CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > OSWave - firmware pro platformy s Atherosem
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

QoS a manuál Příspěvek č. 17 

zkoušel to někdo?
nemá nekdo manuál....

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 12.11.2007 v 12:05
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 18 

ja s tim ma takove vselijake zkusenosti..mame to na ejdnom spoji a furt s tim bojujeme. Pokud tam dam ty novejsi verze zalozeny na kernelu 2.6 tak se tak cca kazdou hodinu dost zajimavym zpusobem zakousne eth rozhrani tak, ze se z jedny strany spoje dopingnu az na ovise na druhy strane ale nikam za nej a naopak z druhy strany se dopingnu na ovise na prvni strane ale nikam za nej. Downgradoval jsem to na nejakou starsi verzi ktera je jeste zalozena na kernelu 2.4 a tenhle problem se tim odstranil. Ten problem se projevoval jen s vypnutou paketovou agregaci, kdyz ji ale zapnu, propustnost linky klesne nekam na 100kbit a zatez procesoru vysplha ke 100%
Nicmene tak jednou za mesic se to kousne dost zvlastnim zpusobem, kdy to propousti traffic jen nekterym klientum a samotny ovislink je z druhe strany spoje jakoby offline, pomuze jedine restart odpojenim od napajeni. Jakoby pretekly nejaky mac tabulky ci co.. V soucasny dobe cekaji ty ovislinky na lepsi pocasi az pujdou vymenit zpet za routerboardy, bude do nich nahran originalni firmware a poputuji ke klientum.

__________________

Old Post 12.11.2007 v 12:35
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jendrys
Newbie

Registrován: 29.05.2006
Příspěvků: 22

RE: Příspěvek č. 19 

zdravim vsechny

nevim jak vam ale mi se nepodarilo rozbehout Packet Aggregation: na vsech dostupnych zarizenich prodavanych v ČR podporujicich OSWAVE v rezimu bridge :-( zkouseny verze firmware 2.4 a 2.05R

Old Post 12.11.2007 v 16:20
jendrys je offline   Click Here to See the Profile for jendrys   Find more posts by jendrys   Click here to Send jendrys a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 20 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 19.11.2007 v 20:57
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: RE: Příspěvek č. 21 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 19.11.2007 v 21:15
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Re: Re: RE: Příspěvek č. 22 

__________________

Old Post 20.11.2007 v 10:22
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Re: Re: RE: Příspěvek č. 23 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Naposledy upravil cipis 20.11.2007 v 21:49

Old Post 20.11.2007 v 19:38
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

VLAN přes bridge Příspěvek č. 24 

Mno, tak jsem zkoušel, jestli přes ptp spoj projdou VLANy a prošly. V RDAA81 s ovislinkáckým fw to neprojde :-/

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 20.11.2007 v 21:52
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 25 

mam tam porad ty oswave s nakou starsi verzi postavenou na 2.4 kernelu a slape to docela ok, jen to asi 3x vytuhlo tak, ze se druha strana bridge zdala nedostupna, nektery mac adresy za ni prochazeli a nektery ne..neco podbnyho sem u neceho jinyho jeste nevidel. Pomohlo jen vylezt na pudu a vytahnout trafo na ty strane co se zdala z druhy strany nedostupna..vzhledem ke komplikovanosti pristupu k zarizeni a aktualnimu pocasi to ceka na lepsi pocasi, pak to nahradim zpet routerboardem. Mimochodem sem se u toho spalil asi az po 14 dnech provozu kdy to zaclo blbnout, postavil sem to puvodne paralelne se soucasnou linkou a tu tam nechal pro pripad potizi, po 14 dnech sem stare pojitko sundal a namontoval jinam a pak to po par dnech zaclo zlobit :(
edit: s agregaci paketu mi to nejelo poradne v zadny verzi, pri par desitkach konexi a minimalnim trafficu slo cpu okamzite na 100% a latence do sekund..

__________________

Old Post 21.11.2007 v 17:23
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jendrys
Newbie

Registrován: 29.05.2006
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 26 

Old Post 04.01.2008 v 19:26
jendrys je offline   Click Here to See the Profile for jendrys   Find more posts by jendrys   Click here to Send jendrys a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mazna
Newbie

Registrován: 20.08.2003
Příspěvků: 66

Příspěvek č. 27 

Old Post 05.01.2008 v 17:11
mazna je offline   Click Here to See the Profile for mazna   Find more posts by mazna   Click here to Send mazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 28 

__________________

Old Post 05.01.2008 v 17:51
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rouchi
Junior Member

Registrován: 28.09.2005
Příspěvků: 113

Nic moc Příspěvek č. 29 

Kluci podle toho co tady píšete tak je to asi fakt nic moc... ja jsem měl normálně 2 ovislink 5000 a ani za boha se mi nepodařilo to rozchodit na 1Km spoji (na stole mi to šlo normálně) tak jsem je vyměnil za Sparklany 7800 a musim vám říct to je pohádka, já jsem to měl už asi 2 měsíce připravený, ale byl sem línej v tý zimě jít nastřechu na panelák..
no dneska jsem se odhodlal a natáhnul ten kabel napájení co sem měl doma pod stolem (z jedny strojovny, kde je elektrika až na druhou, protože jinak bych na spoj neviděl tak to mam takhle debilně) v tom kabelku vedu z AT PC zdroje 5V a k mýmu skvělýmu potěšení spoj hnedka naběhl a když jsem zkusil tahat z FTPka na druhé straně tak to valilo 2800kB/s potom jsem ještě stáhnul výkon na -9dBi ( +22dBi paraboly - 2-4dBi ztrata na kabelu) abych byl v limitech čtu no a rychlost se ani nepohnula a pořá valí plnou rychlostí... neboli 2,8MB/s fakticky náádhera :-) zbožnuju tyhle hračky.. :-) teda zatím uvidíme jestli to vydrží aspoň měsíc v kuse...

__________________

Sice vim o sítích maalinečko, ale i tak mě to bavíí :-)

Old Post 05.01.2008 v 20:56
rouchi je offline   Click Here to See the Profile for rouchi   Find more posts by rouchi   Click here to Send rouchi a Private Message     Visit rouchi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jendrys
Newbie

Registrován: 29.05.2006
Příspěvků: 22

Re: Nic moc Příspěvek č. 30 

Old Post 05.01.2008 v 21:07
jendrys je offline   Click Here to See the Profile for jendrys   Find more posts by jendrys   Click here to Send jendrys a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rouchi
Junior Member

Registrován: 28.09.2005
Příspěvků: 113

Re: Re: Nic moc Příspěvek č. 31 

__________________

Sice vim o sítích maalinečko, ale i tak mě to bavíí :-)

Old Post 05.01.2008 v 21:22
rouchi je offline   Click Here to See the Profile for rouchi   Find more posts by rouchi   Click here to Send rouchi a Private Message     Visit rouchi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jendrys
Newbie

Registrován: 29.05.2006
Příspěvků: 22

Re: Re: Re: Nic moc Příspěvek č. 32 

Old Post 05.01.2008 v 21:24
jendrys je offline   Click Here to See the Profile for jendrys   Find more posts by jendrys   Click here to Send jendrys a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz