CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > ZŘÍzenÍ PoČÍtaČovÝ SÍtĚ
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
JARDA001
Newbie

Registrován: 18.08.2008
Příspěvků: 10

ZŘÍzenÍ PoČÍtaČovÝ SÍtĚ Příspěvek č. 1 

Zdravim. Potřeboval bych poradit se zřízením sítě. Moje situace je taková: Mam anténu která je připojená do routeru. Z něj vedou 2 kabely. Jeden k tetě do počítače a druhej o patro vejš ke mě do počítače. U mě v hornim patře bych si potřeboval zřídit síť a to že bych potřeboval do netu připojit desktop (jako je teď) ale potřeboval bych ještě přidat notes kterej chci připojit bezdrátově a časem bych chtěl si pořídit i nějakej NAS server. Tak jsem se chtěl zeptat, jak to mam provést? Zachovat spodní patro a u hodního koupit něco jako je D-link dir 615? jestli se nepletu tak by to tak mělo být a u toho d-linku bych měl net připojil do konektoru internet a anténama bych měl mít bezdrát pro ntb a do konektoru LAN bych měl dát kabel kterej povede do desktopu. a časem stačí koupit NAS a připojit ho třebba do konektoru LAN 2 ne? jestli mam někde chybu tak mě opravte. jenom sem se chtěl ujistit jestli to tak má být. předem díky za rady a názory

Old Post 18.08.2008 v 12:16
JARDA001 je offline   Click Here to See the Profile for JARDA001   Find more posts by JARDA001   Click here to Send JARDA001 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

V podstatě je to tak. Spodek zachovat a nahoře připojit AP atd.

Old Post 18.08.2008 v 14:38
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JARDA001
Newbie

Registrován: 18.08.2008
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 3 

a chtěl jsem se ještě zeptat, měl sem přidělený vnitří IP (192.168.x.x). jednu pro tetu a jednu pro mě. pak se kvůli problémům přijel technik a všechno to nastavil na DHCPčko. tak jsem se chtěl zeptat jak to mam udělat aby mi nemusel přidělovat další IP? jenom ten hořejšek připojit do toho routeru a je to? nevim jestli se dá nastavit aby třeba ten router měl tu IP co mam přidělenou a v síti aby mi dávál IP jako DHCP server. tak by mě zajímalo co a jak nastavit a hlavně kde?

Old Post 19.08.2008 v 06:57
JARDA001 je offline   Click Here to See the Profile for JARDA001   Find more posts by JARDA001   Click here to Send JARDA001 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 4 

Pokud je tam DHCP, tak i ten další router dostane adresu od toho prvního. Vyzkoušejte a kdyby se nedařilo, tak to proberem.

Old Post 19.08.2008 v 11:12
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz