CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Notebooky ASUS a WIFI podle evropské ETSI
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

ATHEROS vs INTEL Příspěvek č. 17 

DD,

tak teda teď opravdu nevím do čeho jít, jestli do INTELU nebo ATHEROSE. Jde mi hlavně o citlivost. Nemáte někdo možnost to porovnat? Případně jaké jsou zkušenosti s tou INTEL 2915ABG, když už tam jednou byl INTEL, tak by asi byla šance na funkčnost i těch ovládacích prvků na NTB.

Old Post 15.09.2005 v 22:52
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Re: ATHEROS vs INTEL Příspěvek č. 18 

atheros

__________________

critter

Old Post 15.09.2005 v 22:56
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Artec
Newbie

Registrován: 14.02.2004
Příspěvků: 24

Re: ATHEROS vs INTEL Příspěvek č. 19 

Psal jsem mail do autorizovaneho servisu SIL pro ntb ASUS s pozadavdem, jaky normy karet INTEL Wireless/PRO 2200BG se montuji do ntb ASUS a jaka jina wifi karta se do techto ntb da namontovat tak, aby zustala plna kompatibilita karty miniPCI s ntb.

Odpoved prisla tato:

Dobrý den,
jak jsem se na to díval, tak WLAN 2200BG podporuje pouze 1-11 kanál, máte pravdu. V objednávkovém listě
pro NB ASUS jsem objevil do tohoto modelu WLAN 2915ABG, která podporuje 1-13 kanál. OEM karty v NB ASUS
nefungují (klávesové zkratky + dioda). Můľeme Vám tedy tuto WLAN objednat u ASUSu, pokud budete mít
zájem. Cena modulu: 1.500,- Kč bez DPH, doba dodání cca 30 dní od objednání v ASUSu.

S pozdravem .....

Nevim, jestli tu cenu v SILu tam nekdo nestrelil od oka, kdyz uz i v Autocontu ji maj za 976 Kc s DPH

Old Post 19.09.2005 v 13:01
Artec je offline   Click Here to See the Profile for Artec   Find more posts by Artec   Click here to Send Artec a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

Milá služba Příspěvek č. 20 

Takže, když si v ČR koupím třeba škodovku s řízením vpravo, tak si ji v autorizovaném servisu taky můžu nechat předělat na řízení vlevo. Ona sice ta původně zakoupená je po funkční stránce v pořádku, ale jaksi moc nevyhovuje provozu na našich komunikacích.
Lepší odpověď by od autorizovaného servisu byla, že ji za tu novou bezplatně vymění a v mém případě by to bylo ještě lepší, kdyby stačilo tu původní zaslat a oni pošlou novou.
Mám teď objednanýho toho ATHEROSE za 1090,- bez DPH, tak uvidím, jak se tomu bude dařit. Budu asi muset oželet tlačítko a diodu, ale hlavně když to bude řádně fungovat.
Jinak dík za snahu, možná, když se jim začnou v mailu množit podobné dotazy a nebo scházet NTB na reklamaci, tak snad budou odpovídat jinak.

S přáním hezkého dne Jaroslav Manych

Old Post 19.09.2005 v 13:17
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

dioda Příspěvek č. 21 

ta diodka by se na ten miniPCI atheros dala urcite nekam naletovat ;-)~

__________________

critter

Old Post 19.09.2005 v 23:06
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Artec
Newbie

Registrován: 14.02.2004
Příspěvků: 24

Re: dioda Příspěvek č. 22 

pokud bys na ten miniPCI modul dokazal naletovat i tu klavesovou zkratku, aby to slo hw za behu vypnout, tak nevaham ten Atheos koupit

Old Post 20.09.2005 v 12:00
Artec je offline   Click Here to See the Profile for Artec   Find more posts by Artec   Click here to Send Artec a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Re: Re: dioda Příspěvek č. 23 

__________________

critter

Old Post 20.09.2005 v 15:44
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Artec
Newbie

Registrován: 14.02.2004
Příspěvků: 24

Re: Re: Re: dioda Příspěvek č. 24 

Ja zatim s wifinou drzel jenom ntb se znackou toshiba a asus. Toshiba ma spesl button, to je urcite lepsi. ASUS ma klavesovou zkratku Fn + F2, ktera funguje jenom ve woknech. Jde proste o to, kdybych tam mel atheos, tak si myslim, ze kdybych tu kartu zakazal v systemu, tak porad odebira proud narozdil od toho miniPCI od Intelu, kdy zmacknu Fn + F2, karta se vypne (v systemu vypada, ze je povolena ).

Old Post 20.09.2005 v 15:58
Artec je offline   Click Here to See the Profile for Artec   Find more posts by Artec   Click here to Send Artec a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Re: dioda Příspěvek č. 25 

__________________

critter

Old Post 20.09.2005 v 17:23
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sauron
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 75

M6000 Příspěvek č. 26 

Zdravím.
Mám ASUS řady M6000 a zdá se mi že šlapou všechny kanály. No.. a s tou výměnou za jinou kartu.. v tomhle notasu je to velkej problém. Jde o to vůbec ho rozdělat tak aby jsi ho nezníčil. Má tam takový velký plastový zaklapávací packy a přes ty jsem se nedstal jelikož jsem se fakt bál za to vzít víc. Rozebírali jsme to hodinu!! Byl jsem spocenej až na prdeli a radši jsme to nakonec zabalili sešroubovali tou stovkou šroubů a byl jsem rád .. koupil jsem si Orinoco silver, a mám k tomu ext. anténu a jsem happy .. jestli má někdo nějakej návod jak ho rozebrat tak budu rád. Aspon bych viděl jestli jsem byl na správný cestě

Old Post 21.09.2005 v 10:25
Sauron je offline   Click Here to See the Profile for Sauron   Find more posts by Sauron   Click here to Send Sauron a Private Message   Click Here to Email Sauron   Visit Sauron's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

ATHEROS CM9 AR5213 Příspěvek č. 27 

DD,

tak už mi přišla. Ovladače jsem sehnal, nainstaloval OK, ale 12 a 13 kanál nikde. V diagnostice utility to píše region: united states. Karta zakoupena u i4, které jsem už oslovil s žádostí o radu. Nevíte zda lze u této karty změnit region. Našel jsem na foru návod, ale je pravděpodobně jen pro LINUX, který neovládám a nebudu si ho kvůli přepnutí karty do NTB instalovat. Ideální by bylo přepnutí ve WINXP, přepnutím v ovladači, nebo úpravou registru apod.
Děkuji za info.

S přáním hezkého dne Jaroslav Manych

Old Post 21.09.2005 v 10:26
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

Vyřešeny kanály Příspěvek č. 28 

Tak jsem to asi vyřešil, stáhnul jsem si nějaké ovladače a utilitu pro ATHEROSe do nějakého NTB HP a hle, kanály jsou na světě. Nevím, jestli to vyřešily ovladače, nebo utilita, ale chodí to. Sice to při startu té utility hlásí chybu ohledně nekompatibility s ovladačem, ale nakonec to funguje. 13 kanálů je i v netstumbleru.

Old Post 21.09.2005 v 21:37
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jmanych
Newbie

Registrován: 19.04.2004
Příspěvků: 29

Další experimentování Příspěvek č. 29 

DD,

tak jsem tu po kratší odmlce znova s dalšími poznatky
Nedalo mi to a zkusil jsem nahrát na toho ATHEROSe znovu ty první stažené ovladače (myslím že odněkud z INWIFI) a je zajímavé, že najednou karta chodí k plné spokojenosti i se všemi evropskými kanály.
Jelikož mě docela lákalo, ověřit si funkčnost karty od INTELu, tak jsem ji u Alzasoftu objednal (INTEL 2915ABG). Karta skutečně aktivovala funkci ON/OFF tlačítka a diody, což je způsobeno nějakou sí?ovou službou, která pravděpodobně monitoruje funkci adaptéru a je schopna měnit v konfiguraci karty hodnotu Rado enable. Funkčnost těchto dvou maličkostí však nevyváží fakt, že ten INTEL je o hodně méně citlivý. Tam, kde vím, že je připojení na hranici se mi ATHEROS přihlásil a byl schopen i přenosu dat, kdežto INTEL byl rád, že alespoň zachytil signál a vyčetl z něj SSID, komunikace byla ale nemožná.
Resumé je tedy takové, že v NTB skončil opět ATHEROS, který vypínám pomocí obslužné utility položkou Disable/enable radio a aktivitu sleduju na ikoně ovládací utility vedle hodin.
Problém je bezbolestně vyřešen (teda pokud se mě podaří zbavit se tý INTEL 2200BG karty). A? žijou autorizovaný servisy. Je fakt, že v servisních podmínkách je uvedeno, žee k reklamaci je potřeba zasílat zboží kompletní, ale bohužel je mi tento postup zcela proti srsti. Pokud jsem pro někoho dělal počítač, tak jsem si ho raději poskládal z dílů, než abych ho kupoval komplet a musel pak kvůli prkotině (např. nefunkční CD-ROM) posílat celej komp.

S přáním hezkého dne Jaroslav Manych

Old Post 09.10.2005 v 20:37
jmanych je offline   Click Here to See the Profile for jmanych   Find more posts by jmanych   Click here to Send jmanych a Private Message   Click Here to Email jmanych     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz