CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > wifi v paneláku - antény
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jarda23
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 17

wifi v paneláku - antény Příspěvek č. 1 

Snažil jsem se hledat ve fóru, ale nic kloudnýho jsem nevymyslel...
Cilem je pokryt celou jednu stranu panelakoveho trojbloku...ja bydlim v 6. patře, na skříni USR AP - 5m H155 na balkon, tam WAE-085GP 8,5 dBi venkovní horizontalne.

Klienti kteri jsou ve skoro stejne urovni (8. a 7. patro) maji plechovky a perfektni signal. Zde zadny problem...Pak mam ale klienta v prvnim patre presne podemnou, ten ma SMC PCI Wifi - 5m H155...zkousel jsem plechovku namirenou na moji vsesmer - signal 50, pak jsem zkousel jen 5db bicik primo na karte - signal kolem 40, zkousel jsem Yagi, signal 60...ztrata packetu 50-75%

Uz doopravdy nevim co tam dat aby vse fungovalo jak ma, je to preci jen blbych par metru!!!

Chapu ze wifi v panelaku je uplna blbost, ale hold byl pozadavek zadnych kabelu...Budu vdecny za jakoukoliv pomoc, jsem ve wifi zatim uplna lama!

Old Post 23.10.2005 v 21:02
jarda23 je offline   Click Here to See the Profile for jarda23   Find more posts by jarda23   Click here to Send jarda23 a Private Message   Click Here to Email jarda23     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

panelák-to je spousta klecí, signál rychle umírá.Chce to přesouvat o malé kousky anténu a měnit i náklon atd. Ob jednu zeď jakž takž.
Pokud to je dál než cca 8-10m, tak jedině povystrčit na venkovní stěnu. Polarizace vodorovná !

Old Post 24.10.2005 v 03:44
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

wifi v paneláku - antény Příspěvek č. 3 

S tim všesměrem bych to nedělal. Bych tam dal radši 14dB panelovku nebo 10ti dB. Stoji do 700,-. A ještě k tomu dávat horizontálně všesměr :/. Svítíš tím zbytečně do nebe a do protějších paneláků nebo co je kolem tebe. Jo jsem zapomněl, že jsi v 6tým patře. Zfázuj tedá dvě 10dB panelovký. Jednu namiř na 7. a 8. patro a druhou dolu na 1. patro. Pak to musí jet jak bič.

Old Post 24.10.2005 v 10:46
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jarda23
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 4 

diky za radu, prave ze jsem si s vsesmerovkou nebyl vubec jisty, panelovou antenu jsem zkousel ale pouze jednu (a pak mi samozrejme chytaly bud spodni patra panelaku nebo jen horni). Muzes mi trosku vysvetlit termin sfazovat dve panelovky k sobe? Tomu moc nerozumim...Myslis neco jako biquad, treba jak ma ni navod Simandl?
Myslis ze bude lepsi umistit antenu ve vetsi vzdalenosti od zdi panelaku?
Diky za pomoc!!

Naposledy upravil jarda23 24.10.2005 v 15:04

Old Post 24.10.2005 v 14:53
jarda23 je offline   Click Here to See the Profile for jarda23   Find more posts by jarda23   Click here to Send jarda23 a Private Message   Click Here to Email jarda23     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

wifi v paneláku - antény Příspěvek č. 5 

Old Post 24.10.2005 v 16:26
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

Wink Bez kabelů z okna Příspěvek č. 6 

Stačí trochu myslet.
Všesměrku dej do horizontu,
pak se budou spolehlivě chytat všichni.
Jednoduše - osa všesmerky kolmo ke stěně.
Pak je zaručeno, že se s tou plechovkou v horizontu
chytí každý, kdo ji vystrčí z okna, i user co bydlí o pět pater níže.

Pokud jsem speávně pochopil tvoji topoligii :-)(

Old Post 25.10.2005 v 04:34
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Re: Bez kabelů z okna Příspěvek č. 7 

Old Post 25.10.2005 v 12:29
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jarda23
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 17

Re: Bez kabelů z okna Příspěvek č. 8 

Old Post 26.10.2005 v 10:54
jarda23 je offline   Click Here to See the Profile for jarda23   Find more posts by jarda23   Click here to Send jarda23 a Private Message   Click Here to Email jarda23     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jarda23
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 17

Re: Re: Bez kabelů z okna Příspěvek č. 9 

Old Post 26.10.2005 v 11:30
jarda23 je offline   Click Here to See the Profile for jarda23   Find more posts by jarda23   Click here to Send jarda23 a Private Message   Click Here to Email jarda23     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

wifi v paneláku - antény Příspěvek č. 10 

Old Post 26.10.2005 v 17:22
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jarda23
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 11 

tak jsem asi ta nejvetsi lama, ale i po nekolika hodinovym ladeni nedokazu u souseda chytnout lepsi signal nez 55dBi v Networkstumbler....Sice se na AP pripojim, ale internet nebeha:(

Jeste jednou napisu presnou konfiguraci site, treba nekoho neco napadne, jinak to vzdavam a soused ma smulu...

AP USR Robotics 8054 na skrini doma v 6. patre klasickyho panelaku
Kabel H155 na biquad upevneny na 1m dlouhe tyci na balkone (podle navodu Simandla, zfazovany panelovky, jedna miri primo pod sebe na 1. patro, druha miri doleva na 8. patro)

Klient v 8. patre ma 10m H155 a chyta v pohode 80 procent signalu, net mu bezi 4,5 Mbit - tady vse no problem

2. klient je v 1. patre primo pod antenou, ma 5m H155 a kartu SMC G...zkousel jsem klasickou plechovku namirenou nahoru na biquad-signal 55, pak jsem si jeste pujcil PAN 10, signal 50...na net jsem se nedostal ani s jednou

Delam neco spatne? V biquadu by chyba byt nemela...

Diky za radu!

Old Post 01.11.2005 v 13:57
jarda23 je offline   Click Here to See the Profile for jarda23   Find more posts by jarda23   Click here to Send jarda23 a Private Message   Click Here to Email jarda23     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 12 

pokud je na netstumbleru zelená značka signálu, je spojení po rádiu jasné. Další věci se týkají vlastní sítě LAN a její konfigurace.
Pokud dále nejde internet, není správně nastaveno DNS a brána.
A funkci routru je třeba projít. Pro víc počítačů je nutností.

Old Post 01.11.2005 v 19:27
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jarda23
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 13 

v LAN, routeru nebo v DHCP problem neni... znacka sice zelena je, ale hodne vypadava a packet loss je 50-70% coz zapricini ze nejde internet...myslel jsem ze je hranice 60-70% v Networkstumbleru pro minimalni kvalitni signal?? Je mozny aby mi signal rusily satelity, kterych je na panelaku jak nas....
Kazdopadne diky za odpoved!

Old Post 01.11.2005 v 19:59
jarda23 je offline   Click Here to See the Profile for jarda23   Find more posts by jarda23   Click here to Send jarda23 a Private Message   Click Here to Email jarda23     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz