CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Zbraslav
12345678910 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kneza
Member
zastupce cloudu 10.26


Registrován: 19.06.2002
Příspěvků: 59

Re: Hardware na PC Příspěvek č. 49 

Uff takze.... CPU bych mozna nejaky sehnal.. dam vedet na sraze....
KB,MOUSE neni problem
Mozna bych mohl mit AGP grafiku.. reknu presne na srazu
jinak bych mohl dodat v pripade potreby druhou 128ku DIMMku
MONITOR - starsi monitory mi tu lezi 2
NET - lezi mi tu jeden RTL8139ka navic

Old Post 20.07.2002 v 19:35
kneza je offline   Click Here to See the Profile for kneza   Find more posts by kneza   Click here to Send kneza a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Štěpán
Newbie

Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 7

RE2: Hardware Příspěvek č. 50 

OK, všechen chybějící hardware doufám domluvíme zítra na srazu.

Jinak uz mne byl domu dorucen HDD 4,3GB tvarici se funkcne, takže ten bychom použili jako hlavni a pokud nekdo doda nejaky dalsi tak ho muzeme pouzit na zalohovani, jak tu nekdo nadhodil.

Stepan

Old Post 20.07.2002 v 21:35
Štěpán je offline   Click Here to See the Profile for Štěpán   Find more posts by Štěpán   Click here to Send Štěpán a Private Message   Click Here to Email Štěpán     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trenyrky
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 32

Re: RE2: Hardware Příspěvek č. 51 

Old Post 21.07.2002 v 07:30
trenyrky je offline   Click Here to See the Profile for trenyrky   Find more posts by trenyrky   Click here to Send trenyrky a Private Message   Click Here to Email trenyrky   Visit trenyrky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kneza
Member
zastupce cloudu 10.26


Registrován: 19.06.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 52 

trenyrky: kneza@poupe.net

Old Post 21.07.2002 v 21:59
kneza je offline   Click Here to See the Profile for kneza   Find more posts by kneza   Click here to Send kneza a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chris
Newbie

Registrován: 11.07.2002
Příspěvků: 83

ZAP-01 na mape Příspěvek č. 53 

1. Pridal jsem dnes nas AP na mapu.
Pracovni nazev je ZAP-01.
Umisteni bodu je jen odhadnuto, psal mi netdave, ze prozatim ma problem o orthophoto daty, tak jsem tam nas bod pridal, aby se zajemci a ostatni AP mohli orientovat.

2. Mel jsem mit dnes Avayu PCCard, ale bohuzel nebyly. Bude az ve stredu pristi tyden, tj. spolu s ostatnim hw ZAP-01(info od Dea). Jsem domluven se Stepanem, ze si v sobotu pujcim jeho USB Wireless. Chtel bych to v nedeli otestovat v terenu proti AP Deu nebo AP Bakulak. Mate-li uz nekdo client-side vybavu, ozvete se mi.

-chris-

Old Post 26.07.2002 v 10:38
Chris je offline   Click Here to See the Profile for Chris   Find more posts by Chris   Click here to Send Chris a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trenyrky
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 32

Re: ZAP-01 na mape Příspěvek č. 54 

ad Mapa -> to je prusvih, co presne netdave potrebuje, aby ji mohl rozsirit? Zkusil bych se poptat. Dokud nejsme na mape, je tezky se dohadovat s okolnima AP a lidi nas nenajdou

ad USB zarizeni -> bacha na to, dneska jsem mluvil s jednim manikem z komercni ISP firmy, rekl mi ze zjistili problemy komunikace nekterych USB zarizeni proti Orinoco AP2000 access pointu. Ja holt asi pridam vic penez a koupim klasickou kartu, redukci, pigtail a delsi drat, abych byl doma mobilni a mohl si prenaset stroj z mista na misto. Dalsi problem USB zarizeni je jejich podpora pod Linuxem, zatim prej z osmi existujich typu je podporovanej jen 1 a to velmi nejiste.

ad streda -> Krystofe, mas konkretni informace, kdy a kde bude mit Deu pro nas ten HW? Ja nic nevim, a to jsem pokladnik!! :-)

ad pondeli 29.7.2000 -> pripominam, ze od 19 hod je u nas doma instalace PC pro AP

Old Post 26.07.2002 v 10:53
trenyrky je offline   Click Here to See the Profile for trenyrky   Find more posts by trenyrky   Click here to Send trenyrky a Private Message   Click Here to Email trenyrky   Visit trenyrky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chris
Newbie

Registrován: 11.07.2002
Příspěvků: 83

Re: Re: ZAP-01 na mape Příspěvek č. 55 

Old Post 26.07.2002 v 11:29
Chris je offline   Click Here to See the Profile for Chris   Find more posts by Chris   Click here to Send Chris a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

node Bakulak zatim nema AP Příspěvek č. 56 

ahoj,

nekdo tu chtel merit signal ode mne z Bakulaku....

To zatim nejde automaticky, protoze zatim nemam AP a moje karta je ted v Managed modu pripojena k Deumu. Po domluve neni problem antenu natocit/prekonfigurovat kartu...

Old Post 31.07.2002 v 21:21
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chris
Newbie

Registrován: 11.07.2002
Příspěvků: 83

ZAP-01 half live Příspěvek č. 57 

Vcera jsme:
-koupili hw,
-dovezli hw,
-sundali starou antenu z stožáru AP,
-přimontovali antenu k vyložníku (diky Mirku, je super)
-osadili antenu na stožár :-),
-protáhli stožárem kabely k AP,
-rozebrali a opět složili AP, AP chodí :-))
-osadili konektory na kabel (brousili, řezali, vztekali se)
-vše propojili, slavnostně zapli a:
VE VZDUCHU ANI TROCHA SIGNALU
[:-(((((((((

Dnes (1.8.) od 17:00 jsem domluven s Kneza na fázi 2.:

!Hledání viníka! (někde v kabelaží-anteně)

Misto srazu nedomluveno, navrhuju v Paškově před ZAP-01.

btw1: Lukaš je pá-ne v práci, takže se v ty dny nedostanem na střechu.

btw2: Kneza ma dead microfon v mobilu, piste mu sms.

btw3: Mrknete na mapu APs, přibívají nové (ant, dond, ..) otipujte viditelnost.

btw4: Štěpán tady nechal USB Wi-Fi. Kdo chce testovat, má možnost si to půjčit. Teď to ma Kneza. Minimálně lze udělat test P2P proti moji Avaye.

-chris-

Old Post 01.08.2002 v 10:41
Chris je offline   Click Here to See the Profile for Chris   Find more posts by Chris   Click here to Send Chris a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chris
Newbie

Registrován: 11.07.2002
Příspěvků: 83

! WE ARE ON THE AIR ! Příspěvek č. 58 

Od včerejška od cca 22:30 vysíláme. Dnes Kneza doladuje nastaveni AP(info od Kneza: změna kanálu HODNĚ pomohla). PC připojíme příští týden. Testujte, hledejte body, přes které půjdeme do centra a body, které se budou připojovat přes nás.

Old Post 02.08.2002 v 11:31
Chris je offline   Click Here to See the Profile for Chris   Find more posts by Chris   Click here to Send Chris a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kneza
Member
zastupce cloudu 10.26


Registrován: 19.06.2002
Příspěvků: 59

ZAP-01 STATUS Příspěvek č. 59 

Takze APcko by melo byt doladeno...
updatnul jsem firmware...
zavery jsou ted takove:

1) ZAP-01 ON THE AIR!
2) Kvalita signalu? V mem bydlisti pri stejne vysce 85procent signal!!! do wokna nemam primou viditelnost a zkrz panelaky stale mam 10procent signal (moc nestalej ale lepsi nez nic)
3) Po updatu firmware se mi zda ze je signal stabilnejsi...
4) Cca v pondeli.. jeste domluvim s lukasem by jsme zapojily do APcka router.. do te doby do nej par veci nahodim a doinstaluju
5) Ted premyslejte kam se napojime dale.. vsechny navrhy vitany...

Jinak dneska jsem mel sraz s Chrisem, dali jsme pivko a sli zpet k nemu protoze v notesu u klokanka dosli baterky :((( ale musim rici ze pri vetsim snazeni lze i u pivka u klokanka je signal ))
Testovali jsme a testovali.. jede to super..

Zaver: vse jde lepe nez se z pocatku zdalo.. vsichni zabusit (zaklepat na drevo) !! )

Old Post 03.08.2002 v 00:16
kneza je offline   Click Here to See the Profile for kneza   Find more posts by kneza   Click here to Send kneza a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trenyrky
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 32

Re: ZAP-01 STATUS Příspěvek č. 60 

slava slava!

to rad slysim? vcera jsem se vratil v noci, takze jsem ani nevidel, jestli je antena nainstalovana, ale dneska jsem se na ni rano nemohl vynadivat. v cem byl problem, ze to napoprve nevysilalo?

ozvali se mi Kosorsti, maji problem i s viditelnosti na Bane, takze je to jasne dane, ze napojeni musime hledat cestou na P4. Dale mi napsal Bleader, jede na tejden pryc a psal ze nema chut investovat do vybudovani neceho u sebe za vlastni $$, takze myslim ze node Komorany u Bleadera pada, musime hledat jinde.

Dneska vecer vecer spocitam presne aktualni stav financi a zejtra vam poslu resultat.

Old Post 05.08.2002 v 09:09
trenyrky je offline   Click Here to See the Profile for trenyrky   Find more posts by trenyrky   Click here to Send trenyrky a Private Message   Click Here to Email trenyrky   Visit trenyrky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
imperator
Newbie

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 59

nový člen Příspěvek č. 61 

Zdravím všechny ze zbraslavi.
Rád bych se také připojil, ale ul. E.Přemyslovny (barák s knihkupectvím) je docela v dolíku, takže asi smůla :-(
A.

Old Post 05.08.2002 v 10:13
imperator je offline   Click Here to See the Profile for imperator   Find more posts by imperator   Click here to Send imperator a Private Message   Click Here to Email imperator   Visit imperator's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vejpuste
Newbie

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 12

Re: nový člen Příspěvek č. 62 

__________________

Libor Vejpustek

Old Post 05.08.2002 v 12:24
vejpuste je offline   Click Here to See the Profile for vejpuste   Find more posts by vejpuste   Click here to Send vejpuste a Private Message   Click Here to Email vejpuste   Visit vejpuste's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
imperator
Newbie

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 59

Re: Re: nový člen Příspěvek č. 63 

Old Post 05.08.2002 v 15:49
imperator je offline   Click Here to See the Profile for imperator   Find more posts by imperator   Click here to Send imperator a Private Message   Click Here to Email imperator   Visit imperator's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
topon
Newbie

Registrován: 06.08.2002
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 64 

Zdar Lidi. Rad bych se k Vam taky pridal. Bydlim v ulici ke Kamince, jako Kneza. Mozna ze se dokonce i zname .

Old Post 06.08.2002 v 07:42
topon je offline   Click Here to See the Profile for topon   Find more posts by topon   Click here to Send topon a Private Message   Click Here to Email topon     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz