CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Východní Čechy > slatinany
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rychlik_cze
Newbie

Registrován: 19.01.2006
Příspěvků: 5

slatinany Příspěvek č. 1 

zdravim,
jsem priznivcem sitovani a czfreenetu. pristehoval jsem se do slatinan, vystrcil nakou antenu, kouknul se co slysim za apcka. a ejhle objevilo se mi ssid
CZFree.Net.slaticech
Rad se zapojim do budovani czfree site ve slatinanech. blizsi info dam pri nejakem blizsim kontaktu.
routum zdar!

Old Post 19.01.2006 v 13:51
rychlik_cze je offline   Click Here to See the Profile for rychlik_cze   Find more posts by rychlik_cze   Click here to Send rychlik_cze a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 2 

Ahoj

Ahoj, jak sis asi vsiml na mape, ve Slatinanech je pristupovy bod CZFree.Net.slaticech
linka mezi Slatinanama a Chrudimi je realizovana na 2.4 GHz a projde jim asi 2 Mbit/s.

Pres nase obcanske sdruzeni CRFreeNet je mozne koupit konektivitu za 350 Kc, pokud tam zridis node, tak ji budes mit zdarma.

V soucasne dobe pouzivame adresy 192.168.x.x (trvalo asi rok, nez se mi podarilo ziskat oficielni CZFree rozsah a pak uz jsme se nedostali k precilovani :-)).

Pro pripojeni se na CZFree.Net.slaticech muzes pouzit adresu 192.168.23.3, maska 255.255.255.0, gateway 192.168.23.1

Zatim pouzivame staticke routovani, pokud chces zridit node, tak ti mohu pridelit adresni rozsah a preroutovat ho na tebe.

Pokud mas nejake dotazy, ptej se.

Old Post 19.01.2006 v 16:46
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 3 

Old Post 19.01.2006 v 16:48
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rychlik_cze
Newbie

Registrován: 19.01.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 4 

ma situace je takova.
bydlim ve slatinanech v klasterni 600, na pude mi bezi mikrotik. na stozaru je 12dB vsesmerovka a smerovka na wifi. zatim jsme sit o trech pc + majk.
po shlednuti obsazenosti wifi jsem zacal zjistovat pasmo 5GHz. ceny novych zarizeni jsou o malo vyssi nez eifi komponenty a proto by asi bylo lepsi investovat do 5GHz.
mezi svymi prateli jsem chtel udelat privatni sit a moznost pripojit se k czf nebude problem. bylo by nas priblizne 5 - 8 lidi.

rad bych se dozvedel neco vic o konfiguraci vasi site, jelikoz mym cilem je propojit co nejvice lidi kteri maji zajem o pc, a dalsi sluzby v siti

Old Post 19.01.2006 v 17:00
rychlik_cze je offline   Click Here to See the Profile for rychlik_cze   Find more posts by rychlik_cze   Click here to Send rychlik_cze a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 5 

Old Post 19.01.2006 v 17:18
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 6 

topologie site je vicemene v souladu s mapou na crfree.net, akorat uz mame nektere linky updatovane na novejsi technologie

Old Post 19.01.2006 v 17:19
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 7 

Ten mikrotik mas nastaven jako router, nebo jako bridge?

Old Post 19.01.2006 v 17:33
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 8 

> vicemene v souladu s mapou na crfree.net,

oprava - mapa na czfree.net

Old Post 19.01.2006 v 17:36
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 9 

Jo, jeste by te mohla zajimat polarizace te anteny na node slaticech - vertikalni

Old Post 19.01.2006 v 17:39
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 10 

Jinak konektivitu do Internetu mame 11 Mbit/s.

Old Post 19.01.2006 v 17:49
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rychlik_cze
Newbie

Registrován: 19.01.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 11 

celkem se mi to libi.
routovani s linuxem a 626kama je urcite super zarizeni ale s linuxem si zatim moc nerozumim, takze v tomhle vam moc nepomuzu. vlastni pc na server uz snad brzy bude.
moje majky jsou normalni pc s cf kartou misto disku. jeden mam jeste v zaloze a mohl bych ho pouzit na nejakou dalsi cast site.
cetl jsem si gb na vasi ctrankach a cet jsem tam nejake spatne nazory. mate jeste problem s propustnosti site? ja bych byl docela rad, kdyby byla posilena linka slatinany chrudim.

Old Post 19.01.2006 v 17:50
rychlik_cze je offline   Click Here to See the Profile for rychlik_cze   Find more posts by rychlik_cze   Click here to Send rychlik_cze a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rychlik_cze
Newbie

Registrován: 19.01.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 12 

nejake info o siti mam, tak se zkusim pripojit a dam vedet. ale nevim kdy to stihnu, jelikoz zitra poradam lan party. takze kdybys vedel o nejakych parmenech, tak je posli do trpisova

Old Post 19.01.2006 v 17:58
rychlik_cze je offline   Click Here to See the Profile for rychlik_cze   Find more posts by rychlik_cze   Click here to Send rychlik_cze a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 13 

Muzes zkusit, zda v trpisove nechytnes CZFree.Net.siskovice :-) Pred nedavnem se nam sit rozrostla do Krizanovic, Libomeric, Siskovic a Samarova

Old Post 19.01.2006 v 18:07
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xenobit
Newbie

Registrován: 17.02.2005
Příspěvků: 6

zdravim slatinany.czfree.net ;-) Příspěvek č. 14 

Ahoj,
taky bych se pridal.
S linuxem a sitovanim mam celkem dobry zkusenosti, akorat poridit nejaky zelezo na novy AP.
Sidlim ve Slatinanech - Nadrazni 284.

Old Post 13.11.2006 v 11:38
xenobit je offline   Click Here to See the Profile for xenobit   Find more posts by xenobit   Click here to Send xenobit a Private Message   Click Here to Email xenobit   Visit xenobit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
David Zejda
Newbie

Registrován: 13.11.2004
Příspěvků: 50

Smile Re: zdravim slatinany.czfree.net ;-) Příspěvek č. 15 

Old Post 13.11.2006 v 12:02
David Zejda je offline   Click Here to See the Profile for David Zejda   Find more posts by David Zejda   Click here to Send David Zejda a Private Message     Visit David Zejda's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xenobit
Newbie

Registrován: 17.02.2005
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 16 

Prave jsem si poridil nove pocitadlo, takze starsi by slo pouzit.
Chystal jsem se ho zkusit prodat, ale za AMD 750MHz 384MB RAM, ... bych toho stejne moc nedostal :-)
Mrknu z balkonu a ze strechy, kam uvidim.
Zatim mam Volny ADSL 2MiB s 10GB limitem.

Old Post 13.11.2006 v 12:54
xenobit je offline   Click Here to See the Profile for xenobit   Find more posts by xenobit   Click here to Send xenobit a Private Message   Click Here to Email xenobit   Visit xenobit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz