CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Edimax EW-7206Apg a nejak se mi nedari a potreboval bych poradit
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Trebor
Newbie

Registrován: 02.08.2006
Příspěvků: 10

Edimax EW-7206Apg a nejak se mi nedari a potreboval bych poradit Příspěvek č. 1 

Zdravim,
prave tu laboruji (bojuji) s timto zarizenim Edimax EW-7206Apg a nejak se mi nedari a potreboval bych poradit?
CIL, KTEREHO BYCH CHTEL DOSAHNOUT:
- mam na PC BrazilFW, na kterym filtruji MAC adresy a pres DHCP a zase MAC adresy z neho prideluji i IP adresy
- A TED MAM TEN PROBLEM S TIM EDIMAXEM, zatim se mi nepodaril nastavit - chci, aby pres WAN-RJ-45 byl pripojen do site, bud pres MAC adresu z DHCP nebo natvrdo mu byla pridelena IP adresa z rozsahu me site (coz je 192.168.1.1 router-BrazilFW, momentalne rozsah site je 192.168.1.2-26). A moje predstava je ta, ze ten Edimax ma svuj vlastni DHCP server a ja chci, aby pres WiFi prideloval v jednom byte IP adresy a pak tyto pozadavky predaval na BrazilFW - coz se mi bohuzel zatim nedari :-(

A 1. by mne zajimalo, který mod mam spravne na tom Edimaxu nastavit? Ma tyto mody:
AP, P2P, PMP, WDS, client módy
(- AP mode setting page
- Station-Ad Hoc mode setting page
- Wireless LAN Access Point Configuration
- Station-Infrastructure mode setting page:
- AP Bridge-Point to Point mode setting page
- Wireless LAN Access Point Configuration
- AP Bridge-Point to Multi-Point mode setting page
- AP Bridge-WDS mode setting page
- Wireless LAN Access Point Configuration
- Universal Repeater mode setting page
)

A pak si nejsem jist, spis se obavam ze ne, jestli ten Edimax umi vlastne předávat pozadavky přes jednu IP?
DOKAZE TOHLE, NEBO JAKO TA LAN ADRESA JE JEN PRO KONFIGURACI????
Muj cil byl ten, abych ty domacnosti povolil jen jednu IP adresu s jednou MAC adresou a oni si to uz doma pro svoje PC povolovali sami =
- muj BrazilFW 192.168.1.1
- Edimax dostane od BrazilFW 192.168.1.25
- a přes WiFi a vlastní DHCP bude jiz přidělovat adresy v rozsahu napr. 192.168.2.100-200 A PRAVE VŠECHNY POZADAVKY KE ME UZ SLY JAKO Z ADRESY 1.25 – ale to se mi proste vůbec nedari a fakt se uz silne domnívám, ze to toto zarizeni ani neumi?

Mate někdo nejaky jiny tipy nebo napady – 1. mi jde hlavne o to, jakym zpusobem, do jakého modu nastavit ten edimax a pak pokracovat dále.

Ja klidne udělám i to, ze ten edimax dostane adresu 192.168.1.25 a na jeho DHCP pridelim rozsah na 192.168.1.100-200 – aby to bylo z jedne site, ale potreboval bych to, aby ty lidi pristupovali pod jednou IP a MAC.

Old Post 06.05.2007 v 14:48
Trebor je offline   Click Here to See the Profile for Trebor   Find more posts by Trebor   Click here to Send Trebor a Private Message     Visit Trebor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz