CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Kdy bude RONJA?
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Dargos
Member

Registrován: 30.08.2002
Příspěvků: 392

Vyvoj a vyroba Příspěvek č. 17 

Tak se podivej jak tvoje dilema vyresili jini:
1) pgp, pro nekomercni uceli zdarma, jinak za penize, zdrojaky jsou verejne za ucelem kontroly a odhalovani chyb.
2) BitScope jedna se projekt levneho digitalniho pc osciloskopu.
Veskerou dokumentaci vcetne dps a programu je publikovana na internetu. Autori si vydelavaji prodejem dps, vyrobou stavebnic
bitscope a prodejem finalnich vyrobku.
...

__________________

Old Post 07.01.2003 v 11:48
Dargos je offline   Click Here to See the Profile for Dargos   Find more posts by Dargos   Click here to Send Dargos a Private Message   Click Here to Email Dargos   Visit Dargos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondřej
Newbie

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 18 

lada:ja byjsem jako idalní vyděl to že by jsi dokumentaci uveřejnil pouze pro soukromé a neziskové využití. vydělávat by jsi moh jak už nekdo psal na tvorbě stavebnic pro lidi který nemaji čas a chut běhat a shánet součástky a tištáky po všech čertech(rozhodně by jsem si taky jednu od tebe koupil). Popřípadě i vyrábět hotové Crusader s jistym příplatkem za práci.

__________________

This is our world now... the world of the electron and the switch, the beauty of the baud.

Old Post 07.01.2003 v 19:25
ondřej je offline   Click Here to See the Profile for ondřej   Find more posts by ondřej   Click here to Send ondřej a Private Message   Click Here to Email ondřej     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Skuhras ty! Příspěvek č. 19 

Jedinej kdo tady skuhra ses Lado ty!

Ja jsem tri roky ve svem volnem case uplne totalne from scratch vyvinul pojitko s parametry 10Mbps full duplex, dosah 1km, postavitelne z maloobchodnich soucastek, spolehlive, vyrobitelne domacim naradim, podle detailniho navodu. Dal jsem to zadarmo na web pod GPL a je mi jedno co se s tim stane - at si to klidne nekdo vyrabi kdyz dodrzi GPL. To cemu ty rikas skuhrani je holy fakt ze kdyz na to nemam cas, tak
v tom pokracovat nebudu, pokud si muj cas nekdo nekoupi komu zalezi na tom, aby se vyvinulo neco lepsiho jak LED 10Mbps/1km.

Ty mi tady budes vypravet jak ses zadluzil na vyvoji! Ja jsem delal vyvoj a mam ho dotazenej az do finalniho vyrobku kterej je otestovanej rocnim provozem prototypu a debugovanej jak to nejlip slo, a muzu ti rict, ze na to zadny prachy vubec potreba nejsou, bylo to radove jednotky, mozna pres deset tisic behem nekolika let! Vrazil jsem do toho akorat prachy za soucastky coz je pakatel. Jediny co se do toho musi vrazit je prace, a ty je secakra hodne, ale nikdo se na tom rozhodne nezadluzi!

Ty tady budes vypravet jak ses zdaluzil, kdyz vsechny ty prispevky co lidi posilali posilali tobe! Me neposlali ani vindru. Ja jsem dostal 0, dal jsem k verejne dispozici navod, podle kteryho bezi vsechny opticke linky v czfree a jedny koleje na Slovensku. Ty jsi dostal od lidi kdovikolik tacu a nedal jsi k dispozici zatim nikomu nic!

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 07.01.2003 v 20:38
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Skuhras ty! Příspěvek č. 20 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 07.01.2003 v 22:16
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Abraxis
Newbie

Registrován: 19.12.2002
Příspěvků: 28

2 Clock Příspěvek č. 21 

Naprosto souhlasim s Ladou. Dokonce si myslim, ze tady byly i hlasy lidi, kteri Clockovi nabizeli love, kdyz jim udela Ronju, pripadne treba i na vyvoj rozhrani pro TP.

Crusader se mi libi vic nez Ronja uz jen proto, ze se mi zda profesionalnejsi pristup k problematice. Muze to byt jen zdani, Ronj' preci jenom beha nekolik desitek, zatimco Crusader jeste nema ani prototyp. Ale styl vrabci hnizdo je mozna realny pri bastleni typu 1 kus = 1 tyden, ale pokud se to ma vyrabet serioveji a profesionalneji (a tedy i levneji a spolehliveji, kdy se nejde s kazdym kusem si vyhrat). Samozrejme - nekdo muze preferovat styl, kdy si vsechno dela sam - pak mu Ronja urcite vyhovuje vic.

A jen vyvoj a vyroba prototypu 2 (pripadne 4) vrstveho tistaku neni zadarmo, nemluve o case tech vyvojaru a debugeru ;-) Sam tedka ridim mensi projekt vyvoje LCD displeje s touchpanelem, takze tak trochu tusim wo co go ;-)

Old Post 08.01.2003 v 01:58
Abraxis je offline   Click Here to See the Profile for Abraxis   Find more posts by Abraxis   Click here to Send Abraxis a Private Message   Click Here to Email Abraxis   Visit Abraxis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vejpuste
Newbie

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 22 

Podle meho nazoru si to klidne nech. Dal jsi do toho cas a vedomosti. Kdyz budes schopen zarucit funkcnost a uspokojis poptavku, tak bude 99% lidi spokojenejch a za rozumne penize si to koupi.
Muzes si to patentovat a casem to od Tebe treba koupi nejaka firma. Nebo muzes bejt lidumil a po case to pustit do obehu.
Kazdopadne se z toho pokus dostat zpatky alespon naklady nebo nebudes mit priste chut neco vymejslet. Motivace musi byt.

Az budes mit rozumnou nabidku, tak dej nabidku. Zajem urcite bude.
Libor

__________________

Libor Vejpustek

Old Post 09.01.2003 v 15:43
vejpuste je offline   Click Here to See the Profile for vejpuste   Find more posts by vejpuste   Click here to Send vejpuste a Private Message   Click Here to Email vejpuste   Visit vejpuste's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bodik
Newbie

Registrován: 30.09.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 23 

ja suhlasim s nazorom, ze by to mohlo byt pre nekomercne vyuzitie zadarmo (dokumentacia a vsetko okolo toho) a pre komercne vyuzitie za $$$ . ja by som si to kludne (a velmi rad)postavil, casu mam pomerne dost a pretoze som student, vela penazi nazvys nemam:-( .sice patrim asi iba medzi to "jedno percento" co si to postavy samo, ale uz sa tesim az bude vyvoj hotovy. lada, drzim palce.

Old Post 09.01.2003 v 19:46
bodik je offline   Click Here to See the Profile for bodik   Find more posts by bodik   Click here to Send bodik a Private Message   Click Here to Email bodik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 24 

me by jen zajimalo, kdyz nemuzete sehnat diody s velkym vykonem, jestli mate uz reseni na njk mensi vzdalenosti 200-500m ?

Old Post 10.01.2003 v 07:16
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 25 

Ronja 10M Metropolis ráže 130mm chodí od 66 metrů do 1000 metrů.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 10.01.2003 v 09:02
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 26 

jj jasny ale spis mi jde o to, ze tu bedujete ze nejsou supr vykony diody, ze sou, ale na velkou vzdalenost nepouzitelny. ptam se tedy, jestli s nejakejma min vykonejma nejde realizovat 100M uz ted

Old Post 10.01.2003 v 11:08
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 27 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 10.01.2003 v 19:18
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 28 

Podomácku vyrobitelné 100Mbps full duplex pojítko s běžně dostupnejma součástkama na 1km je triviální cvičení z teledataoptiky tak na 14 dní vývoje.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 11.01.2003 v 17:52
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
topic
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 99

Vyrobit to neni sranda Příspěvek č. 29 

Myslim si, ze maloseriova/zakazkova vyroba projektu Ronja apod. ma asi jako jedina budoucnost, protoze bastleni na kolene je vicemene vychodisko z nouze, nebo zalezitost pro nadsence. Moznost koupit opticke pojitko za rozumnou cenu (oproti komercnim alternativam) by byla urcite vyuzivana a velice by pomohla celemu projektu czfree.

Old Post 11.01.2003 v 22:44
topic je offline   Click Here to See the Profile for topic   Find more posts by topic   Click here to Send topic a Private Message   Click Here to Email topic   Visit topic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuciuS
Newbie

Registrován: 04.08.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 30 

Old Post 12.01.2003 v 11:25
LuciuS je offline   Click Here to See the Profile for LuciuS   Find more posts by LuciuS   Click here to Send LuciuS a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 31 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 12.01.2003 v 13:51
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caffr
Newbie

Registrován: 12.01.2003
Příspěvků: 5

Dotaz Příspěvek č. 32 

Mel bych nekolik dotazu ohledne Ronja 10Mbps.

1. Mam sitovku Edimax EN-5200PXA bez konektoru AUI, ale s 16 pinovym rozhrani AUI primo na karte (pinhhead - 16 pinu). Zajimalo by me proto schema zapojeni. Tedy jak tech 16 pinu propjit s AUI interface Ronji?
Nebo kde se da sehnat karta s AUI konektorem do PCI?
2. Muze byt k jedne sitovce pripojena na AUI Ronja a jeste UTP nebo koax?
3. Jaka ma byt ohniskova vzdalenost cocek a kde by se dali sehnat - Brno a okoli?

Diky za odpovedi

Old Post 12.01.2003 v 15:42
caffr je offline   Click Here to See the Profile for caffr   Find more posts by caffr   Click here to Send caffr a Private Message   Click Here to Email caffr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz