CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Dvě antény do jednoho počítače
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Mablung
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 12

Dvě antény do jednoho počítače Příspěvek č. 1 

Mám v dosahu dva vysílače. Oba mají občasné výpadky, takže je pro mě ideální se přepnout na druhý. Problém je v tom, že oba mám na jinou stranu.
Zatím mám anténu namířenou na ten kvalitnější. Tam mám kvalitu signálu kolem 40 % (sílu signálu 80 % (nebo opačně? :-). To není podstatné )). Ovšem ten méně kvalitní má sílu signálu 10 - 15 %, což je málo. Anténa je na střeše na držáku, takže nejde otáčet. Chtěl bych mít dvě antény, každou namířenou na jeden vysílač, ale nevím jak to vyřešit. Coby laik v této oblasti vidím dvě možnosti.
1) Nějaká rozdvojka za wifi kartou. Tady bych se chtěl zeptat, zda něco takového existuje? Jak moc to tlumí signál?
2) Dvě wifi karty. Ale mám obavy jestli se nebudou hádat.
Máte pro mě nějakou radu? Pokud ano, předem díky

__________________

Mablung

Old Post 27.11.2006 v 14:05
Mablung je offline   Click Here to See the Profile for Mablung   Find more posts by Mablung   Click here to Send Mablung a Private Message   Click Here to Email Mablung     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Dvě antény do jednoho počítače Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 27.11.2006 v 14:14
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 3 

no to by to dopadlo kdyby mel kazdej na ap spoj p2p spoj protoze mu vypadava signal ale jinak v pohode --> dej tam dve wifiny nemel by s tim bejt problem, teda pokud nemas nejakou blbou zakladni desku, ale 2 wifiny se neperou

Old Post 27.11.2006 v 14:43
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mablung
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 4 

Díky oboum za odpověď.
On to většinou není až tak výpadek signálu, jako spíše vypadávání packetů a zhoršení latence. A pro závisláka na Word of Warcraft je latence 1 000 + a výpadky packetů dost nepříjemná :-)
Mám
MB ASUS A7V8X-X VIA KT400, DDR400, ATA133
a wifi kartu Edimax EW-7128g
Jen nevím, když jeden říkáte že budu muset kartu vypínat a druhý říká že pojedou v pohodě, raději si počkám jestli se neshodnete. Dvě karty by netlumili signál takže bych tohle řešení preferoval, ale pokud by hrozily problémy, raději koupím tu rozdvojku.

__________________

Mablung

Old Post 27.11.2006 v 15:00
Mablung je offline   Click Here to See the Profile for Mablung   Find more posts by Mablung   Click here to Send Mablung a Private Message   Click Here to Email Mablung     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 27.11.2006 v 15:26
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 6 

Old Post 27.11.2006 v 16:27
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 7 

on nerekl vzalenost od AP tak potom se da urcit jaky typ anteny je vhodny, a pro mensi vzalenosti bych rekl ze jsou dobry sita
PW 15db a Andrew 18db
Pochopitelne jsou tady i yagi anteny, ale opravdu zalezi na dane pozici jeho domu k tomu s AP... bez jasneho zadani vzdalenosti se tady muzem bavit klidne o virtualnim domu nekde na mesici

__________________

Old Post 27.11.2006 v 16:50
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 8 

Old Post 27.11.2006 v 18:05
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Příspěvek č. 9 

__________________


- Skeptik

Old Post 27.11.2006 v 18:47
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 10 

Old Post 27.11.2006 v 19:02
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Příspěvek č. 11 

__________________


- Skeptik

Naposledy upravil skeptik 27.11.2006 v 20:18

Old Post 27.11.2006 v 20:13
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mablung
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 12 

Co se týče karty, to už jsem slyšel že moje je crap. Takže asi do toho investuju peníze a koupím novou. Mohli byste mi poradit jaká je dobrá(případně hodit link na topic kde se to řešilo)?
Vysílače mám od domu 50 a 200 m :-). Ale jsou přesně 180 stupnů od mého domu :-).
Průšvih je, že když na to 50 m (přímá viditelnost) namířím 10 Db sektorovou anténou chytám signál link quality 80 %, síla signálu 50 %. Což se mi zdá na vzdálenost 50 metrů dost slabé. Druhé AP má při tomto nastavení asi 60, 30.
Když anténu namířím na bod vzdálený 200 m. Je to podobné. První signál chytám asi 80, 50, druhý signál asi 40, 20.
Drát mám dlouhý asi 12 m.
Ale jak jsem si tu ujasnil, budu muset koupit novou wifi kartu a rozbočovač (vypínat wifi karty v počítači se mi nechce)
Díky všem za rady a pokud vás něco napadne, rád si to přečtu

__________________

Mablung

Old Post 27.11.2006 v 21:16
Mablung je offline   Click Here to See the Profile for Mablung   Find more posts by Mablung   Click here to Send Mablung a Private Message   Click Here to Email Mablung     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 13 

Old Post 27.11.2006 v 21:22
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 14 

__________________

Old Post 27.11.2006 v 22:39
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 28.11.2006 v 10:25
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 16 

__________________

Naposledy upravil zdenek_dc 28.11.2006 v 10:41

Old Post 28.11.2006 v 10:34
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:57.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz