CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > TX vs. RX
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

Unhappy TX vs. RX Příspěvek č. 1 

Mam prosbu o radu. Dnes jsme to tu vse nainstalovali a zprovoznili .. teda castecne. Jede to, chvilema cca 14400bps a niz a chvilema vubec, svetle chvilky az nekam k 50000bps. Antenou jsem hejbal vsemozne a signal silnejsi nez 20% a link quality 20% uz nenaladim, a to vetsinou je max kolem 13%. Ale vsimnul jsem si toho, ze u RX je porad nejaka hodnota ale u TX skace hodnota vetsinou z nuly na neco a zpet, pricemz ta hodnota (pokud neni 0) je mnohem mensi nez u RX.

Vazne do toho moc po tyhle strance nevidim, takze mne jen laicky napadlo, ze by to nemuselo bejt uplne dobre a mozna by podle toho slo dohledat, kde asi tak by mohla bejt chyba.

Pokud se uplne mylim, coz je dost pravdepodobny, moc se omlouvam za zmatky Jen to chci zkusit, co kdyby... :>

predem mnohokrat dik za radu

Old Post 19.11.2002 v 21:06
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 2 

Ahoj,

1) asi neporadim - nejsem guru
2) neni jasne CO jste JAK a NA CO instalovali

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 20.11.2002 v 04:52
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

re Příspěvek č. 3 

Oki, mam tu XI-626, antenu 24db sito 70cm, 20m kabelu, XP. do tech bohnic k JH je to docela dost, cca 4,5km .

Alespon, co to je to TX a co je RX? to by mi dost pomohlo

Jeste by me zajimalo, jak velkej vliv ma na utlum, kdyz jsou konektory jenom v dotykovym kontaktu (prestoze tesnym, narazeno) oproti pripajeni?

A jeste teda promenim predchozi dotaz - co by mohlo zpusobovat, ze signal strasne kolisa? Napr. jsem si pustil NetMedic, kterej ukazuje momentalni kbps a skakalo (kazdou sekundu, coz byl interval zjistovani) treba 0, 11, 80, 0, 150, 33, 0, 20, 70, 111, 180, 100, 170, 0, .. atd... Tohle jsem si ted vymyslel z hlavy, ale zhruba takhle nejak si to pamatuju. To je dost divny ne? ://

Filip

Old Post 21.11.2002 v 12:31
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondra_cdj
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 37

Příspěvek č. 4 

a nemas tam ruseni od nejaky jiny site ??? zkus si pustit nejakej monitor (treba netsumbler) a podivat se...

Ondra

Old Post 21.11.2002 v 12:41
ondra_cdj je offline   Click Here to See the Profile for ondra_cdj   Find more posts by ondra_cdj   Click here to Send ondra_cdj a Private Message   Click Here to Email ondra_cdj   Visit ondra_cdj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondřej
Newbie

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 5 

tx je síla vysílání a rx síla příjmu.

Old Post 21.11.2002 v 21:03
ondřej je offline   Click Here to See the Profile for ondřej   Find more posts by ondřej   Click here to Send ondřej a Private Message   Click Here to Email ondřej     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 6 

Konektor ma nejaky garantovany utlum - kdyz to vhodne pripajite, bude
asi utlum mensi. Kolisani muze byt zpusobeno rusenim nebo slabym prijmem
resp. nizkou citlivosti zarizeni. Antena je slusna, ale mate dost dliouhy kabel,
coz v dusledku vyhody anteny s vysokym ziskem rusi. Pokud muzete, zkuste
alespon docasne pouzit kratky kabel (2m).

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 22.11.2002 v 00:19
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wlk
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 24

RX vs TX Příspěvek č. 7 

Kdyz na to pujdu selskym rozumem, tak vyssi hodnota RX je zpusobena pasivnim prijmem dat vysilanych z pripojeneho AP, kdezto TX se zvysuje jenom kdyz karta sama neco posila. Na tom je taky zalozeny system energy savingu, ktery umozni na cipsetu PRISM2 alespon vypnout vysilani kdyz uz ne modifikovat jeho silu. Proste karta nema ve fronte zadna data na poslanit - nevysila, setri energii a obvody. Aspon takhle jsem to pochopil z dokumentace a ruznych popisek na netu...

W

Old Post 22.11.2002 v 01:10
Wlk je offline   Click Here to See the Profile for Wlk   Find more posts by Wlk   Click here to Send Wlk a Private Message   Click Here to Email Wlk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

ruseni Příspěvek č. 8 

Old Post 22.11.2002 v 17:04
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

Příspěvek č. 9 

Old Post 22.11.2002 v 17:10
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 10 

A propos - jaky mate kabel?

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 23.11.2002 v 04:14
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

kabel Příspěvek č. 11 

Old Post 23.11.2002 v 13:22
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 12 

I kdyz mate dobry kabel, sezere Vam proste 5dB signalu. Skoda
ho. Co je na druhe strane? Taky smerovka 24dB? Predpokladam
point-to-point spojeni. Jaky signal tam od Vas dorazi?

Nejaky dalsi moznosti hledani:

- pujcit si jiny stroj a napojit jej 1) na kabel 20m 2) na kabel 2m
- spocitat teoreticky utlum v prostoru na Vasi vzdalenost, zhodnotit

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 23.11.2002 v 20:52
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

Příspěvek č. 13 

Old Post 23.11.2002 v 22:01
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 14 

Kdyztak zas napiste, jak se to vyviji. Docela mne to zajima. Hodne stesti!

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 24.11.2002 v 02:39
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 15 

Neběží ti taky kromě toho ten program od karty na sledování WLANu ?? Mě to totiž dělalo něco podobnýho, už jsem myslel, že je to jetá karta, ale pak jsem u kámoše instaloval jenom ovladače bez toho sledovacího toolu a všechno najednou jelo OK. Takže jestli to pouštíš a sleduješ sí?, tak to zkus bez toho (resp. jenom si nechat přeskenovat okolí, připojit se k AP a pak zavřít - myslím, že když to běží jenom v tray jako ukazatel síly sítě tak to jelo dobře). Jinak NetStumbler taky kazí signál jak skenuje okolí (je to prostě jen oskenovat a pryč) - otestováno - s ním mám ping asi kolem 300-400ms bez něj cca 2.6-3ms. Zkoušel jsem to na dvou počítačích, ale samozřejmě nevylučuju, že to ostatním chodí bez problémů i s těmahle prográmkama.....

Old Post 25.11.2002 v 08:21
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

XI-626 vs. Net Stumbler Příspěvek č. 16 

Docela me zarazilo:

Vam Net Stumbler procuje s vyse uvedenou kartou? Me to napsalo "card not supported" nebo neco takovyho, a ani na webu netstumbleru jsem ji nenasel mezi podporovanejma typama.

L.

__________________

Old Post 25.11.2002 v 10:09
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz