CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Konektor N - netěsní
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mpcz
Newbie

Registrován: 28.08.2003
Příspěvků: 87

Konektor N - netěsní Příspěvek č. 1 

Dobrý den,
za posledního půl roku jsem nekoupil jediný N-konektor, který by těsnil.
Rád bych se podělil o tuto zkušenost s ostatními. Vypadá to tak, že se zřejmě nedomluvil výrobce N-samců s výrobcem N-samic. Po dotažení obou kusů (je to zřetelně cítit, že dosedá kov na kov) je mezi gumovým těsněním ještě spára od 0,5 do 0.2 mm a voda do konektorů vesele zatéká. Zvláštní je, že zateče jen někdy, většinou je to při hustém dešti a silném větru. Trvá to i půl roku, než k tomu dojde. Pokud by tomu někdo nevěřil, ať si v samci vyřízne výseč cca 90 stupňů a bude se divit. Vyřešil jsem to výrobou těsnění z 3 mm kvalitní gumy. Kritické je to u spojů, kde nejde konektor pořádně zatočit pásku, např. pro nedostatek místa nebo proto, že pásku natáčím na závit - např. u antén D-com.
Máte někdo podobné zkušenosti?
mpcz
03/07/2008

Old Post 03.07.2008 v 19:17
mpcz je offline   Click Here to See the Profile for mpcz   Find more posts by mpcz   Click here to Send mpcz a Private Message   Click Here to Email mpcz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 2 

Jo ... přesné.

Při poslední (teda dnes už předposlední) bouřce nateklo i tam, kde to bylo opravdu poctivě zaizolovaný několikamilimetovou vrstvou. Což nechápu ještě víc ...

Old Post 04.07.2008 v 06:25
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 3 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.07.2008 v 06:35
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sauron
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 75

Příspěvek č. 4 

Tak s tímhle problémem moc zkušeností nemám. Dřív jsem byl lama, a těsnění věřil, teď už asi umím vulkanizovat

Jednou jsem měl problém, že jsem lehce nařízl vrchní izolaci koaxu (nechtěně a nevšiml jsem si! ) a přes tu spáru mi voda stekla až do konektoru.

Jinak pokud zavulkanizuješ pořádně tak by s tím neměl bejt problém. Jednou jsem se setkal s tím, že pokud je konektor se smršťovací bužírkou (snad chápete co tím myslím), tak někdo zavulkanizoval jen kousek tý bužírky. No a pak zateklo pod tou bužírkou..

Vulkanizačce zdar ;-)

Old Post 04.07.2008 v 07:41
Sauron je offline   Click Here to See the Profile for Sauron   Find more posts by Sauron   Click here to Send Sauron a Private Message   Click Here to Email Sauron   Visit Sauron's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 5 

Jenže je problém v tom, co znamená "správně zažužovkovat". Stejně ti sedí ta guma na poniklovaném (nebo pochromovaném) konektoru. A zaručeně tam mikroskopické "díry" zůstávají. Jednou nám nateklo do bleskojistky - nebyla omotaná celá, to Tčko uprostřed zůstalo holé. Tedy tam muselo natéct spojem mezi kovem a žužovkou. Přitom z toho sundat prakticky nešla, jak byla dobře natažená a zvulkanizovaná.

Podle mě musí stačit ta guma uvnitř samce. Pokud na ní samice dobře dolehne, nemůže trocha vody vadit. A když už, tak alespoň rychle vyschne (a zároveň nebude tolik vadit), pod žužovkou vydrží půl roku ...

Musím se přiznat ... tak jednoduché řešení, jako nacpat tam druhé těsnění mě vůbec nenapadlo. Holt jsem kluk od stolu ... :-)

Old Post 04.07.2008 v 09:40
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

SAMOVULKAN PÁSKA Příspěvek č. 6 

Moje rada:
Samovulkanizační páskou nešetřit.
Na zaizolování jednoho spoje někdy padne polovina i více samovulkanizační pásky.
Závity hodně těsně u sebe.
Nad i pod konektor minimálně 10cm omotávky (já dávám min. 20cm.)
A světe div se - nikdy nikam nezateklo.
.
V případě zatěsňování panelového koktoru obtáčím konektor co
nejbblíže panelu, až se vytvoří silný gumový kroužek, který se opírá
o panel a pak teprve jedu směrem ke kabelu.
.
Vyplatí se dát si při zatěsňování samovulk.-páskou na čas a
dělat to hodně poctivě. Páskou nešetřit, i když je drahá.
Dlouholetá praxe !
.
Zdraví OK1CQC

Old Post 04.07.2008 v 10:27
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: SAMOVULKAN PÁSKA Příspěvek č. 7 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.07.2008 v 11:14
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kotol
Newbie

Registrován: 22.10.2003
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 8 

Old Post 04.07.2008 v 14:03
kotol je offline   Click Here to See the Profile for kotol   Find more posts by kotol   Click here to Send kotol a Private Message   Click Here to Email kotol     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sauron
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 75

Příspěvek č. 9 

Tak s tím krkem je to vskutku originální řešení :-)

Myslím že na vulkanizačce je asi nejdůležitější ji pořádně natáhnout, aby vulkanizovaný konektor co nejlépe obtáhla. Pak s tím není problém. Pokud se týká vulkanizování panelovejch konektorů. Většinou mám mezi konektorem a stěnou panelovýho konektoru mezeru. Důležitý je začít tím že to co nejvíc natáhnu a začnu vulkanizovat v tý mezeře a obtáhnu závit, pak přejedu celej konektor. Nakonec začnu až úplně u panelu a zavulkanizuju i celej ten panelovej konektor. S tím mi to nikde nezateklo. Řešil jsem to s jedním výrobcem antén a ten mi to tak doporučil. Zatím max spokojenost.

Pokud řešíme to vulkanizování.. co paraboly J&J par 24?

Vulkanizujete ty dírky na volnovodu?

Old Post 04.07.2008 v 18:08
Sauron je offline   Click Here to See the Profile for Sauron   Find more posts by Sauron   Click here to Send Sauron a Private Message   Click Here to Email Sauron   Visit Sauron's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 10 

taktez se mi nestalo, ze by nekdy nekam zateklo. u panelky resim podobne jak tu jiz bylo receno, zacinam vzdy primo u panelky, kde si davam pozor, aby paska byla poradne nadatzena, a konektor cely obemkla. vetsinou ovin vedu ve dvou az trech vrstvach.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 04.07.2008 v 21:18
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 11 

Me tak jeste napada, co takhle pouzit teflonovou pasku na tesneni zavitu vodovodnich trubek?

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 05.07.2008 v 07:12
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 12 

je to opravdu zajímavej problém s těmi konektory. Mám tu na baráku tu samou anténu co je na tý fotce už asi 2 roky a konektor je tam bez jakýkoliv ochrany.

Co když do něj zatejká jinudy a ne přez závit? Měl jsem tu všesměr kterej při dešti přestal fungovat, když jsem k tomu přišel, tak byl plnej vody a jak to uvnitř teklo dolu tak to skončilo až v konektoru.

__________________

ja to nebyl

Old Post 05.07.2008 v 07:20
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

J&J Jirous paraboly Příspěvek č. 13 

JaJ paraboly od Jirouše jsou dobře konstrukčně zpracované.
Vepředu je radom a dozadu se namontuje krabice,
do které je schovaný kus vlnovodu i konektorem.
Nemusí se nic těsnit - vyjma spoje mezi parabolou
plastovou krabicí, kde to utěsním silikonem.
.
Většinou je lepší kupovat paraboly s radomem,
protože jsem už mockrát setkal s tím, že zatékalo do
ozařovačů.
.
OK1CQC

Old Post 05.07.2008 v 12:09
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz