CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Měření parametrů antén
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Question Měření parametrů antén Příspěvek č. 1 

Zdravím podarila se mi koupit antena Yagi 17Db. Podle teto anteny jsem zhotovil několik kusu tzv. SAMODOMA. Potreboval bych vedet jestli je v nasi komunite nekdo, kdo je schopen promerit parametry anten.
Bylo by to dobre, nebot tak by jsme dokazali za relativne velice male penize (pod 800kc s dph) zaplnit diru v antenach. Zatim tu jsou jen anteny do 10 Db a pak az od 20Db. A navic jsou tyto anteny pomerne velike napr.sita.
Diky vsem co odpovi Laxx

Old Post 26.11.2002 v 09:51
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 2 

Měřit parametry antén to není žádná prdel.
V zásadě ale když tu anténu okopíruješ naprosto přesně bude mít takové parametry jako ta původní. Takže je to spíš otázka toho jak jsi pořádný.

__________________

J.

Old Post 12.12.2002 v 00:32
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xbob
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 3 

Old Post 12.12.2002 v 08:09
xbob je offline   Click Here to See the Profile for xbob   Find more posts by xbob   Click here to Send xbob a Private Message   Click Here to Email xbob     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 4 

__________________

J.

Old Post 13.12.2002 v 12:46
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xbob
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 5 

Old Post 13.12.2002 v 17:31
xbob je offline   Click Here to See the Profile for xbob   Find more posts by xbob   Click here to Send xbob a Private Message   Click Here to Email xbob     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 6 

Jasně, když máš potřebné zařízení a víš jak na to, tak je to brnkačka... I ten vyzařovací diagram se dá změřit. Já si ale osobně myslím, že není moc co měřit. Běžně používané antény jsou dost prozkoumaná zařízení a ví se jaké mají parametry.
Ta Biquad Sector antenna se mi dost líbí. Je pravda, že jsem neočekával ten uváděný zisk 12 dB a věřím spíš tomu tvému údaji 7-8 dB, na druhou stranu se dá jednoduše vyrobit. Jen by mě zajímalo, jestli by se nedala nějak modifikovat na ozařování 2 nebo 3 nebo 4 sektorů. Pak bychom se vyhnuli tomu problému co se řeší v tématu dvě antény na jednom kabelu.
Taky se mi zdá dobré to řešení, že se tam za ni dá ta parabola a vlastně tím jak velká a jakého tvaru by ta parabola byla by se dal (vím že přibližně) nastavit potřebný vyzařovací úhel a zisk pro různé potřeby. Jenže problém pro ty z nás, kteří nemají možnost si výsledek změřit, by bylo zjistit jak daleko a jakým směrem umístit tu smyčku vzhledem k reflektru.
Nemohl bys sem napsat nějaká doporučení s uvedením co se stane, když bude ta smyčka tuhle nebo támhle? Nebo je to moc práce? Zas by mohlo být pro vás potěšitelné, kdybyste (ti co tomu rozumíte a máte možnost něco i měřit) pomohli spoustě zájemců jak přijít k relativně lehce vyrobitelné a levné anténě. Přece jen 300 a 3000 je rozdíl.....

__________________

J.

Old Post 15.12.2002 v 02:08
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xbob
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 7 

Old Post 15.12.2002 v 09:09
xbob je offline   Click Here to See the Profile for xbob   Find more posts by xbob   Click here to Send xbob a Private Message   Click Here to Email xbob     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 8 

Asi jsme si nerozuměli. Já jsem měl například na mysli že by se řeklo: parabola o ploše XY má zisk cca Z dB a o ploše AB cca C dB. Ale třeba to nejde.
Píšeš: Jako sektorovka by byla dobra soustava vice tehle quadu nad sebou (vyhodnejsi by byl pak tvar 2 trojuhelniku, vyjde to pak celkove mensi). Stlacil by se pouze vertikalni vyzarovaci uhel, zvysil zisk.
Já jsem myslel, že by někdo řekl konkrétně jak by to mělo vypadat. Rozměry atd., a říct: pro jednu smyčku očekávejte zisk takový a vyzařovací úhly takové a takové a pro dvě smyčky ......
Taky, a v tom naprosto nemám jasno, by mě zajímalo, jestli by se místo spliteru nedala jedna ta smyčka (quad) dát jedním směrem a druhá druhým (pomíjím samozřejmě problém přizpůsobení) jako anténa pro dva sektory napájená jedním kabelem. Jestli je to úplná blbost tak se omlouvám ale aspoň mi někdo řekněte proč je to blbost.
I podrobný návod na výrobu spliteru (rozbočovače) by se tady někomu hodil.
Je pravda, že na netu se najde dost dobrých návodů na výrobu antén ale většinou nejsou česky. Ale myslím si, že je mnoho zájemců, kteří (zatím) jinak než česky nekomunikují a taky tomu naprosto nerozumí.

__________________

J.

Old Post 15.12.2002 v 22:40
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Pokus Příspěvek č. 9 

pokus

__________________

J.

Old Post 09.01.2003 v 08:57
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:19.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz