CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > pomoc se spojem
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Question pomoc se spojem Příspěvek č. 1 

achoooj,žiju ve vesnici, a jelikož jsem nejvíš zřídilo se u mě ap ,8.5db všesměr, tím pokrývám skoro celou ves, connectlej sem do 1.5 km vzdáleného městečka 17db sitem, na 15db všesměr,všechno přes ovislink 1120.
ale jelikož palím cca 30db,(což je docela hnus)a navíc je v cestě zeleň,ktera způsobuje docela stabilní výpadky snažim se ralizovat spoj s přímou viditelností, po ukecaní 1ze 3 vlastníku střech, ktere vídím ze strechy naprosto čistě, jsem provedl měření, a na 15db panelku "chytám" svůj 8.5db všesměr.
tak ted mam dilema jesti by fungovalo třeba tohle: 12db yagi.......1.5km.........8.5db všesměr, nebo jak toto řešit, aby to byl spoj naprosto stabilní:
poradte prosím, už 3měsíce skaču po strechách jak cvičena opice!!
dík, a díky za shovívavost, jsem uplnej začatečník

Old Post 23.07.2005 v 06:56
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 2 

Co se tyce anten, neni duvod aby to nechodilo.

Old Post 23.07.2005 v 08:59
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 3 

Jen bych doporucil osazeni smerovych anten + nejake "krabicky" s regulaci v modu bridge, my pouzivame Compexy WPE 54G a jsme celkem spokojeny

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 23.07.2005 v 17:58
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 4 

No jestli jsem to pochopil správně, tak ty chceš internet do sítě dostat přes klienta toho hlavního AP u vás. Můžu tě ujistit, že pokud je ten klient 1120AP, tak to nepojede.
Takže se použití dalšího bezdrátu neubráníš.

mestecko........ovis_klient (na strese 3 lidi) - - - ap1 (bridge).............ap2 (bridge) - - - AP (8,5 dB)

asi je někde router, předpokládám u tebe

Na ten bridge použij cokoliv, co umí tento mód a má regulaci. Jako antény tam dej to největší, co ti umožní regulace/peníze/prostor. Myslím, že takové 15 dB síta by celkem stačily.

Old Post 23.07.2005 v 23:35
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 5 

díky , za rady , ne router není u mě , je to trochu složitější, je to tu už trochu větší asi 40 klientu, v mestecku, a oklolních vesnickách, a já jsem další AP v další vesnici

Old Post 24.07.2005 v 13:31
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 6 

nechci delat WDS , jen do toho mestečka hodit jako klienta sito 17db, na me 8.5db AP

Old Post 24.07.2005 v 13:35
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 7 

Asi te uplne nechapu....

Chces dostat net k sobe na strechu pomoci sita ? A tam, vysilat vsesmerem ?

Pokud jo, tak to udelej tak jak jsem psal piont to point spoj (bridge) k sobe na strechu a potom vysilani vsesmerem....

Pokud jsem te spatne pochopil, tak sorry

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 24.07.2005 v 13:46
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 8 

asi takhle.
gate........AP(7db pan)..... klient(7db pan), sito17db..........klient(17db sito),AP(vsesmer) ...........klient(sito 17db), AP(12db vsesmer)......klient(2db),klient(17db sito).............moje AP (8.5db)


klient(2db),klient(17db sito).............moje AP (8.5db) --- o to mi jde jestli to bude fungovat ready???

Old Post 24.07.2005 v 13:47
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 9 

jo chapeš to dobře, a jako klient to fungovat nebude?

Old Post 24.07.2005 v 13:50
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 10 

takže takhle jestli te chapu? : klient(2db),WDS(sito17db)................WDS (vsesmer(8.5db) ????

Old Post 24.07.2005 v 13:52
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 11 

Old Post 24.07.2005 v 14:09
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 12 

Tak to je fakt sila, ty vypadky ani nemusi byt u tebe, delat vetsi sit stylem ap -> klient ap - > klient je tfuj tfuj tfuj tfuj, ble

Bridge je lepsi nez WDS, ma vyssi propustnost, ( neplest Bridge link a WDS brige link )

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 24.07.2005 v 14:13
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 13 

No a ještě jedna věc: vám to takhle funguje? Myslím celá struktura sítě, dy? je to hovadina, to se dá použít vyjímečně, kdy je blbost stavět kvůli dvěma lidem bridge.
Ale normální je mít AP pospojované bridgema, a? už ovislinkácké WDS nebo přímo nějaké režimy P2P, P2MP apod.

Old Post 24.07.2005 v 14:14
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 14 

jo, funguje to docela stabble, ty vypadky mam já kvuli stromům, a tak chci realizovat spoj s přímou vyditelností.
takže podle vaších rad to udělam takhle: klient(2db),WDS (sito 17db)..............mé ap ,ve WDS (8.5db vsesmer).????

WDS nemá špatnou propustnost, je tady jeden tokový spoj na jednu vesnici, jen se musí nastavi "data rate"v ovisu 1120ap na auto, a asociju se na 11mbit, jakmile se tam hodí cokoliv jineho, asocijuje se jen na 1mbit, !!!! nevím čím to ,ale je to tak

Old Post 24.07.2005 v 15:40
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 15 

a nebo takhle: klient(2db),ap(yagi 12db)..........1.5km.........klient(17db sito),ap(8.5db vsesmer),
to by taky mělo chodit, nebo neeee?
omlouvam se ale jsem v sitích tak 5 mesicu, tak tomu mooc nerozumím---zatím
moooc dekuju za rady ,nebít tohoto fora tak jsem v řiti,, díííík

Old Post 24.07.2005 v 15:49
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strlez
Newbie

Registrován: 22.07.2005
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 16 

to je blbost-co jsem psal, udelam to takhle: klient(2db),WDS(17db sito).......1.5km...........WDS (12db yagi),ap(8.5db vsesmer)!!!!!

a musí to teda chodit, jak jste psaly

mooooooooooooc dík až to zrealizuju, tak napíši jak to chodí.

Old Post 24.07.2005 v 16:09
strlez je offline   Click Here to See the Profile for strlez   Find more posts by strlez         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz