CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Spolehlivý switch web management do 5kkč
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 33 

Naposledy upravil belgarat 26.09.2007 v 21:22

Old Post 26.09.2007 v 21:18
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.StY
Newbie

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 34 

Old Post 26.09.2007 v 21:19
Mr.StY je offline   Click Here to See the Profile for Mr.StY   Find more posts by Mr.StY   Click here to Send Mr.StY a Private Message   Click Here to Email Mr.StY   Visit Mr.StY's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.StY
Newbie

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 35 

Old Post 26.09.2007 v 21:25
Mr.StY je offline   Click Here to See the Profile for Mr.StY   Find more posts by Mr.StY   Click here to Send Mr.StY a Private Message   Click Here to Email Mr.StY   Visit Mr.StY's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.StY
Newbie

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 36 

Naposledy upravil Mr.StY 26.09.2007 v 21:57

Old Post 26.09.2007 v 21:47
Mr.StY je offline   Click Here to See the Profile for Mr.StY   Find more posts by Mr.StY   Click here to Send Mr.StY a Private Message   Click Here to Email Mr.StY   Visit Mr.StY's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 37 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 27.09.2007 v 06:46
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.StY
Newbie

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 38 

Old Post 27.09.2007 v 07:37
Mr.StY je offline   Click Here to See the Profile for Mr.StY   Find more posts by Mr.StY   Click here to Send Mr.StY a Private Message   Click Here to Email Mr.StY   Visit Mr.StY's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FlashX
Newbie

Registrován: 21.08.2004
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 39 

ES3526XA nebude mít problém s firmware ohledně nabůtování ale se sítovým napájením z UPSky nebo agregátu který nemá specifický průběh rozvodné sítě, ono totiž spojení ES3526XA+SFP na stole funguje i se simulací trasy, chyba se projevuje až v servrovně(jediné místo kde se projeví) tam se musí při zapnutí vytáhnout SFPčko a po nabůtování zastrčit, pak jede.

Old Post 27.09.2007 v 18:01
FlashX je offline   Click Here to See the Profile for FlashX   Find more posts by FlashX   Click here to Send FlashX a Private Message   Click Here to Email FlashX     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 40 

Díky všem za tipy, sešlo se jich více než dost, mám o čem přemýšlet. Je vidět že se mi vyplatilo tohle vlákno založit a snad to bude užitečné i pro ostatní.

DÍK VŠEM.

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 28.09.2007 v 21:59
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 41 

Pro takovýhle nasazení bych se přimlouval taky za HP 2626. Používám na nich VLANy a L3 switching, běží zatím rok bez jediného problému.

__________________

Old Post 29.09.2007 v 16:11
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 42 

Kdysi jsem tady tak trochu doporučil FS750 od AlliedTelesyn. Sice tady všichni řešíte vysoké teploty, ale i nad nízkými je třeba se zamyslet ... Teď nám na jednom velkém nodu (plechové silo) o půlnoci vyhodili elektriku. Venku mohlo být tak mínus patnáct, né-li víc. A v tom sile ne o moc víc. V bedně začalo místo pěti stupňů nad nulou mrznout jak sviňa (záznam ale nemám) a tenhle switch to neustál. Doma po rozmrznutí ale koukám, že je naprosto v pohodě - jenom se vyresetoval do defaultu. V konfiguraci byl výchozí stav i s heslem. Nechápu a pokud bych to neviděl, tak nevěřím.

Old Post 20.12.2009 v 23:20
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 43 

Kdyz uz se to zase trochu rozjelo, taky pridam trochu masa do mlynku. Na zacatku jsem zminoval ovislink s WIN managementem. NIKDY VIC. Pak jsem vzal nejaky TPLink uz s WEB managementem. Taky letel. Parodie na nastavonani rychlosti, umi jen "negotiation 10-FD", takze bez autonegace s ronjou bezi jen 10-FD. NIKDY VIC. Pak mame HP2626. Jednou jsme ho zapnul a od te doby o nem nevim a tehdy jsem ho koupil novy asi za 6000.

Nedavno jsem koupil z druhy ruky dell powerconnect 3024 (24+2G/2GBIC) a podle managementu taky velka spokojenost. Zatim mi bezi jen bez managovani. Rozhodne jsem koupil dobre.

__________________

Old Post 21.12.2009 v 14:29
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 44 

__________________

Old Post 21.12.2009 v 16:51
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 45 

__________________

Old Post 21.12.2009 v 21:41
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 46 

Měnit hodnoty autonegace umí málokterý switch (z lacinějšího konce spektra). Ale umí nastavit rychlost natvrdo. A to i ten SL2210web. 10 half, full, 100half, 100full. Tedy buď autonegace kompletní, nebo jedna jediná rychlost bez autonegace. Nezkoušel jsem, jestli to fakt funguje, ale rozhodně to tam je jako možnost. Stejně se chovají i jiné switche.
A pokud vím, tak přesně tohle potřebuješ pro ronju - nesmí tam být autonegace.

Old Post 21.12.2009 v 21:49
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 47 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 21.12.2009 v 22:43
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 48 

Do 5kKc se sice jeste asi nevejdu, ale pouzivam z druhe ruky vetsinou Cisco 2950G-24 (24x100MBit, 2x GBIC) a zatim plna spokojenost. Mame tady zatim na optice v provozu tech switchu 10 (nektere z nich jsou 48port, jeden je 3550-12G), v brzke dobe pribudou dalsi 4ks... a zatim jsem s tim nemel zadny problem
Jeduny problem byl, ze mi u jednoho switche uhorel napajeci kabel (ale to nebyla chyba switche ale nejakeho poskozeneho kabelu) - rano nic nefungovalo, prisel jsem do serverovny a klasicky elektronicky smrad, vyhozeny jistic, rozbehlo se vsechno az na tenhle switch. Ve switchi jsem vymenil zdroj z jineho kusu a az pri strkani zpatky do racku jsem zjistil, ze ten privodni kabel je nejaky seskvareny ;-)

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 22.12.2009 v 06:50
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz