CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Site Feedback > Stará verze mapového systému
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Žádost o změnu stavu nodu Příspěvek č. 17 

Žádám o změnu všech nodů Cybernet/* na bílé. Dále zrušení nesmyslného nodu CYBERNET-CLOCK který jsem tam nepřidal a je na blbém místě.

Taky by možná stálo za to zavést nějakou barvu pro node, který nemá mikrovlnný AP, ale je připojený do páteřní sítě, má konektivitu a přijímá další zájemce o připojení montáží dalšího optického pojítka na konzoli, případně, jedná-li se o řadový rodinný domek nebo panelák, metalickou cestou (typicky TP nebo BNC koaxiál). Takových bodů tu například v Cybernetu máme hodně (Cybernet/jfch, Cybernet/djinn, Cybernet/shunka, Cybernet/shotek, Cybernet/ghost pouze metalicky apod.)

Případně by se měla u nodu v databázi zavést kolonka Akceptovaná mechanika. V případě mikrovln by bylo řečeno, kam (na střechu, balkón, okno) je možno montovat jakou (všesměrovka, dort, parabola drátěná, plechová) anténu. V případě technologie Ronja kolik slotů je volných na stávající konzoli nebo jaká je možná montáž pokud by to bylo první zařízení (komín, zeď, zábradlí) standardní konzolí nebo zda je nutna specializovaná na míru. V případě koaxu/TP, zda se přijímá přípojení kabelem kvůli sí?ovkám a jaký druh kabelu se akceptuje, případně jakou cestou (chodba, střecha, sklep, zakopáním do hlíny).

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Naposledy upravil Clock 14.12.2002 v 23:12

Old Post 14.12.2002 v 19:13
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Čáry v mapě Příspěvek č. 18 

Nešlo by do mapy vrátit ty čáry definující bezdrátové spoje jako tam bejvalo kdysi? Nebo se to pořád tají z paranoidních důvodů?

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 14.12.2002 v 22:31
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Žádost o změnu stavu nodu Příspěvek č. 19 

__________________

Old Post 15.12.2002 v 15:16
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 20 

A proč žlutý? To není žádný testing tam to prostě už 3/4 roku jede natvrdo připojený do Internetu. Na titulní stránce czfree se píše že bíly jsou přípojný body co k jejich připojení je potřeba kontaktovat a zelený co je možno se připojit rovnou.

Já nemám vybavení na testování dostupnosti mikrovln a na Ronje se žádný ESSID nastavit nedá (tam se nedá nastavit vůbec nic, je to plug-and-play). Takže těžko nastavim někde nějaký czfree. A těžko dostanu práva mappera když nesplňuji ani jednu z těchto byrokratických podmínek.

Jak by se klasifikoval node, který by měl na střeše Ronju, která by svítila řekněme na blízkou lavičku nebo na nějaké pěkné místo v lese, kde by se člověk mohl rozvalit s notebookem a mrňavou Ronjou na trojnožce a ject 10Mbps full duplex se zaručenou spolehlivostí a bezpečností?

Nebo ještě divočejší node. Strom nebo sloup který by měl nahoře napevnou přidělanou Ronju a dole AUI kabel který by člověk strčil do PCMCIA AUI sí?ovky a jel by plug-and-play? To by mohlo bejt třeba kilometr od civilizace někde na hezkém místě a člověk by měl kvalitní konektivitu i tam ;-) Elektrika by se brala pochopitelně z notebooka. Jak by se klasifikoval takový node?

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 15.12.2002 v 16:27
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Lightbulb formát SSID & name Příspěvek č. 21 

Už to tu bylo několikrát naznačeno. Jsem pro uvádění nějakého přesně definovaného SSID a pro uvádění name (tak, aby to bylo vidět například v netstumbleru), nebo? to významně pomáhá při měření a orientaci v nepřehledných MAC adresách.

Bohužel, mnoho z vás svému zařízení přidělí CZFree.NET, což je v pořádku, ale proč tam nemáte name, jak vás máme všechny od sebe rozlišit, když tam máte ten samý název, jak identifikovat? Podle MAC adresy? Není to tak trochu nepohodlné a nerychlé?

Jsem pro zavedení, když to tak laicky řeknu "SSID sítě" s takovýmto formátem "CZFree.Net.XXX", po celé Praze jak o tom tu mluví xchaos, kde XXX je např. K2, tedy root má CZFree.NET.K2 a tím je jasně dáno vše potřebné při orientaci na střeše domů s notebookem v promrznutých rukách.

Až budu mít zařízení tak můj node bude vypadat takto: CZFree.NET.TocNet28 a náš společný server naší partičky lidí by mohl být např. CZFree.NET.Bonton a Deu by mohl mít CZFree.NET.Deu či CZFree.NET.node #1, atd.

Nebo se někdo něčeho snad bojí?

__________________

Old Post 15.12.2002 v 17:37
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: formát SSID & name Příspěvek č. 22 

__________________

Old Post 15.12.2002 v 21:12
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 23 

__________________

Old Post 15.12.2002 v 21:23
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: formát SSID & name Příspěvek č. 24 

__________________

Old Post 15.12.2002 v 22:28
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Vetsi mapa? Příspěvek č. 25 

Nemohla by ta mapa byt vetsi? Aspon volitelne? Aby clovek v pripade potreby mohl zobrazit sirsi okoli se stejnym detailem ...

Wanthalf

Old Post 16.12.2002 v 13:00
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Nazev node Příspěvek č. 26 

Nemyslite, ze je jedno, jaky nazev node ma? Dulezite je, ze jsem v mape a ochotny pripojovat jine lidi...O nazvu to preci neni - kazdy me najde na mape a pripojim ho. O tom je preci czfree

Old Post 17.12.2002 v 11:03
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

Příspěvek č. 27 

Mne by zajimalo, jak dobre funguje to, cemu rikate "name".
Ja kdyz nastavim iwconfig wlan0 nick "NICK" (mam XI-325 a hostap), tak to teda NetStumblerem, ani nicim jinym ve sloupci Name nevidim.

Treba od nas z Nusli jsem chytil essid CZFree.Net a vubec nevim, kdo to je ...

U parametru bodu v mape by mela byt MAC adresa(y). Nemusela by se ani zobrazovat, stacil by vyhledavaci formular, kde by se MAC adresa zadala.

__________________

oto, oto@valek.net

Old Post 17.12.2002 v 11:45
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 28 

__________________

rušivý Element (v pásmu 2.4GHz)

Old Post 17.12.2002 v 14:22
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Reakce na ciomol Příspěvek č. 29 

To jsme tři (oto, element, Stay d) a další a další lidi. Takže můj názor ted je, že to ciomol jedno není ! Prostě to, co jsem řekl je, že pokud si tam dáme všichni hromadně CZFree.NET a nemáme tam name pak není přesně jasné na koho jsem napíchnutý, tak jak to výše oto a element popsali. Pokud si reagoval na to zdali všichni mají mít nebo nemají mít CZFree.NET jako SSID, tak to si mě pozorně nečetl nebo nepochopil, o tom jsem moc nemluvil.

Old Post 17.12.2002 v 15:16
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

reakce Příspěvek č. 30 

ne, reagoval jsem na to, ze muj node ma essid CIJOML-1 a nechci v nem mit czfree.net

Old Post 17.12.2002 v 19:32
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: reakce Příspěvek č. 31 

Old Post 17.12.2002 v 20:25
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 32 

To by me zajimalo,proc ve svem ESSID nechce mit cijoml CZfree.net .Ze by za nej stydel?Nebo se neceho boji?

Old Post 17.12.2002 v 21:59
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:54.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz