CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Notebooky ASUS a WIFI podle evropské ETSI
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

Notebooky ASUS a WIFI podle evropské ETSI Příspěvek č. 1 

Dobrý den,

jsem majitelem notebooku ASUS M6B00A , se kterým jsem naprosto spokojen, akorát jsem po 6 měsících spolupráce s tímto NTB narazil na drobnou chybičku. NTB mi totiž nepodporuje 12 a 13 kanál, což by u NTB zakoupeného u oficiálního distributora v ČR asi měl.
Po intenzivním pátrání jsem zjistil následující:
dle specifikace výrobce vestavěné miniPCI INTEL Wireless/PRO 2200BG(viz. soubor 2200BG_ProdBrief.pdf) se instalovaná miniPCI karta vyrábí ve dvou hardwarových provedeních a to
MOW pro USA pouze 11 kanálů a ROW až 14 kanálů.
Nějakým nedopatřením byla do mého notebooku instalována
karta MOW. Z tohoto důvodu notebook ne zcela splňuje
evropské normy a neměl by se u oficiálního distributora v ČR vůbec objevit.
Autorizovaný servis SIL mě kvůli takovéto banalitě nutí zaslat celý NTB na otestování, ale já jsem si 100% jist, že problém je právě v onom miniPCI modulu a stačilo by zaslat pouze tento modul na výměnu. Mimochodem se domnívám, že miniPCI modul by měl být uživatelsky vyměnitelný stejně jako HDD nebo rozšíření paměti.
Prosím tedy všechny uživatele NTB tohoto renomovaného výrobce ASUS aby se podělily se svými zkušenostmi ohledně funkce instalované miniPCI karty INTEL 2200BG. Zajímalo by mě totiž, jestli jsem jen vyjímka, nebo je to u ASUSU pravidlo, že k nám posílá notebooky s wifi pouze pro USA. Jinak karta nenabízí 12 a 13 kánál v režimu ad-hoc a v režimu infastructure klient nevyhledává AP vysílající na těchto kanálech..
Opravu NTB si by? je ještě v záruce asi vyřeším sám zakoupením jiného miniPCI modulu a jeho výměnou za stávající. Kdyby se někomu hodil miniPCI modul INTEL 2200BG bez podpory 12 a 13 kanálu, bude asi začátkem října k dispozici.

Děkuji za poskytnuté informace.
S přáním hezkého dne Jaroslav Manych

PS: Pokud by to bylo pravidlem, mohli bychom se domluvit na společné reklamaci a? si hoši v SILu užijou.

Old Post 13.09.2005 v 15:38
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plnt
HonzaK

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 804

Team Member: MOD

Re: Notebooky ASUS a WIFI podle evropské ETSI Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 14.09.2005 v 12:53
Plnt je offline   Click Here to See the Profile for Plnt   Find more posts by Plnt   Click here to Send Plnt a Private Message   Click Here to Email Plnt   Visit Plnt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 3 

v CR se nepouziva 14 ty kanal ? a ja si do dneska myslel ze ano .. ze jsme ve stejne skupine jako japan

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 14.09.2005 v 19:37
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 4 

__________________

B!

Old Post 14.09.2005 v 20:59
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plnt
HonzaK

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 804

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 15.09.2005 v 00:09
Plnt je offline   Click Here to See the Profile for Plnt   Find more posts by Plnt   Click here to Send Plnt a Private Message   Click Here to Email Plnt   Visit Plnt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steebe
Junior Member

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 248

Re: Re: Notebooky ASUS a WIFI podle evropské ETSI Příspěvek č. 6 

Old Post 15.09.2005 v 12:50
Steebe je offline   Click Here to See the Profile for Steebe   Find more posts by Steebe   Click here to Send Steebe a Private Message   Click Here to Email Steebe   Visit Steebe's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Artec
Newbie

Registrován: 14.02.2004
Příspěvků: 24

Re: Notebooky ASUS a WIFI podle evropské ETSI Příspěvek č. 7 

Nazdar,

To jmanych:
ja mam pro zmenu notebook ASUS A3519LU, kterej ma v sobe naprosto stejnej miniPCI modul jako ten tvuj NTB. Podle me to neni zadna zamena MOW a ROW od firmy ASUS. Podle me tam davaj naferovku MOW (tedy bez 12., 13. a 14. kanalu).
Ja jsem na to prisel nedavno, kdyz jsem stavel jedno AP a nastavil jsem ho na 13kanal a NetStumbler nic nevidel. Taky jsem zjistoval, proc nelze na tom danym modulu nastavit 12. a 13. kanal a dospel jsem k zaveru, ze to tak je asi spravne.
Moje vysvetleni: Jelikoz se do techto NTB od ASUSu davaji opravdu asi jenom miniPCI moduly ROW nebo MOW, tak firma ASUS dava radeji pro cesky trh MOW, aby nesel nastavit 14. kanal ( ktery je, jak tady nekdo rikal, pro Japonsko ) a nebyla tak porusena licence CTU. Podle me ROW s 11. kanaly licenci CTU neporusuje, ale nechapu, jak to nekdo moh schvalit k prodeji na ceskem trhu.

Naposledy upravil Artec 15.09.2005 v 13:17

Old Post 15.09.2005 v 13:10
Artec je offline   Click Here to See the Profile for Artec   Find more posts by Artec   Click here to Send Artec a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

Zkušenost z ThinkPadu X31:

Taky Intel(R) PRO/Wireless LAN 2100 3B, taky šlo jenom 11 kanálů, ale v XPčkách stačilo u vlastností adaptéru jít do Advanced a vybrat "Enable" u "Extended Channel Mode". Ovšem kamarád měl stejný problém u jiného notebooku (typ NB ani karty si nepamatuju) a myslím že to takhle jednosuše nešlo, řešil to s dodavatelem.

Nejlepší je imho vyměnit Intel za atherosku, pokud to ovšem není blokované jako u IBM Anténní konektory jsou stejné, akorát interní anény asi moc nepojedou na 5GHz.

Old Post 15.09.2005 v 13:32
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiraCT
Junior Member

Registrován: 01.11.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 9 

Ja mam notebook prestigio nobile 156 ke kteremu jsem si koupil Intel PRO/Wireless 2200BG. Nevim jestli mela 11 nebo 13 kanalu ale po par dnech jsem ji vymenil za Intel PRO/Wireless 2915ABG,
ktera ma 13 kanalu a citlivost temer stejnou. A i na integrovane antenky v notebooku jsem chytnul 5GHz AP na cca 3km.

Mirek

PS: V notebooku HP tahle karta skutecne nesla.

Old Post 15.09.2005 v 15:20
MiraCT je offline   Click Here to See the Profile for MiraCT   Find more posts by MiraCT   Click here to Send MiraCT a Private Message   Click Here to Email MiraCT   Visit MiraCT's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

Zkouška jiné miniPCI Příspěvek č. 10 

DD,
ohledně té blokace na určitý tip miniPCI vím. Údajně se měla vyskytovat u výrobce, který hlavně bohatne na spotřebním materiálu (HP). Pro tento notebook je ta intelovská karta vyráběna zvláš? a je o 100% dražší. Tiše jsem doufal, že mnou obdivovaný ASUS, kterému zatím z výrobců výpočetní techniky důvěřuji nejvíce, takovu zhovadilost do svého produktu neimplementoval.
Ke 14 kanálu žádnou výhradu nemám, vím že u nás není povolenej a tudíž jsem ho ani nehodlal používat. Uvedl jsem jen to co jsem ze specifikace karty vyčetl. Jelikož jsem z okresního města a na bezdrátu je tu docela rušno, tak mi vadí, že jsem u v ČR oficiálně zakoupeného NTB omezen pouze na 11 kanálů, když se zde může používat kanálů 13.
Nedalo mi to, a usilovně jsem přemýšlel, kde na ověření sehnat jinou miniPCI kartu. Časem jsem si vzpomněl, že u zařízení ALFA AIP630 někde psali, že by něco takového měla obsahovat a jelikož se mi doma povaloval jeden nevyužitej kus, tak jsem ho rozlousknul. Uvnitř se skutečně skrýval miniPCI modul s PRISM chipsetem. Nainstaloval jsem ho do NTB a hle, karta byla nalezena, nainstalovaly se drivery, doinstalovala utilita a jelo to. Výsledkem je, že je 12 a 13 kanál na světe, jediné co nefunguje, ale to se dalo očekávat a dá se to oželet, je tlačítko pro aktivaci a deaktivaci karty a identifikační LED dioda. Jinak vše OK. Nyní zvažuji koupi ATHEROSE CM9 AR5213, nebo si počkat na verzi s tím novým čipsetem AR5414. Možná do výběru ještě přidám tu abg verzi od INTELU, ale zatím jsem ji neobjevil, kde by se dala sehnat.

Dík za reakce.

Naposledy upravil jmanych 15.09.2005 v 16:52

Old Post 15.09.2005 v 16:45
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 11 

5414 ?? co bude noveho ?

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 15.09.2005 v 16:53
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiraCT
Junior Member

Registrován: 01.11.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 12 

Old Post 15.09.2005 v 16:54
MiraCT je offline   Click Here to See the Profile for MiraCT   Find more posts by MiraCT   Click here to Send MiraCT a Private Message   Click Here to Email MiraCT   Visit MiraCT's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

5414 co nového Příspěvek č. 13 

AR5414 by dle i4.cz měl být citlivější.

Old Post 15.09.2005 v 16:57
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 14 

no tak to by uz musel mit - 100

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 15.09.2005 v 17:01
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 15 

__________________

B!

Old Post 15.09.2005 v 19:14
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steebe
Junior Member

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 248

Příspěvek č. 16 

Old Post 15.09.2005 v 21:35
Steebe je offline   Click Here to See the Profile for Steebe   Find more posts by Steebe   Click here to Send Steebe a Private Message   Click Here to Email Steebe   Visit Steebe's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz