CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Připojení k SEAC3
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lukasw
Junior Member

Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 166

ad SEAC3 Příspěvek č. 17 

1. ip rozsahy ktere pouzivam pro czf jsou naroutovane a vypropagovane, takze nevidim zadny problem s dotupnosti jinych zdroju v czf.

2.na bod je pripojeno pomerne dost lidi a vzhledem k zarusenosti provozu je docastne rychlost takova jaka je, netesi me to a na reseni se pracuje, vsem jsem to rikal a vsichni to akceptovali, rychlost je rozdelena tak, aby to v tuto chvili alespon nejak jelo, pokud sis postavil apcko a navesil na nej lidi kterym jsi neco slibil, myslim ze to neni muj problem, kdo nebyl spokojeny se sluzbou a melo to realny podklad dostal mesic zadarmo. navic si myslim ze jenom idiot si povesi dalsi lidi na linku 512kbit s agregaci 1:10. on ten nas shaper taky trochu pracuje podle prenesenych dat.

3. myslim ze jsem stihl vsechny pozadat, aby se dokud se nevyresi problem omezili v ptp aktivitach na siti ( netyka se ftp ikk, nebot linka ikk - hladnov na tohle jeste staci)

4. v pondeli (doufam, nebo v prubehu tydne) budeme montovat konecne novy spoj z OSU ktery bude na kratkou vzdalenost a bude mit trochu lepsi parametry, chapu ze 1mbit ktery se da z hladnova protlacit je malo, nicmene vybodovani spoje bude asi tak 20 hodin prace ve dvou lidech a cca 16 000 materialove, BUDU RAD, POKUD MI PRISPEJETE, je to pro vas mozna prekavepeni ale poskytovat cizim lidem internet zadarmo neni moje hobby. 1Mbit garantovany FULLduplex na brane stoji 2500 (samozrejme s dph. danovym dokladem a verejnym ip u vas na vasem routeru tak at jej mate dostupny odkudkoliv) s tim, ze podle individualni dohody lze domluvit maximum zhruba ve 2-3 nasobku garantovane rychlosti

5. nejsem buh, jenom jsem ten debil ktery vylital vsechny povoleni a zaplatil bod ze sveho a pousti lidi na radia bez vstupnich poplatku. pokud ti to nevyhovuje udelej vlastni trasu, rad se na ni pripojim, hladnov jede v soucastnosti diky tomu, ze jedete pres MOJE vlastni zarizeni v cene 70000 kč (5 hopu, jestli dobre pocitam) coz pokud bych kradl konektivitu zadarmo znamena ze 10 lidi mi bude platit 350 korun asi tak 20 mesicu nez si pujdu za "vydelany" peniz koupit prvni hamburger a žvykačky.

6. ad seac8 - ano je na obchodě s krmením pro psy, nemužu za to že je to nejlepe umisteny dum v okoli, a na vic, myslim že po tom jak kde a za jakych podminek stavim sve body a rozšiřuji svoji sit je celkem moje věc

7. kdo veri tomu ze to pojede az se dodela spoj s osu (prvni spoj s vsb se resil 3/4 roku) at proste pocka, kdo mysli ze ma lepsi reseni at jej pouzije rad se taky pridam.

Old Post 01.07.2005 v 21:00
lukasw je offline   Click Here to See the Profile for lukasw   Find more posts by lukasw   Click here to Send lukasw a Private Message     Visit lukasw's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tarvos
Newbie

Registrován: 29.06.2005
Příspěvků: 32

Podpora SEAC3 Příspěvek č. 18 

První věc se týká IKK ftp. Trochu jsem tam mlžil rychlosti (moje blbost :( ), kterou jede jeho ftp. Takže čerstvá data jsou 925.70kbps tj. 115.71 KB/sec měření z dnešního rána. V každém případě je to pro připojené na SEAC3 nejrychleší FTP

Pro Lukáše,
myslím, že je dobře, že se některé věci ujasnily. Jsem ochoten přispět dle bodu 4 a v pondělí naklusat na akci "Z".
V každém případě mělo toto fórum zlepšit komunikaci a spolupráci mezi uživateli.

__________________

Přípojný bod ID:1407 (WANG)
Připojení na SSID: CZFree.Net.Hladnov.SEAC3 kanál 8
Pavel Vank

Old Post 02.07.2005 v 09:13
Tarvos je offline   Click Here to See the Profile for Tarvos   Find more posts by Tarvos   Click here to Send Tarvos a Private Message   Click Here to Email Tarvos   Visit Tarvos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasw
Junior Member

Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 166

ad prace Příspěvek č. 19 

praci nepotrebuju, to mam zajistene, jenom jsem si tak trochu rypnul, ano, je vyzkousene ze do hladnova se da jet 1Mbit, nicmene kdyz si tam nekdo pusti dc a nejak zapomene na to ze tam neni sam ..... druhym porbleme je spoj IKK - bazaly tam se da podle podminek protlacit max 2-3Mbit, kdyz z toho hladnov ukrade 1M tak je jasne ze fifejdy budou trpet, tohle se taky vyresi pres osu, uz aby to bylo ...

Old Post 02.07.2005 v 17:57
lukasw je offline   Click Here to See the Profile for lukasw   Find more posts by lukasw   Click here to Send lukasw a Private Message     Visit lukasw's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ikk
Newbie

Registrován: 25.12.2003
Příspěvků: 37

Souhlas Příspěvek č. 20 

Pleně souhlasím s LukaseW v posledním příspěvku, hlavně s tím koncem "UŽ ABY TO BYLO"

Old Post 02.07.2005 v 18:13
Ikk je offline   Click Here to See the Profile for Ikk   Find more posts by Ikk   Click here to Send Ikk a Private Message   Click Here to Email Ikk   Visit Ikk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tarvos
Newbie

Registrován: 29.06.2005
Příspěvků: 32

Příspěvek Příspěvek č. 21 

Ok. Je to jasné. Osobně používám Netlimiter což je skvělá aplikace na omezení down/uploadu aplikací pod windoze. Možná by nebylo špatné se domluvit na nějakých rozumných pravidlech, které na některých AP fungují. Tj. omezit ve špičku ze strany uživatelů stahování (dc+ , ftp, torrent apd.) , což je většinou ve večerních hodinách, kdy všichni dorazí domů a spustí net.
Pokud tedy práci nebudete potřebovat domluvíme se na příspěvku.

Takže to? zatím vše, pokud se nebudeme chtít někde sejít a zapít to

__________________

Přípojný bod ID:1407 (WANG)
Připojení na SSID: CZFree.Net.Hladnov.SEAC3 kanál 8
Pavel Vank

Old Post 02.07.2005 v 18:15
Tarvos je offline   Click Here to See the Profile for Tarvos   Find more posts by Tarvos   Click here to Send Tarvos a Private Message   Click Here to Email Tarvos   Visit Tarvos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasw
Junior Member

Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 166

SEACy Příspěvek č. 22 

tak, pánové a dámy připojené na SEACy : včera jsem byl na schůzce hodně napaden za to, že na mne připojení lidé vůbec neví co to je czfree, jsou pasivní, nebudují vlastní accespointy a nechodí na schůzky pozorovat velkého boha při jeho arogantních přednesech (ted nemyslím sebe) . moc vás tedy prosím, budte té dobroty, postavte si své accespointy a chodte pravidelně na nicneříkající schůzky a vyvíjejte spolkovou činnost. Já totiž opravdu nemůžu za to, že je v centru mimo mne je pouze velmi málo bodů (cca 2) které jsou naroutované do czf a nějak nemám chut aby si na mě každý (jeden ) idiot otvíral hubu za to, že jste pasívní, že nestahujete z morgota, neprovozujete lokální ftp, že nechodíte na schůzky a že nevíte co to czf je.

takže speciálně pro ty kteří to dočetli až sem, CZF vlastně je ...... (dosadte si sami podle toho na koho jste připojeni a kolik platíte a za jakých podmínek máte tranzit případně připojení na VPN koncentrátory VŠB a OSU !)

jinak, po dohodě navrhuji každý poslední čtvrtek v měsíci pivo v pizzerii na českobratrské (pod obchodem, at to nemám daleko kdyby nikdo nepřišel) je to uprostřed města ,kde můžeme v bratrském duchu řešit problémy týkající se komunitní sítě v centru

co se týká omezení rychlosti : měl jsem velmi benevolentní přístup k omezování, ale bohužel se to neosvědčilo, takže brzy začneme používat na vybrané segmenty QoS.

Old Post 05.07.2005 v 11:07
lukasw je offline   Click Here to See the Profile for lukasw   Find more posts by lukasw   Click here to Send lukasw a Private Message     Visit lukasw's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tarvos
Newbie

Registrován: 29.06.2005
Příspěvků: 32

Thumbs up Seacy .... schůzky Příspěvek č. 23 

Výborně !
Naprostý souhlas, jak se zavadením QoS tak schůzkama na Českobratrské. Zde na tomto fóru by se potom mohlo upřesnit datum.

__________________

Přípojný bod ID:1407 (WANG)
Připojení na SSID: CZFree.Net.Hladnov.SEAC3 kanál 8
Pavel Vank

Old Post 06.07.2005 v 17:51
Tarvos je offline   Click Here to See the Profile for Tarvos   Find more posts by Tarvos   Click here to Send Tarvos a Private Message   Click Here to Email Tarvos   Visit Tarvos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasw
Junior Member

Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 166

instalace na osu Příspěvek č. 24 

neaktivni mensina z CZF.Centrum ve slozeni kubas, ikk a moje malickost namontovala prvni cast spoje na osu (nahore na osu) pokud pujde dobre tak do konce tydne namontujeme i druhou cast na hladnove (s vymenou routeru), po nedeli by to mohl technik osu pichnout do switche - zatim jsme pouze na strese v zasuvce- jiny technik to naroutuje a bude to, jednoduche, ze ?

je tam jedno ale, marne zadam shake o ipcka na ptp spoj a potrebuju 4 (jedno na osu, jedno na router a 2 na radia - radsi dam router na hladnov kde lezi a je k nemu neomezeny pristup, na osu muzeme pouze v omezene dobe), po tydnu snazeni jsme se dozvedel ze na to neni sam a mam se obratit jinam , tak jsem pozadal golema a po dalsich dvou dnech jsem se dozvedel ze to musi probrat se shake az se probere (zadat slima nemam odvahu, copak bych se asi dovedel ? ) , vyborne hosi, az zase nekdo nekde pouzije nejaky rozsah ktery jste nikomu nepridelili (coz je opravdu barbarství) nebo si pouze roztahne masku (to bych hodnotil jako nutné zlo) a nejak vam o tom zapomene rict, nebo vam pouze posle informacni mail tak hledejte problem i mezi svou klavesnici a zidli.

Pokud by jste nahodou někdo premysleli kde se vzalo zarizeni, tak jsem ho koupil ze svych penez vydelanych komercnim prodavanim predrazeneho a nefunkcniho internetu.

Old Post 07.07.2005 v 21:14
lukasw je offline   Click Here to See the Profile for lukasw   Find more posts by lukasw   Click here to Send lukasw a Private Message     Visit lukasw's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

IPcka Příspěvek č. 25 

Zazadal jsem Slima a mel jsem IPcka nasledujiciho dne.

Jak vyplynulo z "jine" diskuze, tak vime ze jsi LukasW-i "sponzor svych AP", ale ne z nutnosti, ale protoze ze to tak chces/mas.
Nevybiras vstupni poplatky, vpnkari jedou "zadara".....pomoc (praci) od druhych odmitas....a kdyz se neco pokaka?
Tak calujes znova...pokud teda mas kde brat (penize i cas).
Mozna je opravdu cas zacit zapojovat "komunitu" do zalezitosti tykajici se Vasi (nebo "jen" Tvoji?) site.
Nebo ten "predrazeny" inet nese tolik, ze zbyva i na rezervu (pro pripad havarie?), nebo snad dokonce na rozvoj site? (ronja, 5GHz apod?)

Tohle neni flame. Jen mi pripadne ze to zbytecne hrotis.

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 07.07.2005 v 23:36
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

nevim komu se mstis a za co, nejsi originalni, uz tu byli pred Tebou jini Příspěvek č. 26 

moment, kontroloval sis mobil nez zacnes blinkat zvratky? tak 7.7.2005 17:10:39. Stacilo zavolat z5 paklize jsi Ty neco potreboval a vedel jsi, ze se snazim. Proste se na to priste vykalim delat prostrednika. Nemam zapotrebi aby jsi si mne bral zbuhdarma do drzky.
Mezi nami, kde jsi podrobne popsal na spojeni ceho, kam ten rozsah bude? vim jen neco o nejakem routeru na Hladnove, nic vic, coz moc transparentnosti neprispiva, takze priste standartne - presne podle pravidel prvne popsat jak se patri at je prehled co, koho s cim spojuje. Proste sis timto pridal prace.

Old Post 07.07.2005 v 23:40
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tarvos
Newbie

Registrován: 29.06.2005
Příspěvků: 32

Lightbulb Schůzky uživatelů SEAC Příspěvek č. 27 

Tak jak to uděláme s těma schůzkama.
Co toho 28.7.2005 čtvrtek .... hodinu a místo upřesněme v tomto fóru.

__________________

Přípojný bod ID:1407 (WANG)
Připojení na SSID: CZFree.Net.Hladnov.SEAC3 kanál 8
Pavel Vank

Old Post 19.07.2005 v 13:21
Tarvos je offline   Click Here to See the Profile for Tarvos   Find more posts by Tarvos   Click here to Send Tarvos a Private Message   Click Here to Email Tarvos   Visit Tarvos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johnson
Newbie

Registrován: 30.11.2004
Příspěvků: 34

Wink 2 LukasW Příspěvek č. 28 

Ty schuzky by nebyla vubec spatna vec... Jsem pro ne a kazdopadne prijdu...

Mozna by taky nebylo spatne udelat nejaky jednoduchy web o informacich, tykajicich se site.. Napr. na adrese 194.212.82.2 stejne apache jede, tak by se tam mohlo hodit neco v uplne nejjednoduzsi forme... Pokud nikdo nema cas, klidne bych se spravy tohoto webu ujal...

Jak to jinak vypada s OU? kdy to hodlaji pripojit a naroutovat?

__________________

Johnson - Honza Bednář
ICQ: 265-931-502
Admin of 10.153.31.0/24

Naposledy upravil johnson 20.07.2005 v 18:22

Old Post 20.07.2005 v 18:16
johnson je offline   Click Here to See the Profile for johnson   Find more posts by johnson   Click here to Send johnson a Private Message   Click Here to Email johnson   Visit johnson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tarvos
Newbie

Registrován: 29.06.2005
Příspěvků: 32

Thumbs up super Příspěvek č. 29 

Co se týká toho informačního webu tak by to nebyla špatná věc a je to výborný nápad. Pokud jsem si všimnul tak v czfree některá AP něco podobného mají.

__________________

Přípojný bod ID:1407 (WANG)
Připojení na SSID: CZFree.Net.Hladnov.SEAC3 kanál 8
Pavel Vank

Old Post 20.07.2005 v 18:58
Tarvos je offline   Click Here to See the Profile for Tarvos   Find more posts by Tarvos   Click here to Send Tarvos a Private Message   Click Here to Email Tarvos   Visit Tarvos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirecekd
Newbie

Registrován: 10.08.2003
Příspěvků: 14

Re: 2 LukasW Příspěvek č. 30 

Old Post 20.07.2005 v 21:10
mirecekd je offline   Click Here to See the Profile for mirecekd   Find more posts by mirecekd   Click here to Send mirecekd a Private Message   Click Here to Email mirecekd   Visit mirecekd's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johnson
Newbie

Registrován: 30.11.2004
Příspěvků: 34

super... Příspěvek č. 31 

jak se ted divam na traceroute, tak uz to jde konecne z hladnova primo na branu... vyborne... takove pingy se mi libi
Doufam, ze tomu bude odpovidat i kvalita spojeni...

__________________

Johnson - Honza Bednář
ICQ: 265-931-502
Admin of 10.153.31.0/24

Old Post 20.07.2005 v 22:49
johnson je offline   Click Here to See the Profile for johnson   Find more posts by johnson   Click here to Send johnson a Private Message   Click Here to Email johnson   Visit johnson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasw
Junior Member

Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 166

re osu Příspěvek č. 32 

dneska jsme za pomoci lidi z komunity NASI primontovali novy router na hladnov, nainstalovali anteny a testli spojeni (a poslali mail na osu), nez jsem dojel do centra bylo to naroutovane, vecer jsem to chtel preroutovat ale nahodil jsme nakonec jenom vpnku. zatim nejsou vysledky zrovna podle mych predstav, musi se to jeste trochu poladit, czf tranzit jede bud pres fifejdy nebo nejede vubec (to doufam ne) dodelam to snad ve stredu, ve ctvrtek. dulezite je to ze spoj OSU-hladnov je v podstate funkcni a naroutovany.

schuzka ve ctvrtek navrhuji od 18 v pizzerii pod obchodem, v miroru (ale ten je maly a neni tam klid) dobry je zrekonstruovany sport vedle erotic city, nejlepe neco v centru ,at to nemaji daleko ani pasivni clenove z fifejd.

jonson: pokud ukecas nekoho komu verim at na 10.153.16.2 nahraje phprs tak si to klidne spravuj. nicmene ten stroj neni na experimenty takze to nejak poresime ale prioritu to ma nizkou. navrhuji rozbehnete forum na svych strojich. klidne ti na nej dam verejne ip v tom eni problem ... ze nevidis stroje po ceste je dano resenim cesty, divil by ses kolik jich tam je pingy snad uz ok, propustnost zatim nic moc...

Old Post 20.07.2005 v 22:56
lukasw je offline   Click Here to See the Profile for lukasw   Find more posts by lukasw   Click here to Send lukasw a Private Message     Visit lukasw's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz