CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Infra čidla odešla po měření signálu Wifi
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Peter Straka
Newbie

Registrován: 11.08.2008
Příspěvků: 9

Infra čidla odešla po měření signálu Wifi Příspěvek č. 1 

Zdravím,

nedávno jsem u jednoho souseda měřil signál. Neměl jsem k dispozici jinou než všesměrovou anténu, a tak jsem ji pro orientaci použil (5 dBi, bydlíme kousek od sebe), k tomu jsem si vzal RB433. Signál jsme v pořádku změřili, ale po pár dnech se vyskytl jiný problém. Jeho infra čidla co má u garáže (pár metrů od místa měření) přestala fungovat. Zajímavé je, že podle měření spolu spojení obě čidla proti sobě mají.

Ve své podstatě tam ty čidla má kvůli tomu, aby když otevírá bránu se při nějakém pohybu mezi čidly, ta brána zase zavřela a zabránila tak případnému poškrábání auta. Tohle blokování už teď ale nefunguje, problém tedy musí být jinde než ve spojení obou snímačů (to funguje jak jsem psal výše).

Ptal se mě, jestli by bylo možné, že by tohle zapříčinilo to naše měření a že mu to nechtějí vzít na reklamaci, když se zmínil, že jsme tam měřili. Já mu říkal, že to na vině ta WiFi nemá, ale rád bych znal názor i vás ostatních. Co myslíte, kde je chyba?

Díky za názory

Old Post 22.08.2008 v 07:23
Peter Straka je offline   Click Here to See the Profile for Peter Straka   Find more posts by Peter Straka   Click here to Send Peter Straka a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dusky
Newbie

Registrován: 12.07.2005
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 2 

Ja som zase v tom case varil kavu a mal som aj zapnuty televizor. Wifi a k tomu kavovar a televizor... myslim ze je to teraz uz definitivne mimo zaruky

Old Post 22.08.2008 v 08:17
dusky je offline   Click Here to See the Profile for dusky   Find more posts by dusky   Click here to Send dusky a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter Straka
Newbie

Registrován: 11.08.2008
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 3 

Nj, ale co s tim? Jak přesvědčit prodejce?

Old Post 22.08.2008 v 08:21
Peter Straka je offline   Click Here to See the Profile for Peter Straka   Find more posts by Peter Straka   Click here to Send Peter Straka a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 4 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 22.08.2008 v 08:41
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter Straka
Newbie

Registrován: 11.08.2008
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 5 

Má to nastavené, jak jsem psal, nebo aspoň, tak mi to vysvětloval
Instaloval si to sám. Anténa i RB mají samozřejmě značku shody.

Old Post 22.08.2008 v 08:48
Peter Straka je offline   Click Here to See the Profile for Peter Straka   Find more posts by Peter Straka   Click here to Send Peter Straka a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 6 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 22.08.2008 v 11:51
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter Straka
Newbie

Registrován: 11.08.2008
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 7 

Říkal mi, že ty čidla měřil. Mezi sebou spojení mají a registrují, když se toto spojení přeruší. Do té brány to pak už ale nedojde a ta zůstane jak je.

Old Post 22.08.2008 v 13:53
Peter Straka je offline   Click Here to See the Profile for Peter Straka   Find more posts by Peter Straka   Click here to Send Peter Straka a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

Asi bych se zeptal vyrobce na test EMC neboli Elektromagneticke kompatibility. Imho ten vyrobek pokud je pro bezne uziti navic venku musel testem EMC projit. Pokud prosel a presto vyrobce tvrdi, ze ten vyrobek zrusi wifina ze vzdalenosti x metru vysilajici trapnym vykonem nekolika mW, potom bych si vyzadal pisemne vyjadreni vyrobce v tomto duchu a s tim bych doklusal na ceskou obchodni inspekci ..
Je samozrejme kratsi varianta a to jim celym timto procesem pouze pohrozit .. :-)

Old Post 22.08.2008 v 15:40
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samuel-Azagon
Member

Registrován: 24.04.2004
Příspěvků: 490

Příspěvek č. 9 

Zlezi na tom jak to je nastavene, ja mam taky takovouhle vec na brane i na grazi a tam jde o to jak dlouho je ten paprsek presuseni popripade jde nastvit co se ma delat jestli se ma brana jen zastvit nebo zastvit a treba po 5 sekundach otevrit. Jinak v garazi mam jedne stabilni RB, pac na ni ma vyhled jeden kamarad a niky se mi nic takovyho nestalo a ze uz to bude tak 1 rok, co tam je
Doporucuji prostudovat navod k instlaci a ovladani. Obcas se stane ze se elektronika vyresetuje, a je trba i naprogramovat znova ovladace a pod. Jinka jeste k instalaci doufam ze ji mas podle normy tj. je to zapojen s jisticem a chrnicem jak se ma venkovni instalce delat jinak te muze taky vyrobce poslat nekam. Uz jsme to i zazil ze firma co dela vrata prisla rekla ze tam nema chrnic a ze si teda musi privest sviho elektikare nabo si to musi necht dodelat, este ten den sem tam klusal a rovnou vyplaz 3,5 litriku za instlaci :-P. I tim ta firma muze argumentovat, tedy silne doporucuji pokud mas revizni spravu na el. prilozit kopii k reklamaci, aby si jim zavrel usta.

__________________

Naposledy upravil Samuel-Azagon 23.08.2008 v 13:11

Old Post 23.08.2008 v 07:03
Samuel-Azagon je offline   Click Here to See the Profile for Samuel-Azagon   Find more posts by Samuel-Azagon   Click here to Send Samuel-Azagon a Private Message   Click Here to Email Samuel-Azagon   Visit Samuel-Azagon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ak47
Junior Member

Registrován: 12.01.2003
Příspěvků: 125

Příspěvek č. 10 

Jinak jako argument: mobil ve spicce vysila skoro 1000x (TISICkrat!!!) silneji nez wifi sragory.
Ten tvuj kamos mel asi zrovna lokalni zatmeni, ze daval prodejci navod, jak se sebou vyjebat - rekni mu, ze ti dluzi minimalne pivo, kdyz uz te s tim obtezuje.

Old Post 23.08.2008 v 11:03
ak47 je offline   Click Here to See the Profile for ak47   Find more posts by ak47   Click here to Send ak47 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz