 09:24
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 735 

Old Post 31.05.2005 v 09:29
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 736 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 31.05.2005 v 09:44
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 40414243444546474849505152 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz