CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 2.4GHz > Dlink DWL-900AP+ r00t.cz FW mod
1234567891011 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

invalidni 900AP+ Příspěvek č. 65 

Cau, prosim o radu. Mam tady starej 900AP+ B revize (kupovany jako GWAP-300). Kdysi davno sme ho preflashovali na d-link 2.5. Pak mu shorel zdroj a nikdo na nej rok nesah. Ted ho zkousim rozbehnout (dal bych ho pointovi), ale kdyz ho zapnut, tak se na nej nejde dostat, wokna jenom pisou, ze se pripojuje/odpojuje, coz je videt na LAN Led, ktera chvili sviti a chvili ne. Pri resetu delsim asi 5s se dostane do modu pro Firmware Upgrade, byl na 192.168.1.1, kdyz sem do nej nalil FW z d-linka (2.5), tak se prehodil na 192.168.0.50, ale stejne jede jenom stranka /upgrade.cgi. Zkousel sem to i pres TFTP, bez zmeny. Jak udelat napr. ten fullflash, prohledal sem forum, ale nenasel. Co dalsiho by pomohlo? Diky Xor

__________________

Old Post 09.10.2005 v 20:44
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r00t.cz
Junior Member

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 189

Příspěvek č. 66 

bacha, ten muj FW neni urceny pro starsi d-linky (FW 2.XX - revB), maji jiny CPU... jinak to co rikas je asi nejaky problem se zapisem do flashky nebo tak neco, to se takhle tezko rika... Co tam nahravas musi byt fullflash - je na ftp.dlink.de - nazev: dwl-900ap_firmware2.55.zip (uz nevim kde tam presne je, ale je tam nejaka rozumna struktura adresaru).

Old Post 09.10.2005 v 21:48
r00t.cz je offline   Click Here to See the Profile for r00t.cz   Find more posts by r00t.cz   Click here to Send r00t.cz a Private Message   Click Here to Email r00t.cz   Visit r00t.cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 67 

__________________

Old Post 09.10.2005 v 23:01
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r00t.cz
Junior Member

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 189

Příspěvek č. 68 

No, vypada to ze pri bootovani FW se neco nepodari nahodit a APcko udela opet SW reset a tak furt dokola. Presne tohle se mi stalo kdyz jsem blbe upravil funkci na inicializaci wifiny a po starutu to hned zase udelalo restart... Treba je chyba prave v ty wifine. Jedina vec jak se da zjistit co se deje je mit zapnutej syslog, ale to se ti nemuze podarit zapnout kdyz se to takhle cykli...

Jinak vcera jsem tu kuchal DWL-900AP+ (RevB) protoze je asi blbe naflashovany a zjistil ze tam odesel ten stabilizator (asi) - leze do nej 5V a ven jde 0.7V... Uvidim jestli nabehne kdyz mu dam spravnou stavu...

Old Post 10.10.2005 v 09:12
r00t.cz je offline   Click Here to See the Profile for r00t.cz   Find more posts by r00t.cz   Click here to Send r00t.cz a Private Message   Click Here to Email r00t.cz   Visit r00t.cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

http://img50.imageshack.us/my.php?image=signal0lp.jpg Příspěvek č. 69 

Jsou nějaký hacky fw na verzi B1? Kromě toho 2.61. Dik

Old Post 10.10.2005 v 10:39
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
funak
Newbie

Registrován: 24.03.2004
Příspěvků: 35

dalsie info z testovania Příspěvek č. 70 

tak som instaloval r00t's FWmod v0.1.1 (neviem ci uz je nejaky novsi) na dalsie spoje.

Jeden bridge na 3 km, prisiel som na nasledujuce zavery: pri nastaveni Long preamble je rychlost spojenia cca 850 kBps, pri nastaveni Short Preamble (5.5+ using PBCC) na oboch koncoch spoja rychlost vzrastie na cca 1100 kBps a drzi sa relativne stabilne, pod 1000 neklesa, pricom ping vzrasta na max 30 ms, pri plnom zatazeni.

Dalej som fw nahodil na vsetky AP aj klientov, a musim povedat ze dupy takmer uplne vymizli. Maximalna rychlost pri Klient <---> AP <--->Klient je niekde okolo 500 kBps


Graficky odstup signal sum, sa meni kus od kusu. Neviem od coho to zalezi...

Old Post 11.10.2005 v 09:18
funak je offline   Click Here to See the Profile for funak   Find more posts by funak   Click here to Send funak a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zajsoft
Pan hodný

Registrován: 04.01.2004
Příspěvků: 1017

Shaper Příspěvek č. 71 

r00t.cz: Neslo by udelat jednoduche shapovani? Tj. max propustnost up a down?
Pripadne automaticke nastaveni? Ze se v bridge obe strany dohodnou a udelaj test propustnosti a nastavej max propustnost v obouch smerech na 90-95% aby zbytecne nevzrustala latence a sit tutiz neoscilovala?

__________________

Super Stupid Nesquick Rabbit
Nastal čas změn...!!!

Old Post 11.10.2005 v 11:12
Zajsoft je offline   Click Here to See the Profile for Zajsoft   Find more posts by Zajsoft   Click here to Send Zajsoft a Private Message     Visit Zajsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r00t.cz
Junior Member

Registrován: 07.03.2005
Příspěvků: 189

Re: Shaper Příspěvek č. 72 

Old Post 11.10.2005 v 13:30
r00t.cz je offline   Click Here to See the Profile for r00t.cz   Find more posts by r00t.cz   Click here to Send r00t.cz a Private Message   Click Here to Email r00t.cz   Visit r00t.cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Re: Shaper Příspěvek č. 73 

Old Post 11.10.2005 v 22:18
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zajsoft
Pan hodný

Registrován: 04.01.2004
Příspěvků: 1017

Re: Re: Re: Shaper Příspěvek č. 74 

__________________

Super Stupid Nesquick Rabbit
Nastal čas změn...!!!

Old Post 12.10.2005 v 05:04
Zajsoft je offline   Click Here to See the Profile for Zajsoft   Find more posts by Zajsoft   Click here to Send Zajsoft a Private Message     Visit Zajsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Glottis
Newbie

Registrován: 21.12.2002
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 75 

Old Post 12.10.2005 v 11:04
Glottis je offline   Click Here to See the Profile for Glottis   Find more posts by Glottis   Click here to Send Glottis a Private Message   Click Here to Email Glottis   Visit Glottis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tryvett
Old Post 15.10.2005 19:55
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by Zajsoft) Příspěvek č. 76 
cipis
Old Post 15.10.2005 19:59
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by Zajsoft) Příspěvek č. 77 
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 78 

jsem vcera nahraval fw tak trochu nadivoko prec cygwin a ssh tunel a potvory obe vytuhly po nahrati.

skolacka chyba, zvlast kdyz jsem nemel nikoho pro sichr na druhe strane. tak ted cekam az mi to dojde restartovat. jsem hlupak.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 16.10.2005 v 09:08
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 79 

Tak jsem to prubnul na 1350m spoj, no donutilo mě to, že ten spoj v noci spadl, takže to bylo tak hodně divoké.
Dobrá zpráva je, že už neDUPuje. Bohužel tu máme nějaký problém, rušení, voda v konektoru, odejitá výstupní část dlinka či kdovíco, fakt nevím.
Musel jsem pokusně nastavit dlinky na 10 dBm (+24dB andrew-kabel), aby se to vůbec jako bridge linklo. Kupodivu na linknutí AP x klient stačilo 0 dBm.
Ve světlých chvilkách to jelo na jednu stranu přes 900 KB/sec, opačně to bylo dost ubohé. Měnil jsem kanály, nakonec jsem se dostal tak něco okolo 300 - 500 KB/sec.

S FW to ale asi nemá co společného, spoj přestal DUPovat, jen ten PL zůstal.
Jinak momentálně mám zelenou čáru tak okolo 72 (80) a červenou 16-64 (0-32) v grafu. Pokud tam něco pustím (ping -f), tak jde červená dolů, ovšem občas vylítne i přes zelenou.
Jaké máte hodnoty vy?

Doplněno:

roote, nedělal jsi něco s nastavení Fragmentation a RTS Threshold ?
Když změním první na něco jiného než 2346, tak se ten spoj nelinkne a když druhé, tak je to bez efektu (spíš to jen zhoršuje).

Naposledy upravil cipis 16.10.2005 v 20:49

Old Post 16.10.2005 v 18:01
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

FW Příspěvek č. 80 

posle mi taky nekdo ten FW na zkousku......?

__________________

ja to nebyl

Old Post 17.10.2005 v 16:52
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:18.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz