CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Brno > Pripojeni Masarykova ctvrt - Sedlakova
« 45678910111213
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 145 

__________________

J.

Old Post 25.07.2003 v 17:01
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Tak to musi urcite stacit na 75ka Příspěvek č. 146 

No jestli mas nastaveny vykony jak pises(teda spis ze je nemas nastaveny, nebo snizeny vubec) tak to chodit musi urcite :-)) V prvnim pripade totiz vysilas min 25dB a v druhem minimalne 30dB. pokud to ale nikoho v okoli nerusi a jeste si nikdo nestezoval tak proc ne ze? :-) V tom pripade je fakt klidne mozny pouzit nejaky kvalitnejsi 75ohmovy kabel za zlomek ceny 50tky na 2,4GHz.nekteri komercni ISP to smazi jeste mnohem vic a naprosto vymazavaji ostatni. Me se to stava celkem pravidelne, ze vzdalenejsim klientum proste uplne odpadne signal, ale nikdo z nas nic tak silneho obvykle nechytame.

Dalsi vec je, ze vpodstate nikdo na windowsech s 626tkou vykon nereguluje. U klientu to az tak moc nevadi, jelikoz ti vysilaji jen v pripade potreby, ale AP smazi tahem a to uz problem byt muze.


Pokud ale nekdo ma na strese vsesmerovku se ziskem cca 6-8dB tak pokud pouzije nejaky horsi kabel se silenou ztratou, tak mu na prijimaci karty nebude temer zadny signal. Priklad 15m kabelu se ztratou 0,4dB/m da ztratu na kabelu 6dB(a to jeste nepocitam konektory a bleskojistku) a to ta karta nedostasne bud zadnej,nebo jen velice slabej signal. To ze je nastavena na 15dB TX vysilaciho vykonu je uplne jedno, kdyz se veskery uzitecny signal na RX utlumi v kabelu :-((
Martin

Naposledy upravil kirinovic 25.07.2003 v 21:01

Old Post 25.07.2003 v 20:50
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 147 

__________________

J.

Old Post 26.07.2003 v 12:59
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Ad Honziis Příspěvek č. 148 

Omlouvám se za zdržení, byl jsem minulý týden na dovolené.....

Z tvého příspěvku není jasné, zda chceš výhradně soukromý spoj
mezi těmi dvěma body, nebo uvažuješ o propojení těch dvou bodů
prostřednictvím sítě CZFree.net.

V případě prvním to bude asi obtížné, je to dost velká vzdálenost
a hlavně směrem na střed města, kde je dost velké rušení. Při
použití antén s vysokým ziskem (velké paraboly) by to ale
fungovat mohlo. Já osobně nemám dost volného času, abych se
tím zabýval a nevím, jestli ho má někdo další z CZFree. Zkus se
zeptat na Pandoře,
Komerčně ti to asi udělá každá firma, co nabízí mirkrovlnné
připojení na internet (Q-net, WOSA.....), ale budou na tom chtít hodně
vydělat, když to nebude spojeno s dalšími poplatky za služby ISP.
Od boku bych odhadl cenu alespoň 50 kKč.

V druhém případě z Bílého se budeš pravděpodobně moci
připojit na můj AP na Lerchove, ktery je ve stavbě. Bude propojen
na AP Bratří Čapků. Další propojení směrem ke středu města
je ve stavu úvah, dosažitelnost nějakého z funkčních či plánovaných
AP z Moravského náměstí neznám. Časem se tam ale určitě
nějaké objeví.

Mohl bys prosím napsat přesně, který dům na Bílého obýváš?
Pokud bys byl ochoten spolupracovat na projektu CZFree.net,
mohla by to být dobrá poloha pro přenos signálu k plánovanému
AP Barvičova.

Zmatík

Old Post 28.07.2003 v 08:50
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
honziis
Newbie

Registrován: 15.04.2003
Příspěvků: 3

Re: Ad Honziis Příspěvek č. 149 

Zacal jsem to uz nejak resit s Jirkou Simou.

Jinak jsem si na mape spocital, ze vzdalenost je to asi 1920 metru. Takze snad to pujde. Uvidime.

Ted v tehle fazi mi jde spise o variantu vlastniho soukromeho pripojeni z domu do firmy, kde mam internet a mel bych tak i pristup do firmeni site. Pokud by to neslo, tak bych to resil dal :-)

50k Kč za to teda rozhodne nedam :-) To uz bych si mohl 4 roky platit ADSL :-)

Jinak dum je to Bileho 7. Ulice nahoru od Lerchovy. Ale od nas na druhou stranu kopce videt teda neni. Jsme jednu ulici pod Barvickou.

Old Post 28.07.2003 v 13:51
honziis je offline   Click Here to See the Profile for honziis   Find more posts by honziis   Click here to Send honziis a Private Message   Click Here to Email honziis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 150 

Na 2km se směrovými anténami na obou koncích by to mohlo běžet,
pokud nebude na silný zdroj rušení.

Bílého 7, to je ten nově rekonstruovaný dům mezi Lerchovou
a Havlíčkovou, pod jeptiškami? Tak to mně asi moc nepomůže,
výhled na plánovaný AP Barvičova bude zastíněn tou velkou vilou
na rohu Havlíčkova-Bílého. Případné připojení na můj AP
by nemělo být problémem, i když vzhledem k umístění antény
na předním konci střechy může trochu vadit vrchol sousedovic
střechy. Vzdálenost je ale dost malá, mohlo by to jet i bez
přímé viditelnosti, pokud bys měl někdy zájem se připojit.
Jestli jsem dobře počítal a je to ten dům, který mám na mysli,
tak máš na střeše docela pěkné MMDS síto patrně po Kabel-Netu,
které by se dalo využít. Jirka Šíma si asi s úpravou bude vědět rady.

Zmatík.

Old Post 28.07.2003 v 14:34
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
honziis
Newbie

Registrován: 15.04.2003
Příspěvků: 3

re Zmatik Příspěvek č. 151 

Sada potesujicich informaci :-)

Jo, je to ten dum kterejs napocital.

Old Post 28.07.2003 v 16:44
honziis je offline   Click Here to See the Profile for honziis   Find more posts by honziis   Click here to Send honziis a Private Message   Click Here to Email honziis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

To AP Zmatik Příspěvek č. 152 

Tak jak to s vami vypada, kdy ten vas AP zacne fungovat?? Mam vyhrazene jedno HW AP pro spoj na vas, ale stale se nic nedeje, tak nevim. Jinak pripravuji VPN server pro napojeni do CZFree.net. Nikdo se mi ale zatim z prahy neozval ohledne technicke realizace. OSPF a RIP mam rozchozeny ale neni se kam pripojit. Stacila by treba i 32kbit linka,ale aby to vubec nejak jelo pro zacatek :-))

Old Post 29.07.2003 v 10:25
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Re: To AP Zmatik Příspěvek č. 153 

Ahoj Martine,
musíš s námi mít trpělivost. Shpenat si užívá prázdnin mimo
Brno, a já mám jen velmi málo času. Veškerý materiál už máme
pohromadě, ale chceme to udělat už nahotovo, t.j. dát počítač
na půdu do prachotěsné skříně, přivést tam napájení a sí?ový
kabel a kabely od antén a to se neobejde bez spousty drobné
práce. Taky máme naplánovanou dovolenou, takže to teď moc
nepokračuje. V druhé polovině prázdnin se snad Shpenat
tomu bude víc věnovat.

S kopáním tunelu do Prahy Ti asi moc nepomůžeme, ani jeden
z nás tomu moc nerozumí. Nicméně přejeme hodně zdaru.

Zmatík

Old Post 29.07.2003 v 11:11
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bradman
Newbie

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 154 

Naposledy upravil Bradman 29.07.2003 v 11:50

Old Post 29.07.2003 v 11:36
Bradman je offline   Click Here to See the Profile for Bradman   Find more posts by Bradman   Click here to Send Bradman a Private Message   Click Here to Email Bradman   Visit Bradman's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Smile AD Free konektivita apod. Příspěvek č. 155 

Zdravim, Free konektivita 32kbit je sice super vec, ale vyuzije ji snad jen nejaky hacker,ktery potrebuje anonimni pripojeni :-(( Stejne se vetsinou lidi pusti do nejake slusnejsi byt sdilene linky a sam vis, ze to nechodi vubec spatne, ikdyz jsme na te nasi lince 4. Zalezi jak se sam rozhodnes, ale v tomto pripade je nejjednodussi, kdyz ja priplatim za rychlejsi linku(kterou asi stejne budu menit na jiny typ pripojeni..uvazuju o pevne lajne za velni vyhodnych podminek) a cast, kterou budes chtit ti tam poslu(sejpmu) ty si pak klidne sejpnes tu 32kbit zadarmo, kdyz uvazis mozne dusledky.Moje AP je slyset az na Jaselske, s dosahem problem neni, spise se zlepsenim sily a kvality signalu pro lidi v nasem okoli. Spis bych tvuj bod vydel jako prepojovaci k dalsimu AP vzhledem k dobre poloze a viditelnosti, z cehoz vyplyvaji take vyhody pro tebe, tj.inet zadarmo:-) jak je dobrym zvykem.

Co se tyce anteny, bylo by mozna spise lepsi hodit sektorovku smer mesto a nahoru k Tivoli, a to jeste bude problem s volnyma kanalama :-(( uz tak ja mam jedinej jaks-taks nezarusenej, takze nevim. Jinak necekej ze na tom nejak zbohatnes, je to tak z fandovstvi jako konicek :-)))

Martin

Naposledy upravil kirinovic 29.07.2003 v 11:55

Old Post 29.07.2003 v 11:47
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bradman
Newbie

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 156 

Byla by tu samozrejme moznost, ze pokud by ti slo o zesileni signalu tak se muzeme domluvit a jak si rikal mas nejaky APcko volny, tak ho sem supnout. Jinac se mi totiz nechce vrazet penize do neceho co ve sve podstate nevyuziju naplno. Jak vis z logu tak me by v pohode stacila do kanclu linka 64, ale jedna se mi o me klienty kteri chteji levnejsi pristup k internetu a tudiz mi slo zpristupnit to idei a lidem z CZFree.Netu.

No a samozrejme nenabidnu 32kbps jen tak, ale byl by tam nejakej MAC a IP filtr aby se nepripojil uplne kazdej.

Old Post 29.07.2003 v 11:59
Bradman je offline   Click Here to See the Profile for Bradman   Find more posts by Bradman   Click here to Send Bradman a Private Message   Click Here to Email Bradman   Visit Bradman's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orwen
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 36

připojení na AP Zmatík Příspěvek č. 157 

Old Post 29.07.2003 v 21:38
Orwen je offline   Click Here to See the Profile for Orwen   Find more posts by Orwen   Click here to Send Orwen a Private Message   Click Here to Email Orwen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 158 

AD: Cajovna-Internetkavarna, tam asi nic, puvodne se chteli pripojit prez mne, udelali jsme mereni a tak, ale nakonec ty vyznelo do stracena. Pokud vim, maji tam nejakou 64kbit linku, kteru asi nema pro ne smysl nejak dal s nami sdilet.

Ad: drat mezi cinzaky na Udolni...kde to prosimte presne je??? Jsou tam nejaci zajemci??

Ja mam na AP Bratri Capku zatim 180/100kbit, ale se vzrustajicim poctem useru budu upgradovat(320/128, 512/256,1M/512...zalezi kolik vas bude a kolik budete chtit :-))

Martin

Old Post 29.07.2003 v 22:46
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orwen
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 36

AP Zmatík Příspěvek č. 159 

Old Post 31.07.2003 v 10:03
Orwen je offline   Click Here to See the Profile for Orwen   Find more posts by Orwen   Click here to Send Orwen a Private Message   Click Here to Email Orwen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Pridelovani konektivity Příspěvek č. 160 

Jiste ze da, ale to zalezi na Zmatikovi, ktery jestli bude chtit odebirat konektivitu ode mne, bude tuto dale rozdelovat mezi vas klienty. Nebo bude sdilena linka a kazdy si poctive zaskrti konektivitu u sebe...zkontrolovat se to da velice lehce :-))

Old Post 31.07.2003 v 11:09
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 45678910111213  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz