CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > xi626 pod win98
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

xi626 pod win98 Příspěvek č. 1 

zdravim, jak jsem procital thready, tak podobny problem nikdo neresi:
mam dve karty Zcom xi-626, kazda na pocitaci s win98, nainstalovany ovladace od ellinku, jejich WLAN a nejakej PCI driver od Zcomaxu. karty si sedly dobre, ale at delam co delam nechteji se spolu spojit. jsou od sebe asi tri metry, kazda ma unikatni ip, ale pri pokusu o ping hlasi obe timed out.

pokud nekdo prispeje radou nebo odkazem budu zavazan.

diky carLo

Old Post 02.12.2002 v 16:32
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Re: xi626 pod win98 Příspěvek č. 2 

Old Post 02.12.2002 v 17:11
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 3 

jasne, zkousel jsem uz uplne vsechno, tj. vsechny tri rezimy ( infrastructure, 802,11b_Ad_hoc a Pseudo_Ad_hoc - nevim moc co znamená ten pseudo ad hoc, ale infrastructure by mel byt AP rezim a 802.11b ad hoc je predpokladam neco jako point to point...) a skoro na vsech kanalech.
myslim si ale ,ze problem je nekde v nastavenich tech woken. poprvy mi to na jedny z masin hlasilo "socket open fail" coz jsem vyresil cistou instalaci na ktery jak se zda to polochodi. myslim ze ty karty vysilaj, nemam ale moznost to zjistit.
nastaveny je to tak ze jeden comp ma jako branu ten druhej a jak jsem psal tak se proste nevidi. kdyz na jednom nastavim infrastructure, tak by si ho podle me ten druhej mel najit v seznamu APcek.
zkousel jsem je oba dat na 802,11ad hoc a to by se zase meli videt primo a nic. nevim kde delam chybu, jelikoz nevim jak to vypada kdyz to funguje.
NetStumbler bohuzel moje Zcomaxy nevidi, tak jedinej soft, kterej mam je ten WLAN

chtel bych od nekoho, komu tyhle karty behaji pod w98SE slyset jek je rozbehal a s jakym softem, pripadne co je potreba nastavit.

diky za odpovedi carLo

ps. v tom WLANU je volba "loop back" na vlastni MAC a hlasi mi "the adapter has not connected!" ale zapojenou ji samozrejme mam...

na prvnim bezi tcp/ip , netBeui a ipx/spx , na druhym jen tcp/ip nemuze to byt timhle?

Naposledy upravil carLo 02.12.2002 v 18:46

Old Post 02.12.2002 v 18:27
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

věc ping Příspěvek č. 4 

No asi neporadím,ale tady v Rakovníku to bylo to samé až jsme zkusily ping přímo z nabídky spustit a to jde bez potíží.
Zkus to také nám to šlape.
Zdar..

Old Post 02.12.2002 v 19:30
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 5 

lyra: to jsem nepochopil, z jake nabidky? diky

Old Post 02.12.2002 v 19:53
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 6 

98my <-> 98my jsem nezkoušel, ale zkoušel jsem 2k <-> 98my a bez problémů. Na obou jsem nastavil adhoc, na jedný jsem nastavil ESSID, kanál a rychlost. S druhou jsem pak pomocí WLAN proskenoval co je kolem, normálně mi to našlo tu "natvrdo" nastavenou kartu, takže jsem se připojil a jelo to OK. NetStumbler mi jel dycky a minimálně viděl tu kartu co zrovna jede v počítači, takže tam máš něco shnilýho, jestli ti to nevidí ani tu...

P.S.
předpokládám, že máš správně nastavený IP a subnety...

Old Post 02.12.2002 v 20:13
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carLo
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 7 

moc se divim ze ti jede netstumbler, s myn zcomem si nechce vubec povidat. jinak ip mam unikatni asubnety mám nastaveny.

nevim co myslis tim 98my ale je to vlastne 98se - 98me. ted jsem ale prisel na to, ze na ty 98se se muzu pingnout sam na sebe ale na tech mileniich to nejde, nevim jestli to je tim, ze tam je sitovka, nebo necim jinym. ve ctvrtek ji zkusim ji odebrat a pak se uvidi.

jak jsi nastavil ten essid, mam tam ANY.

mimochodem mam xi-626 z novy varky od i4 a sel jsem do ni, protoze vypadala jako naprosto bezproblemova katra, ted jsem z toho na mrtvici...

carLo

Old Post 02.12.2002 v 21:24
carLo je offline   Click Here to See the Profile for carLo   Find more posts by carLo   Click here to Send carLo a Private Message   Click Here to Email carLo   Visit carLo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ysd951
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 75

Ovladače a utilita Příspěvek č. 8 

Old Post 03.12.2002 v 09:43
ysd951 je offline   Click Here to See the Profile for ysd951   Find more posts by ysd951   Click here to Send ysd951 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 9 

__________________

Old Post 05.12.2002 v 15:48
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 10 

To se divim ze ji NetStumbler pise jako nepodporovanou, me funguje... Jinak ESSID jsem nastavil jako TEST nebo cokoliv me zrovna napadlo . Jedinej problem, kterej sem mel bylo ze kdyz mi bezel zaroven netstumbler nebo ten software na nastavovani karty (na tray byl OK), tak ten signal znacne kolisal a spojeni casto padalo, ale minimalne sem se obcas pingnul... Jinak 98my sem minil 98-my (myslim ze na tom pocitaci byly 98 SE)

Old Post 06.12.2002 v 15:03
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Nove zkusenosti XI-626 vs. Win98SE Příspěvek č. 11 

Tak jsem o vikendu vyzkousel nasledujici:
Cista instalace Win98SE, instalace ovladacu ke karte (Ne WLAN utility!!! pouze ovladace). Zkusil jsem internet a jelo to!!!!!!

Rezume: Ovladace ke karte XI-626 jsou schopny si projit pasmo a na nalezene vysilace se zkusit chytit DHCPckem. Pokud uspejou, tak uz tam zustanou. Jsou toho schopny i bez konfiguracni utility. Vyzkouseno!!! Problem by asi nastal, v pripade, ze by na dosah bylo vice stanic s DHCPckem. To nemam moznost overit, predpokladam vsak, ze se pricucly na stanici se silnejsim signalem. Pokud to nekdo ma moznost zkusit, prosim o vysledky.

L@zna

__________________

Old Post 13.01.2003 v 12:52
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 12 

Old Post 15.01.2003 v 09:47
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

přihlašování do sítě Příspěvek č. 13 

Problém s přihlášení do sítě jsem také řešily u nás v Rakovníku. Na woknech 2000 to jde bez problémů tam se zadá přihlášení při připojení do sítě.ale na w 98 to tak nejde protože oni ještě navíc napíšou před přihlašovací jméno název počítače a to pak nekoresponduje . Tak se musí přihlašovat jako jménem sítě a heslem sítě a pak to jde .Jedná se tedy o přihlášení do sítě Microsoft tak jak to tam píšou.No a pokud není router v síti tak se vidí jen co jsou na stejný lajně tedy na stejné hubu.

Old Post 15.01.2003 v 14:44
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz