CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Volne debaty nejen kolem CZFree.Net - Praha, z.s.p.o.
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 1 

Old Post 07.11.2007 v 05:28
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 07.11.2007 v 16:00
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 3 

Old Post 07.11.2007 v 16:55
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4 

Žádné NDA nemáme (maximálně asi nezpřístupníme seznam našich platících klientů, nikomu... to nevím jestli občanská sdružení dělají...) Na druhou stranu, zapojit se do sítě u nás vždycky mohl i někdo, kdo zákazníkem nebyl, a myslím že stejné to bude i s tím s.r.o.

Co se týče toho, že to bude nová firma, tak to sice právně jo, ale pochopitelně, na fungování stávající sítě se nic zásadního nezmění. (Ono se toho chystá víc, ale jak už jsem napsal, je to zatím tajné a oznámíme to v pravý čas). Ale každopádně

Občanské sdružení navrhuju kontinuálně nikoliv jako majitele infrastruktury a provozovatele sítě (protože tam jde o věc, která se prostě lépe řeší podnikatelskými metodami: tzn. nakoupit HW, zaměstnat lidi na všechno možné, mít smlouvy s majiteli objektů, mít koncesi od ČTÚ, vybrat peníze, mít jako zákazníky firmy, apod.) - ale jako kolektivního zákazníka firmy, který by měl na starost věci, o kterých má smysl hlasovat (co má mít kdo povolené a zakázané, co se dělá čím jménem, jakou barvu bude mít logo, apod.).

Ale! ono nejde o to, že bych já nějak plošně vetoval formu občanského sdružení - byl tady milión způsobů, jak mohlo postupně vzniknout a postupně bych na něj třeba býval i převedl tu část sítě, která byla striktně vzato "moje" (např. jsem si dával faktury za hardware do nákladů, apod.).

Jde mj. o to, že já už jsem předtím jedno občanské sdružení zažil, a celý záležitost s členstvím a schůzema mě přišla jen jako svého druhu divadlo - protože podstatnou část všeho stejně to sdružení outsourcovalo osobám, které fungovaly normálně podnikatelsky. Nepřijde mi, že občanské sdružení by bylo dobrý subjekt na cokoliv, co připomíná podnikání. Rozhodovací mechanismy jsou buď těžkopádné, nebo je rozhodováním pověřená nějaká skupinka, která se pak ale de-facto chová podobně jako společníci s.r.o., akorát mají (podle mě) menší motivaci a menší zodpovědnost.

Ale to všechno by nebyl dostatečný důvod: popravdě to bylo prozaické, já sám tu byrokracii okolo o.s. neumím a nechci se jí učit, a náš účetní říkal, že umí jen živnostníky a s.r.o. Tedy prostě tu nebyl nikdo, kdo by to byl ochoten řešit, a popravdě všichni (včetně mě, nebo dokonce já v první řadě!) jsme se shodli, že to chce právnickou osobu, a tak jak se věci vyvinuly, bylo prostě s.r.o. nejprůchodnější cesta (měl jsem i dvě nabídky na odkup firmy, a obě jsem odmítl... bylo by to rozhodně míň CZF řešení, ve výsledku, než když jsem zůstal jako jeden ze společníků a jeden z jednatelů...)

Zkrátka - já chápu, že fungování CZFree.Net - Praha, z.s.p.o. v rámci NFX nemusí být jednoduché - ale sami si říkáte "z.s.p.o" a ne nějaké "z.s.o.s", členem už jedno s.r.o. je... a podle mě dokázat, že konkrétně to, co se chystá v dnešním cloudu 10.11 nebude o nic menším přínosem pro celopražské CZF než nějaké Heaven s.r.o., to bude velmi jednoduché. Prostě pod správu toho s.r.o. přejde stejný podstatný kus sítě, který teď provozuju jakožto Arachne Labs, a prostě tenhle kus sítě je docela dost podstatný (ono třeba kolik nativní, nepronajaté páteře v Praze je tvořeno 10 Ghz spoji nebo zdvojenými dedikovanými 5 Ghz spoji, že...). Je to funkční kus sítě, je k dispozici pro tranzit, je potřeba pořádně fungující firma aby se o to starala (jen opravy po srpnové bouřce byly v řádech desítek tisíc Kč...).

BTW, vůbec to není tak, že by teď mělo 100% sítě patřit tomu s.r.o... ale s.r.o. je prostě asi jediný subjekt, který v cloudu bude provozovat nějaký výraznější kus páteře, a tudíž logické cesty k tomuhle cloudu vedou přes infrastrukturu s.r.o. ... a jednoznačně jsme se shodli, že chceme CZF konektivitu jako přidanou hodnotu pro všechny svoje klienty... ať už se připojují po vlastní infrastruktuře nebo jen po naší... Tahle právní forma vzniká s předběžným souhlasem všech CZF subjektů v Břevnově a okolí, které alespoň trochu komunikují - naopak pro vznik o.s. tady nikdo nehnul ani prstem - lidi se starají o síť z nadšení a ze zájmu o technickou stránku věci, a do byrokracie se nikdo nehrne... a tak jak se věci mají to nakonec vypadá tak, že o byrokratickou část věci se budou starat lidi, kteří v tom evidentně jsou zdatnější než já nebo ostatní CZF lidi.

No, v neposlední řadě je to ještě o tom, že jsme hned v sousedství Petřin, a nemůžeme si prostě dovolit, aby nám velké a nepokrytě komerční s.r.o. připojilo všechny firmy široko daleko... už takhle se rozlejzají dost... a i kdyby nebylo výhodné připojovat firmy (v noci nesosají, zatímco lidi nesosají přes den), tak by to stejně vedlo ke zbytečnému rušení. I po všech ostatních stránkách je v Břenově s.r.o. logičtější (minimum klasických družstevních domů - a pokud jsou, tak se většinou chovají jen pasivně, jako platící klienti - naopak je tu spousta činžáků v soukromém vlastnictví nebo ve vlastnictví společenství majitelů bytů - to je jiná forma než družstvo - a nebo jsou tu rodinné domky... všechno je tu silně individualistické, nejsou tu klasické družstevní paneláky, apod. i místní sídliště (dříve "obecňáky") je teď zprivatizované ... je z roku 1936 a fak je to skutečné předválečné funkcionalistické sídliště, volně stojící domy, neuspořádané do vnitrobloků... akorát se topilo v kamnech, byty mají komíny, a nejsou to paneláky... ale jinak je to sídliště se vším všudy, i střechy jsou placaté... :-) já tam taky bydlím.

Zkrátka se to semlelo jak se to semlelo, a jestli nebudeme přijati do "oficiálního" pražského CZF, jen protože se u nás nenašel nikdo, komu by se chtělo řešit byrokracii spojenou s občanským sdružením, tak to bude poněkud zvláštní...

__________________

Old Post 07.11.2007 v 18:10
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 5 

Naposledy upravil danny 07.11.2007 v 19:40

Old Post 07.11.2007 v 19:37
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 6 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 07.11.2007 v 20:22
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7 

__________________

Old Post 07.11.2007 v 20:36
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 07.11.2007 v 21:05
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
solny
Team Leader
zastupce cloudu 10.11


Registrován: 19.10.2003
Příspěvků: 273

Příspěvek č. 9 

__________________

http://gandalf.brevnov.czf
http://search.brevnov.czf

Old Post 07.11.2007 v 21:16
solny je offline   Click Here to See the Profile for solny   Find more posts by solny   Click here to Send solny a Private Message   Click Here to Email solny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 10 

Old Post 07.11.2007 v 21:40
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 11 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 07.11.2007 v 21:55
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 12 

__________________

Old Post 07.11.2007 v 23:02
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VitisEK
Registered
zastupce cloudu 10.120


Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 283

User is Mapper

Příspěvek č. 13 

__________________

Vitis
http://www.mh2net.cz

Old Post 07.11.2007 v 23:04
VitisEK je offline   Click Here to See the Profile for VitisEK   Find more posts by VitisEK   Click here to Send VitisEK a Private Message     Visit VitisEK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14 

__________________

Old Post 07.11.2007 v 23:27
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 07.11.2007 v 23:30
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VitisEK
Registered
zastupce cloudu 10.120


Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 283

User is Mapper

Příspěvek č. 16 

__________________

Vitis
http://www.mh2net.cz

Old Post 07.11.2007 v 23:56
VitisEK je offline   Click Here to See the Profile for VitisEK   Find more posts by VitisEK   Click here to Send VitisEK a Private Message     Visit VitisEK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz