CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Dostáváte odměny při správě vélké free sítě?
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
blacks
Junior Member

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 153

O.S. Příspěvek č. 49 

jak tak koukam WIFI-Tabor je na tom s aktivitou svych clenu uplne stejne jako vsechny ostatni site.
je nas na siti kolem 60 pomerne hodne rychle se to rozrostlo
a to prave asi byla ta chyba
jsme na to jen 2 maximalne 3 nekdy
ja se staram spis jen o topologii a navrhy jak to zlepsit, zbytek do to ho jen kouka a keca
druhy clen rady se stara o pripojovani clenu a oba spolecne resime problemy, zbytek rady to vcelku nezajima hlavne kdyz jim
jede inet, pokud ne je zle

Kdyz jsem predhodil rade ze uz neunesu platit za preplacenou tel. kartu 1400 mesicne tak se nakoupily 2 telefony s vyhodnym
tarifem, a opet bylo zle, jak jsme si to mohli dovolit
par lidi to pochopilo.
Clenove nejsou schopni chodit na valnou hromadu, z celkoveho poctu 60 lidi prijde tak max 20 a podle stanov je valna hromada
neplatna a nemuze se o nicem hlasovat, takze vyhoda pro nas
nemuzeme nic koupit, nemuzeme zvednout rychlost, proste totalne nic.
Treba si to clenove casem uvedomi ze oni sami delaji chybu.
Take jsem zvazoval nejakou formu odmen pro ty co na siti neco delaji. Opet by jsme se dostali do problemu kdy ti co na siti neco dokazou a nahodou by se jim neco dalo, zbylych 98 procent clenu
by se ohradilo jak to ze berou za to prachy.
Tak to dopadne tak ze ti schopni si vybuduji malou sitku jen pro ne, a zbytek se necha lehnout popelem.
Je skoda na necem vice jak 5 let delat a pak to takhle dopadne.
kdyz nahodou po nekom na siti chci aby mi pomohl vyvrtak blbou diru na kabel nebo cokoliv drobneho co dokaze kazdy, dostanu odpoved vis co ja platim 350 mesicne tak me to nezajima.
pokud bude takovy postoj vsude tak to dopadne tak jak ocekavam

Old Post 19.11.2005 v 13:51
blacks je offline   Click Here to See the Profile for blacks   Find more posts by blacks   Click here to Send blacks a Private Message   Click Here to Email blacks     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Re: O.S. Příspěvek č. 50 

Myslim, ze jste na tom obzvlast spatne kdy pises ze pomer je 3:60

To, ze nekdo drzkuje ze jste poridili tel. kartu, je uplne jednoduse resitelne, rekni mu: "Tak to pojd delat ty, koupime ti kartu".

Ohledne VH, nevim co mate ve stanovach, ale my tam mame za na radne VH musi byt nadpolovicni vetsina lidi (uz mame i procento nizsi) a neni-li tomu tak, pak se svolava VH nahradni, ktera je usnasenischopna vzdy.

Nekde to delaj tak ze svolaj nahradni VH treba pul hodiny po radne.

> Take jsem zvazoval nejakou formu odmen pro ty co na siti neco delaji. Opet by jsme se dostali do problemu kdy ti co na siti neco dokazou a nahodou by se jim neco dalo, zbylych 98 procent clenu by se ohradilo jak to ze berou za to prachy.

Proste je musite vyfuckovat stylem "tak to pojd delat ty!"

Jednim z opravdu dobrych nastroju je to TYKANI, tim okamzite naznacis, ze nejsi profik (obchodni zastupce Telecomu by ti nikdy netykal). Pak musis desetkrat zduraznit NEJSME FIRMA, NEJSME FIRMA, jsme banda nadsencu, ktery bavi stavet sit. CO UMIS? potrebujeme pomoct s tim a tim, pojd s nama DO HOSPODY, POZNAME SE a uvidis s CIM POTREBUJEME POMOCT.

Ne, ze by u nas byla situace o moc odlisna, ale lepe na tom jsme,vetsina clenu chape o co v czela.netu bezi a kdyz nepomahaj, tak aspon nedrzkujou (a kdyz jo, tak na ne reagujeme ostre).

__________________

Old Post 19.11.2005 v 16:47
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 51 

__________________

Naposledy upravil stybla 19.11.2005 v 17:39

Old Post 19.11.2005 v 17:34
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 52 

Asi uz jsi z toho znechucenej, ale zkus to vydrzet alespon do ty doby nez za sebe najdes nahradu. Jinak cela tvoje prace pujde do hajzlu.

> no, ja nevim. 21 letej smrkac a 41 letej chlap? cece, nevim nevim. chodil jsem na fotbal a tam stary sli do hospody a mlady okamzite po treningu zmizeli - doufam, ze vis, kam tim mirim. v tomhle pripade jsem ten 21 letej smrkac.

Tohle ale neni fotbal, ty 21 letej smrkac delas sluzbu pro 41 letyho fotra, takze mu klidne muzes tykat.

Me je 26 a tykam vsem v czele, krom 2 lidi u jednoho jsem si to nedovolil kdysi davno, tak by bylo nevhodne to ted menit. U druhyho to beru jako vyraz ucty k nemu - ale to se taky brzo zmeni (ne ta ucta )

Predevsim ale tykam novejm lidem, ktery volaj:
"Dobry den, vy prej delate ten Internet, sem se chtel zeptat, jak to jako je".

"Cau, mas chybny informace, nedelame Internet v Celakovicich, je nas par (500 ) lidi co si mezi sebou stavej sit ve svym volnym case. Ta sit na Internet pripojena ale je a kdyz se stanes clenem, tak ho budes moct vyuzivat. Protoze jsme obcansky sdruzeni, tak ocekavame, ze nam pomuzes - Co umis?"

Aby te lidi neprudili s nefunkcnim switchem, tak jim musis udelat navod pro BFU jak se to dela a ten jim dat pred nos.

Mame tu taky paradni vec - Patron - to je clovek, ktery te do czela.netu privedl, ten za tebe "odpovida", je naraznikem mezi Adminem a Clenem.

> EDIT: pomohlo by nejake skoleni uzivatelu? jake?

Tohle delaj v Unhosti a v KLFree, rikaj ze, je to super, verim tomu, ale u nas se nenasel zatim zadny dobrovolnik co by to delal. Myslim ale, ze je to dobra vec.
Neprijmout pak nikoho, kdo na skoleni nebyl a nepochopil o co bezi.

__________________

Old Post 19.11.2005 v 18:30
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Honza V.
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 134

tykání Příspěvek č. 53 

jsem 38letej fotr a s tim ze mi lidi o vic nez dvacet let mladsi tykaji aniz by me kdy videli nemam nejmensi problem. Vrele doporucuju pri prvnim kontaktu zacit "hele my si tady vsichni tykame, ja jsem <krestni jmeno>" a je jasno.

Jak spravne pise majklovec: "Jednim z opravdu dobrych nastroju je to TYKANI, tim okamzite naznacis, ze nejsi profik (obchodni zastupce Telecomu by ti nikdy netykal)."

__________________

Co shoří, neshnije. hell.jspoj.czf

Old Post 19.11.2005 v 18:52
Honza V. je offline   Click Here to See the Profile for Honza V.   Find more posts by Honza V.   Click here to Send Honza V. a Private Message   Click Here to Email Honza V.   Visit Honza V.'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 54 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 19.11.2005 v 19:48
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 55 

no, s tim tykanim uz je asi pozde. hlavne to asi bylo z _ucty_ ke starsim a mozna jsem to pred nejakym casem bral trochu jinak(vicemene jako zastupce Telecomu).

majklovec - ano, jsem smireny s tim, ze veskera prace pujde do hajzlu. kdyz tak koukam na TV, tak si cim dal tim vic rikam, ze uz jsou veskere takovehle sitky _zbytecne_(uvozovky, takze zadny pranyr!!!; btw, tohle uz se resilo v jinem vlakne, takze to berte jako off-topic!). hlavne z toho duvodu, ze ty lidi nechteji nic delat a pokud nezacnou, tak uz chut asi nikdy neseberu. jsem sice typ cloveka, ktery se nasere, ale za nejaky ten cas ho to prejde(a uz se pomalu zase dostavam do stavu, kdy bych se byl schopen vratit k predchozi praci), ale tentokrate nesmim vymeknout. bud se najdou lidi, kteri budou neco delat, nebo at to vsechno vezme cert. rodice se beztak budou stehovat na vesnici, takze tam muzu zacit _na zelene louce_ bohaty o 4 roky rozcilovani(o 10 let kratsi zivot, asi infarkt ve 30ti, predcasne sediveni a vypadavani vlasu, atd.) a hlavne zkusenosti vlastne to, co delam je takova mirnejsi metoda VOSER

__________________

Old Post 19.11.2005 v 20:17
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Re: Re: O.S. Příspěvek č. 56 

__________________

OUT OF SERVICE

Naposledy upravil =PJ= Azzie 19.11.2005 v 22:17

Old Post 19.11.2005 v 22:08
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 57 

U nás na 200 členů míň než 10 aktivních lidí. Z toho 1 co má trochu času a rozumí HW a SW a pak pár těch co ochotně pomáhají s manuální a jednodušší činností, účetní a jeden dobrej Linuxář co nemá čas.
A pak já, řadím se do kategorie všeuměl od července za práci (defakto HPP) dostávám klasickou odměnu, sice nízkou, protože nechávám víc peněz na investice, ale aspoň jakousi. Sí? nám funguje slušně, pořád rostem. Myslím si, že jsme zvolili dobrou cestu.

__________________

Old Post 19.11.2005 v 22:24
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 58 

Tak jsem dlouho čet a nakonec jsem se neudržel - taky něco napíšu - v jisté obci mezi kopci - ano je tomu opradu tak jsem s dalšíma dvěma lidma postavil sí?, propojil se se sousední sítí a byla pohoda. pak se shdou několika okolností parta rozpadla, byl jsem na vše sá a nestíhal jsem. Tak jsem se spojil s jinou lokální sítí a asi tak 2 měsíce pohoda.... pak pomaloučku polehoučku noví společníci přebírali všechny funkce - mno musel jsem na služebku tak jsem byl i rád... po návratu se situace docela změnila, měli jsme dohodnutou politiku hlasování nadpoloviční většinou, a dva noví členové se na mě "vykašlali" - přibrali asi tak 40 lidí.... bez upgrade páteří a tak..... na a z neziskové OS udělali výdělečný podnik se ziskem cca 20000 měsíčně..... bez navýšení konektivity atd... pak začaly problémy - furt nikde nic neběhalo.... a já vše řešil a oni dva ne (neměl jsem to srdce se na sí? vykašlat). navíc jsem ze svýho dal cca 12k na upgrade infrastruktury. když jsem jim předla faktury tak mi je pokladník neproplatil.... to byla poslední kapka..... rezignoval jsem a hotovo....

Pointa:
Vždy si rozmyslete (u sítí s malým počtem lidí a tak 2-3 aktivníma) komu budete věřit..... doufám že jsem takhle dopad sám....

Teď mám opět "novou mikrosí?" a začínám odnuly. Vše je na pohodu, je nás 15, jsme 2 co to nějak tak řídíme, + jeden co dělá na mechanických věcech (držáky antén, lezení, tahání kabelů). prostě je to tak že jeden instaluje AP, druhej kabeláž a AP a třetí konfiguraci..... je to znát, vše je za polovinu času....
Krom toho máme dva usery který jsou poměrně aktivní a ochotně testujou stav sítě a hned reportujou co je kde špatně jeden z nich zvládá i jednodušší servisní zásahy..

takže poměr 3/15 až 5/15 a je to OK.....

Zbytek lidí ví že nejsme ISP, tykám si s každým, občas paříme hry, zajdem do hospody.... teď budu připojovat jednoho souseda co vypadá nadějně - přistěhoval se a hned se u mě stavil jestli nedělám něco do sítí (asi si mě typnul - mám na balkoně dvě parabolky a po fasádě se mi táhne krásnej modrej ETH kabel viditelnej z ulice.....) Ale to už jsem moc odbočil od tématu.....

Jo a co se týče odměn - mojí odměnou je to že mám sám dobrej net, naučil jsem se spoustu novýho, získal pár přátel s kterýma můžu do hospody a nebo si jen tak po skype popovídat.....

Mám jedno privilegium - platím symbolickou stovku za net, ale zase u mě běží nonstop server a tři AP - takže se tak nějak kompenzuje - prostě "pohoda". Jo a už mě párkrát sami lidi řekli a? si za to svoje správcovství něco " vezmu" Takže se to dá dělat i trochu jinak, ale fakt jen v řádu několika lidí.

Uff... to je ale pomalu na celej román

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 19.11.2005 v 22:27
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 59 

__________________

Old Post 19.11.2005 v 22:42
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 60 

Old Post 19.11.2005 v 23:07
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jimmy sublime
Member

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 308

Příspěvek č. 61 

Old Post 19.11.2005 v 23:12
jimmy sublime je offline   Click Here to See the Profile for jimmy sublime   Find more posts by jimmy sublime   Click here to Send jimmy sublime a Private Message   Click Here to Email jimmy sublime   Visit jimmy sublime's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 62 

__________________

Old Post 20.11.2005 v 00:54
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 63 

Old Post 20.11.2005 v 07:01
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 64 

Každej má svůj názor. Já si myslím, že jakmile připojíš prvního člověka, kterej chce víc internet než nějakou komunitu a veze se, tak už překračuješ rámec komunitní sítě. Všichni se tady tomu bráníte a tvrdíte, že vy ne, vy jste komunita. Pokud by to tak bylo, tak byste neřešili problémy poměru aktivních a neaktivních členů, problémy s odměňováním a přesvědčováním uživatelů k pomáhání.

__________________

Old Post 20.11.2005 v 11:50
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz