CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Filtrování MAC a IP
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
old.machine
Newbie

Registrován: 09.05.2005
Příspěvků: 8

Filtrování MAC a IP Příspěvek č. 1 

Pokud to teda není naprostá pitomost, chci se zeptat zkušenějších:

Pokud chci povolit/znemožnit přístup klienta (na routeru ve slackware) na wifinu (wlan0)
je možné kromě MAC zadat ve stejném záznamu jako další parametr třeba jestě jeho IP ?
Jsou nějaké další možnosti, jak klienta upřesnit ?

Pokud ano, jak na to? A nebo jak vůbec na to ?
Prosil bych případně konkrétní příklady zápisu jak pro povolení tak pro zákaz.

__________________

old.machine@seznam.cz

Naposledy upravil old.machine 09.05.2005 v 10:09

Old Post 09.05.2005 v 10:04
old.machine je offline   Click Here to See the Profile for old.machine   Find more posts by old.machine   Click here to Send old.machine a Private Message   Click Here to Email old.machine     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jklamo
Junior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 2 

__________________

J.K.L.A.M.O.: Journeying Kinetic Lifeform Assembled for Monitoring and Observation

Old Post 09.05.2005 v 13:38
jklamo je offline   Click Here to See the Profile for jklamo   Find more posts by jklamo   Click here to Send jklamo a Private Message   Click Here to Email jklamo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo10
Senior Member

Registrován: 06.10.2003
Příspěvků: 535

Re: Filtrování MAC a IP Příspěvek č. 3 

__________________

Naposledy upravil neo10 09.05.2005 v 20:05

Old Post 09.05.2005 v 20:01
neo10 je offline   Click Here to See the Profile for neo10   Find more posts by neo10   Click here to Send neo10 a Private Message     Visit neo10's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 4 

A nevěděl bys jak tohle udělat taky na FreeBSD? Já to zkoušim a pořád tu mam asi něco blbě a nevim jak z toho? :(

Old Post 09.05.2005 v 20:34
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo10
Senior Member

Registrován: 06.10.2003
Příspěvků: 535

Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 10.05.2005 v 12:52
neo10 je offline   Click Here to See the Profile for neo10   Find more posts by neo10   Click here to Send neo10 a Private Message     Visit neo10's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RPELKA
Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 331

to NEO10 Příspěvek č. 6 

dikes NEO10, tohle uz se dlouho chtel nekde najit a vyzkouset.
Pokud ti to choditak si mi usetril par okamziku drahoceneho casu

Old Post 10.05.2005 v 23:47
RPELKA je offline   Click Here to See the Profile for RPELKA   Find more posts by RPELKA   Click here to Send RPELKA a Private Message     Visit RPELKA's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 7 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 11.05.2005 v 01:07
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 8 

Jsem trochu lama, mohl by mi to někdo popsat trochu víc podrobněji? Sem to zkoušel a nefunguje mi to.:( dík

Old Post 11.05.2005 v 06:33
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 9 

A když bych to potřeboval nějak dostat na Wifi kartu (Xi626) aby se připojili pouze ty lidi co mam jejich MAC adresu napsanou v nějakým souboru?
Aby se nemohl připojit jentak kdokoliv.

Old Post 11.05.2005 v 06:47
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 10 

Pokud jsem to dobře pochopil tak:

/usr/local/etc/arp.txt >
/usr/sbin/arp -d -a
/usr/sbin/arp -s 10.1.1.81 00:60:dt:7b:ct:25


pak když dam:
/usr/sbin/arp -f /usr/local/etc/arp.txt

tak mi to vyhodí tohle:
# /usr/sbin/arp -f /usr/local/etc/arp.txt
arp: /usr/sbin/arp: Unknown host
arp: /usr/sbin/arp: Unknown host
#
radu please

Old Post 11.05.2005 v 08:13
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 11 

Jo, dobře, už mi to maká, díky,ale, pořád to neni to co bych potřeboval víc, tohle jenom sleduje, pokud by si nějakej uživatel změnil Ip adresu a chtěl by se připojit. Ale to co potřebuju je:
Když přijde někdo novej, cizinec a bude se chtít připojit, tak abych měl někde seznam MAC adres, který jsou povolený a aby se tam on nepřipojil. Nešlo by na to použít IPFW??? Někdo už mi to řikal, že by to šlo.

Old Post 11.05.2005 v 08:21
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RPELKA
Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 331

Re: Re: Filtrování MAC a IP Příspěvek č. 12 

Old Post 11.05.2005 v 10:40
RPELKA je offline   Click Here to See the Profile for RPELKA   Find more posts by RPELKA   Click here to Send RPELKA a Private Message     Visit RPELKA's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 13 

No jo, ale já potřebuju na FreeBSD, tohle je linux přeci, v BSD IPTABLES nemam...:(

Old Post 11.05.2005 v 12:00
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 14 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 11.05.2005 v 12:58
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 15 

Takže když použiju tyhle dva řádky, pro Ip adresu 10.1.1.81 a mac 00:60:b3:4f.ac:6b tak tahle adresa se může připojit a potom udělam jak na ty ostatní aby nešly připojit, jde mi jen o to abych nemusel na každou IP adresu vypisovat dva řádky pro zakázání.

Old Post 11.05.2005 v 14:11
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclavik
Newbie

Registrován: 18.01.2005
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 16 

tak sem to prubnul a píše to tohle:
ipfw: unknown argument ``MAC''

co s tim? Hledal jsem na netu a nic.:(

Jádro mam zkompilovanýs :
Ipfirewall
ipfirewall_default_to_accept
ipdivert
dummynet

verze BSD je 4.11, jen pro úplnost

Naposledy upravil vaclavik 11.05.2005 v 15:13

Old Post 11.05.2005 v 14:54
vaclavik je offline   Click Here to See the Profile for vaclavik   Find more posts by vaclavik   Click here to Send vaclavik a Private Message   Click Here to Email vaclavik   Visit vaclavik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz