CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Asus wl-500g Deluxe - problem s Bandwidtem
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Trebor
Newbie

Registrován: 02.08.2006
Příspěvků: 10

Asus wl-500g Deluxe - problem s Bandwidtem Příspěvek č. 1 

Zdravim.
Predem rikam, ze jsem ted asi dve hodiny hledal na tomto foru a snazil se najit odpovedi na svuj problem, ale ne uplne se mi to povedlo.
Mam nasledujici problem a par otazek, tak vsem predem dekuji za odpovedi a rady - upozornuji, ze v sitarine se zase az tak moc nevyznam.

Stavajici stav:
- Mam: Asus wl-500g Deluxe (Product ID: WL500g.Deluxe V)
- Frimware: 1.9.5.4 (oficiální)
- Nastaven jako: Home Gateway
- Zapojeni: rychlost linky cca 4600/400, staticka IP-ADSL modem, nekrizenym kabelem zapojeno do WAN vstupu na routeru, pak v jednom lan vstupu je zapojen muj pocitac a pak mam v dalsim lan vstupu zapojený zase pres nekrizeny kabel desitkový hub, kde mi vysi dalsich sedum lidí.
- Na Asusu mam zapnuty DHCpko, ale pro vetsinu lidi mam umyslne zarezervovany adresy
- Wifi taky obcas pouzivam, ale jen pro svoji potrebu a mam tam omezeni dle MAC adresy atd., ale to asi pro muj problem neni podstatny.

A TED K MEMU PROBLEMU:
- Hlavni duvod, proc jsem tento router kupoval byl ten, ze jsem potreboval nejaky router, kde budu moct rozdelovat dynamicky konektivitu mezi cca 8 uzivatelu = domnivam se, ze toto by mel splnovat prave Bandwidth?
- Kdyz jsem byl cca 14 dni k routeru pripojeny sam (bez hubu, kde jsou nyni ostatni), tak konektivita mi bezela OK, vyzkousel jsem si i max, omezeni na Bandwidthu, to taky jelo (min. si tezko sam odzkousim) atd.
- Nyni, jak je tam pripojen ten hub s dalsimi sedmi lidmi, tak rychlost je skoro porad neumerna rychlosti linky? Kdyz si vezmu, ze je nas tam tedy 8, linka ma minimalne 4 mega=tak by to nikomu z nas nemelo jit pod 500kilo, ne?
Bandwidt jsem nastavil tak, ze jsem tam nastavil pravidlo pro download bez ip a portu(coz jestli jsem spravne pochopil, tak se ma uplanovat na vsechny???) na min 500 a max 4000 - coz by preci melo zarucovat to, ze nikdo by nemel byt(nejak casto) minimalne pod rychlosti 500kilo??? A upload jsem nakonec nastavil i tak, aby nemohlo z duvodu zahlceni uploadu dojit k snizeni downloadu, ze nyni je dokonce min 10 a max jen 256 - presto vsechno to je stale se zapnutym Bandwidthem neumerne pomaly???
MATE NEKDO PRO MNE NEJAKOU RADU A NEBO ASPON NEJAKY ODKAZ NA NEJAKY LINK, KDE BY TO BYLO RESENO? NEBO DELAM A NEBO CHAPU NECO BLBE???

TED BYCH SE JESTE OPTAL NA PAR VECI OHLEDNE BANDWIDTHU, JESTLI CHAPU JEHO FUNGOVANI SPRAVNE?
- Chapu spravne to, ze max hodnota je to, ze vsichni a nebo vybrana ip nemuze tuto hodnotu prekrocit?
- Dale, min hodnota je to, pod co by nemel jit(pokud to tedy neni spatne anstaveny a staci na to linka)? - A chapu spravne, ze kdyz nastavim min. hodnotu, tak to znamena, ze pokud by tam bylo vsech 8 lidi najednou, tak bude toto garantovano-ale bude mu to garantovano jen v pripade, ze to bude fakt potrebovat(aby si jen kazdych pet minut netuknul na jednu stranku) a nebo se bude ostatnim tato hodnota odecitat od konektivity trvale, dokud nejak nedojde timeoutu a nebo se mu dude dokonce drzet, i kdyz nebude pripojen - jde mi proste o to, jestli minimalni hodnota se odecita ostatnim neustale a nebo jen, kdyz ji dany clovek(ip) potrebuje?

DIKY VSEM ZA JAKEKOLIV NAPADY, PRIPOMINKY, RADY A NEBO I PRIPADNE PRIMO ZA RADU, JAK TO NASTAVIT - za tyden mam jet na 14 dni na dovolenou a jsem z toho celkem dost ...

Old Post 02.08.2006 v 10:49
Trebor je offline   Click Here to See the Profile for Trebor   Find more posts by Trebor   Click here to Send Trebor a Private Message     Visit Trebor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trebor
Newbie

Registrován: 02.08.2006
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 2 

fakt nikdo nevite a neporadite?

Vcera jsem uz Bandwidth vypnul a vse jede OK = takze zahlcenim konektivity a podobne to evidentne neni :-(
Jenze Bandwidth jsem chtel prave kvuli tomu, aby mi nekdo nemohl zahltit stahovanim linku a pak to ostatnim skoro nejelo.
Mate s tim nekdo nejake prime zkusenosti? Nebo delam neco blbe?

Old Post 03.08.2006 v 19:19
Trebor je offline   Click Here to See the Profile for Trebor   Find more posts by Trebor   Click here to Send Trebor a Private Message     Visit Trebor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soptadv
Newbie

Registrován: 21.02.2004
Příspěvků: 49

trafic shaper Příspěvek č. 3 

Tak zkusím poradit.
Pro každou IP adresu musíš nastavit max rychlost na download a když to umí ten router, minimum. To samý pro upload. Nejde nastavit jedno pravidlo a nezadat mu pro jaký IP adresy to platí.
Ještě asi tak:
download: source - any, destination - klientská IP, rychlost - něco
upload: source - klientská IP, destination - any, rychlost - něco

Tak snad to pomůže.

Old Post 03.08.2006 v 21:18
soptadv je offline   Click Here to See the Profile for soptadv   Find more posts by soptadv   Click here to Send soptadv a Private Message   Click Here to Email soptadv   Visit soptadv's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trebor
Newbie

Registrován: 02.08.2006
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 4 

Old Post 03.08.2006 v 23:14
Trebor je offline   Click Here to See the Profile for Trebor   Find more posts by Trebor   Click here to Send Trebor a Private Message     Visit Trebor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:18.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz