CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Co takle napodobit kupovanou antenu?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ajfelov
Newbie

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 5

Co takle napodobit kupovanou antenu? Příspěvek č. 1 

Ahojky vsem.Omlouvam se ale vsem tem vypoctum a propoctum,terminum moc nerozum,anteny jdou proste mimo me spektrum,ale postavit bych ji snad umnel,ale k veci.nedala by se proste ta kupovana antena Zkopirovat? zni to sice dost tvrde ale myslim ze kdyz tady pouzivate plechovky,tak by to nemnel byt az takovy problem.osobne si myslim ze udelat sito s hliniku ci duralu neni problem,sehnat jekl s duralu o velikosti 26x26 mm taky ne.zpise by mne zajimalo jestli to mnel uz nekdo rozebrane a nebo jestli ma stimto nekdo zkusenosti.myslim si ze investice do materialu by byla umnerna cene za parabolu na kterou "pokud sem to dobre pochopil" ta plechovka prijde,a nebo do 500 kc by se clovek urcite vlezl-co je to proti 3500kc?.Dle meho nazoru je sice pekne ze to funguje a splnuje normy atd atd,ale mnelo by to taky nejak slusne vypadat.Mam v planu toto realizovat,ale ve vypoctech anten sem pod bodem mrazu.dala by se tedy realizovat antena ktera by byla podobna te co prodavaji v obchodech? Diky za odpovedi

Old Post 28.12.2002 v 22:57
ajfelov je offline   Click Here to See the Profile for ajfelov   Find more posts by ajfelov   Click here to Send ajfelov a Private Message   Click Here to Email ajfelov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Co takle napodobit kupovanou antenu? Příspěvek č. 2 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 29.12.2002 v 00:00
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 3 

Ono asi by úplně jednoduše šlo udělat anténu ala ASU14, jen vědět přesně co má bejt na tom tiš?áku (a taky jestli ta deska je normální oboustranej tiš?ák, nebo nějakéj specielní matroš za $$$). Pro ušetření nákladů by N konektor mohl bejt v tom tiš?áku taky a držáky by byl přišroubovanej v rozích toho tištáku. Nakonec by se to mohlo namočit do nějakého nadýchaného sajrajtu co po ztvrdnutí udělá kolem neprpustnou skořepinu, ze které bude koukat jen ten držák a konektor, kvůli povrchové úpravě a ochraně před mech. poškozením.

Old Post 29.12.2002 v 07:27
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 4 

Hele ajfelove, nevím co tady řešíš. Dodej si trpělivosti a přečti si všechno o anténách co tady je a najdeš odpovědi na skoro všechy tvé otázky. V každém případě bych nikdy nedal za anténu víc než pár stovek (je to jen kus kovu, který má jen ty správné rozměry a tvar), protože pokud nepotřebuješ extrémní zisk nad cca 10 dBi, tak výroba takové antény je dost jednoduchá a žádné speciální materiály nepotřebuješ (návody tady najdeš, jen do toho dej svůj čas a energii a nechtěj, aby ti je dávali jiní). A pokud jsem potřeboval anténu s vyšším ziskem, tak jsem si sehnal starou anténu od Kabel Netu, která už je původním majitelům k ničemu.
A pamatuj co řekl Luis Armstrong: "Život je jako trubka, když do ní nefoukáš, nic z ní nevyjde." A problematika antén pro tvoje potřeby je opravdu dost jednoduchá, tak trochu potrap mozkové závity.

__________________

J.

Old Post 06.01.2003 v 10:14
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ajfelov
Newbie

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 5

jo jasne moskovy zavity! Příspěvek č. 5 

Diky za kritickou,ale zaroven super odpoved.zkus pekarovi vysvetlit instalaci windows,je to sice jednoduche ale pro nezasveceneho pekna pakarna.a to se tyka me a anten.prohlizel sem to tady dost dlouho,ale nezlob se nejaka lambda ci co mi ale vubec nic nerika,a vypocty anten uz vubec ne.a co jsem tady vysledoval tak jen to,je to sice jednoduche,ale jen pro zasvecene lidi a kdyz nevim tak se proste zeptam.Tak mi promin tu drzost ze jsem se zeptal jestli se neda napodobit ta koupena antena,protoze ten kus kovu sice vyrobim to jo ale rozmery a charakteristiky toho "kusu kovu" neznam,a videl sem ruzne typy techto anten ale nikde podobnou te koupene.tak ze se omlouvam vsem chytrejsim ze nemam tyto znalosti,postupem casu je ziskam jako kazdy jiny,nekdo ma na to skolu,nekdo dobreho kamarada ktery mu poradi a nekdo proste na veci prichazi sam.diky diky diky

Old Post 06.01.2003 v 18:49
ajfelov je offline   Click Here to See the Profile for ajfelov   Find more posts by ajfelov   Click here to Send ajfelov a Private Message   Click Here to Email ajfelov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 6 

Ajfelove, si to tak neber. Přece jen se člověk musí něco naučit, když chce něco dělat, že? A to platí i pro pečení. Taky se omlouvám a držím ti palce. Já to řeším tak, že se zeptám někoho konkrétního na něco konkrétního ale to na co se ptáš se tady už fakt probíralo. Taky mi kolikrát pomohlo, když jsem si ty věci přečetl víckrát, protože jak jsem malinko z nich pochopil po prvním přečtení, tak mi to zase pomohlo pochopit další věci při dalším přečtení. Ale nějaký základ člověk musí mít a obávám se, že nejlepší je ho získat osobní rozmluvou s někým kdo je "o lekci" přede mnou. V principu je to strašně jednoduché ale ty se chceš dostat k výsledku hned a to není tak jednoduché.

__________________

J.

Old Post 06.01.2003 v 20:28
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz