CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Délka kabelu u 5Ghz ?????
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 17 

Old Post 03.01.2007 v 23:30
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 18 

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 04.01.2007 v 10:30
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 19 

Dej tam kabel RF240, ma prijatelny utlum a je celkem ohebny + antenu ASD17. Kabel od svarecky typu H1000 nebo RLA10 je sice podle datasheetu pekny ale pri amaterske instalaci si kvuli pigtajlum a montazi konektoru zadelas na problemy vetsi. Nehlede na problematicke pripojeni k antene.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 04.01.2007 v 18:22
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 20 

jako nejlepší řešení se mi zatím jeví plastová krabice přidělaná k anténě nebo na stožáru a pigtail 40 cm. napájení přes PoE. nemusíš se vosírat s kabelama a konektorama.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 04.01.2007 v 18:39
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ferda83
Newbie

Registrován: 02.01.2007
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 21 

Dneska jsem objednal na inWIFI tři Ovislinky WLA-5000AP.K AP anténu panelovou 19dBi a ke klientům antény sektorové 10dBi(300 a 400m).U klienta(300m) kde řeším délku kabelu budou nakonec dva kabely o délce 2m každý a mezi nimi bleskojistka.Kabely jsou RF240(snadnější manipulace x větší útlum).Napájení bude POE.Útlum tedy dělá cca 5,5 dB.Příští týden zapojím a dám vědět jak to dopadlo.Doufám že antény budou OK, v nejhorším bych musel 10dB vyměnit za 17dB.

Trošku si nevím rady s napojením bleskojistky na půdě kde není zásuvka.Neřešil jste někdo podobný problém?

Old Post 04.01.2007 v 19:02
ferda83 je offline   Click Here to See the Profile for ferda83   Find more posts by ferda83         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 22 

__________________

Old Post 04.01.2007 v 19:34
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 23 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.01.2007 v 20:23
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ferda83
Newbie

Registrován: 02.01.2007
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 24 

Já vím že to je docela nelogické.Ono ti dva klienti jsou prakticky zasebou.Ve vzdálenosti 300 metru je úhel nějakých 8 stupňů.Zapojit to jak říkáš samozřejmě je taky varianta.Myslím že by neměl být problém mít za Ovislinkem router a síť i když to zatím neplánuji.

Old Post 04.01.2007 v 20:43
ferda83 je offline   Click Here to See the Profile for ferda83   Find more posts by ferda83         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 25 

__________________

Old Post 04.01.2007 v 23:13
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 26 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 05.01.2007 v 10:01
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ferda83
Newbie

Registrován: 02.01.2007
Příspěvků: 14

Unhappy WDS??? Příspěvek č. 27 

Mám ještě další malou prosbu.Původně jsem měl v plánu AP pouřít jako AP a klienty,ale říkal jsem si že zkusím WDS.Popravdě by mi to helflo.Do jednoho AP chci přivest Internet a rozvest ho pomoci WDS přes AP2 k AP3 s tím že AP2 bude též online.To by WDS mělo zvládnout. Snažím se rozchodit WDS a ani dva AP se nepropojí,resp. MAC adresa se mi ukáže v Bridge Table,mám nastavený stejny kanál,stejnou másku,různá IP,různá SSID, blokování MAC adres kde adresa druhého AP je v povolených.MAC adresu mám samozřejmě také v Operational Mode kde je zanuté WDS na obou a zadaná MAC adresa.Nedopingnu se na druhý AP ani na PC za ním.

Nenapadá někoho kde bych mohl mít chybu??

Old Post 06.01.2007 v 10:21
ferda83 je offline   Click Here to See the Profile for ferda83   Find more posts by ferda83         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ferda83
Newbie

Registrován: 02.01.2007
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 28 

Poté co mi došli všechny díly a ja vše začal zapojovat,jsem zjistil že mi došly dva kabely,jak jsem chtěl.Jeden N-male - N-male a druhy N-male - RSMA.To proto abych mohl zapojit bleskojistku.Jenomže kabel N-male - N-male je Belden H155.Hned jak jsem si toho všiml,jsem volal do InWIFI, kde jsem byl ujištěn,že si lidé kteří montují WIFI zcela běžně berou tento kabel na 5Ghz.Po tom co čtu tady mě to docela pobavilo.Bohužel jsem to nemohl vyzkoušet na místě jelikož mi poslali špatnou bleskojistku(na faktuře 5Ghz Bleskojistka,ale v krabici 2,4Ghz bleskojistka- tu mi samozřejmě vymění,ale bohužel poštovné na moje náklady).Zajímal by mě Váš názor co se týká tohoto kabelu, zda-li ho raději vrátit a sehnat jinde RF240.Kabel má délku 2m, kabel N-male - RSMA má délku 3m.

Děkuji

Old Post 07.01.2007 v 19:21
ferda83 je offline   Click Here to See the Profile for ferda83   Find more posts by ferda83         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 29 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 07.01.2007 v 19:30
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ferda83
Newbie

Registrován: 02.01.2007
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 30 

A taky sem se musel trochu smát když jsem viděl tu anténu.Můžu se zeptat jestli nenakupuješ někde v Tišnově nebo jenom na netu?Jsem taky kousek od Tišnova.Díky

Old Post 07.01.2007 v 19:36
ferda83 je offline   Click Here to See the Profile for ferda83   Find more posts by ferda83         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 31 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 07.01.2007 v 19:54
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz