CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > U:FON - rušní TV / WIFI 2,4GHz
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Angry U:FON - rušní TV / WIFI 2,4GHz Příspěvek č. 1 

Zdárek všichni...........

Zjistil jsem (nejen) pro mne nemilou skutečnost.
Tam, kde se objeví vysílač operátora MobilKom, přestává fungovat TV (analog / digital) + WIFI na 2,4GHz (5GHz zatím jede).

Má někdo nějakou ideu, jak se tomu může člověk ubránit?
Podle informací přímo z technického oddělení MobilKom se můžeme bránit pouze hlášením na ČTU, ale dopředu mi bylo sděleno, že mám smůlu.

Zkoušel jsem vše možné, ale WIFI je téměř mrtvá.
Projevuje se to jako standardní zarušení => nárůst latence, výpadky spoje, ztrátovost paketů.

Rady typu jdi na 5GHz nemají smysl.

Děkuji.


I love MobilKom


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
edit:

moje zkoumani a testovani zatim ukazuje, ze na vine by mohla byt nase antena, ktera bere vsemozny bordel.
Nekvalitni antena :/

Nic to nemeni na tom, ze U:FON u nas ziskal popularitu velkeho neoblibence

Naposledy upravil Lord DIABLO 19.01.2008 v 16:30

Old Post 18.01.2008 v 17:17
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 2 

pride mi divny ze kdyz to rusi i tv ze s tim ctu nic nedela

Old Post 18.01.2008 v 18:06
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 3 

Na TV se CTU prijede podivat, to uz je zarizeny, o to nejde.........

Ale pochybuji, ze budou neco delat s WIFI.
Technik od UFO se vyjadril s tim, ze kdyz CTU nameri nejakych 100mV/m2, tak mame smulu a kaslou na nas.
A ze to je zpusobene jen tema jejich 200W EIRP.


Kdyz sem tam volal na to UFO, tak mi to pripadalo tak, ze vedi, ze rusi, ale co by s tim cokoliv delali, kdyz jim to projde.

Old Post 18.01.2008 v 18:13
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 4 

Mě postavili vedle na paneláku ... zatím no problem (2.4; 5; 10; 38), ale je fakt, že nevím zda to již jede. Ale myslím že jo, už se tam pár týdnů nikdo neobjevil.

Old Post 18.01.2008 v 18:58
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 5 

Old Post 18.01.2008 v 19:03
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 6 

Prestava to fungovat tam, kde je pouzio zcela nevhodne, nehomologovane zarizeni, tam kde jsou pouzity zesilovace, ktere nesplnuji pozadovane technicke parametry, casto s prilis velkym (zbytecne) ziskem, malou vybuditelnosti , mizernou selektivitou apod....
Mobilkom je v tom zcela nevine. Pred par dny to spustili i u nas zatim kde jsem byl na oprave byla kombinac polske sito a v nem to, co bych zesilovacem ani nenazval. Pritom si za to muze jen sam ten, kdo tohle pouziva a naprava je velice jednoducha a ani ne moc draha.

Old Post 18.01.2008 v 20:11
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 7 

Polská anténa + zesilovač je v oboru pojem :-) Ale pouze jeden z problémů naznačeného v tomto threadu ...

U mě na balkóně je zařízeních dost, na tom blíž (mám dva) tři wrapy s CM9 a alcoma, na střeše o tři patra výš ještě ceragon (a to je prakticky nachlup 50m od ufona ve stejné výšce). Klientů na apčkách mám několik desítek (v okruhu řekněme kilometr), plus spoje v 5GHz. Klienti mají v naprosté většině případů ovislinky (1120, 5640) a jak jsem řekl, zatím žádný problém (ani hlášen, ani vyzkoušen). TV mám kabelovku, tak s ostatním nemůžu sloužit.

Můžete potvrdit ty problémy s wifinou někdo další? Docela by mě to zajímalo ... Po víkendu zkusím zjistit, jestli to už tady zapnuli.

Old Post 18.01.2008 v 20:51
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 8 

Zatím můžu potvrdit jen problémy s TV, ale je fakt, že už si dlouho nikdo nestěžoval. Nevim jak to ČTÚ vyřešilo, ale řešilo se to.
WiFi zatím jede OK. Nasazaný jsou Dlink 2100AP a MK s CM9 a R52.
Vysílač na 2,4 máme od jejich jen 20m. Spíš jsem se bál, že bysme rušili my je. Protože nám RB532A rušilo TV na tom domě. Pomohla plechová bedna.

Old Post 18.01.2008 v 22:01
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

UFON Příspěvek č. 9 

Tak ja nevím o problemu na 2,4 Ghz .. Primo tam kde mame vysilac s klasikou... PC s linuxem 626 a panelovou antenou Tak mame metr vedle nas nove UFONY.Jenom nam dali jejich anteny pred nase prijimaci a tim zpusobili asi 2 hod vypadek nez jsme zjistili a napravili chod spoje.

O tom že by nam dali neco pred nase anteny se nikdo nezmínil i když měli kontakt na nas. Maji tam i vysilani v pasmu 5 Ghz nevim kam a nač.

__________________

www.wiracom.cz bezdrátová počítačová sí? v Rakovníku a okolí.

Old Post 19.01.2008 v 12:27
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 10 

Takze panove,

moje zkoumani a testovani zatim ukazuje, ze na vine by mohla byt nase antena, ktera bere vsemozny bordel.
Nekvalitni antena :/

Uvidime, jak to dopadne.

Old Post 19.01.2008 v 16:28
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Re: UFON Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 20.01.2008 v 16:09
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 12 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 31.01.2008 v 22:16
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 13 

Ale jakym zpusobem ruseni odstrabuji, to je fakt na dve veci.
Oni odstranuji dusledek a ne pricinu :/ Omg.... To je kocourkov.

Zajimavy je, ze jen u nas dovolili pusteni tohodle bazmeku a vsude jinde to zakazali.

Old Post 01.02.2008 v 10:10
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 14 

Old Post 01.02.2008 v 17:00
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 15 

Jeden dotaz k pocinani montaznich pracovniku U:fon ... nevim zda jsem neco nepochopil ... ale ty jejich sektory .. proc miri do nebe ?? .. ted tu montovali site .. na vysokem miste (nejvyssi v okoli) no a ty sektory misto toho aby byly sklopeny dolu .. tak jsou naopak .. tedy miri do nebe .. unika me neco ? nebo jen ti montaznici jsou vemena ?

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 08.02.2008 v 15:17
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mazna
Newbie

Registrován: 20.08.2003
Příspěvků: 66

Příspěvek č. 16


Old Post 08.02.2008 v 20:09
mazna je offline Click Here to See the Profile for mazna Click here to Send mazna a Private Message Find more posts by mazna Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz