CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Czfree.Net router
« 45678910
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jacob
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 74

Příspěvek č. 145 

__________________

War is peace, freedom is slavery, ignorance is strenght

Old Post 20.03.2003 v 19:51
Jacob je offline   Click Here to See the Profile for Jacob   Find more posts by Jacob   Click here to Send Jacob a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
manas
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 146 

Můžu se zeptat, jestli je už něco hotové popř. kdy by to asi tak mohlo být. A jestli jo, tak kde se to dá sehnat. Stavím u nás AP a rád bych použil tady tohle. Dík za info

Old Post 13.04.2003 v 21:12
manas je offline   Click Here to See the Profile for manas   Find more posts by manas   Click here to Send manas a Private Message   Click Here to Email manas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Network Operator
zastupce cloudu 10.13


Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 397

Příspěvek č. 147 

__________________

All your base are belong to us.

Old Post 13.04.2003 v 22:16
macros je offline   Click Here to See the Profile for macros   Find more posts by macros   Click here to Send macros a Private Message     Visit macros's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jacob
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 74

Příspěvek č. 148 

__________________

War is peace, freedom is slavery, ignorance is strenght

Old Post 16.04.2003 v 22:57
Jacob je offline   Click Here to See the Profile for Jacob   Find more posts by Jacob   Click here to Send Jacob a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nick80
Newbie

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 149 

tiez ma zaujima kedy, v akom pribliznom casovom horizonte vyjde aspon prva verzia,, lebo tiez si staviam router a myslim czfree router bude mat to vsetko co budem potrebovat

Old Post 17.04.2003 v 06:19
nick80 je offline   Click Here to See the Profile for nick80   Find more posts by nick80   Click here to Send nick80 a Private Message   Click Here to Email nick80     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nickac
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 37

K tomuhle tématu... Příspěvek č. 150 

Přečtěte si prosím "Názor BFU ..., omylem jsem to kliknul do nového treadu.

Old Post 22.04.2003 v 18:44
nickac je offline   Click Here to See the Profile for nickac   Find more posts by nickac   Click here to Send nickac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nickac
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 37

Názor BFU, ale přečet bych ho... Příspěvek č. 151 

Dík JAKOBE za iniciativu. Soft.router považuju za největší problém zelenáče.

Vážení Linuxáci,
ve vaší odborné debatě, která distribuce atd., se opět trochu ztratilo, co snad bylo základní myšlenkou. Instalace pro BFU (jako jsem já). Jestli jde o rozvoj sítě, nesmí vše záviset na zkušenosti s Linuxem. Já ho třeba ani nemám na PC. Nechtějte prosím, aby si BFU něco kompilovalo. Rozvoj sítě je snad hlavní. Pokud chci co nejdřív zprovoznit AP, není čas studovat OS, který jsem ještě neviděl. Ne, nejsem tak blbej, nemám na to čas.

Instalace by měla být jako nahrání firmware. Takže bych to viděl na DOS příkaz např. "WriImg.exe soubor.bin soubor1.cfg soubor2.cfg ".
Zapsat bin jako celek. V jednom *.cfg konfiguraci sítě, která zůstává (a mám ji uloženou), v druhém parametry svázané s konkrétní verzí bin, ale proměnné dle využití - např. zapnutí fcí routeru. (Bez ohledu, co je z hlediska programátora prasárna - hlavně funkčnost, spolehlivost, jednoduchost)

Upgrade na novější verzi - prostě stáhnu celý bin a xy.cfg. Při patchi se prostě vystaví nová verze. Je jednodušší to kompilovat jednou, než každý doma. A pro Linuxáky balíčky zvláš?, a? si dotvářejí po svém.

Jako nejvhodnější médium (když vezmete pro a proti : spolehlivost/jednoduchost/kapacita/cena) vychází jednoznačně FlashDisk (když už to nemůže být disketa). Všechno ostatní je možná frajeřina, ale ne pro pro každého a ne vždy !
Flash- když denně přepíšete konfiguraci 100x, tak vás přežije!

S příkazovým řádkem, bych si nedělal problém, to každý zvládne, pokud bude nápověda. Jen parametry bych nedoporučoval v HEX . Jo, ale taky znám dost lidí, co když jim spadnou wokna a bootujou z diskety, nezkopírujou ani soubor...
To nepopírá potřebu WEB manageru. Jak je to s bezpečností, to nevím. Ale bylo by dobrý, zveřejnit "normované" rozhraní, aby se weboví tvůrci mohli zapojit.

Jinak co se týče manageru. Koukněte na demarctech.com. Je to trochu blikající cirkus a je win. Ale ta mapa nodů s indikací stavů a traficu... stejně v tom musí být QoS a load balancing.

A poslední je dotaz : Uvažuje se o podpoře Avaya? Vím, že podporu v některých balíčcích mají, ale.... a zase 3-5 dB v citlivosti navíc má svou váhu. CTU číhá.
Přeju rychlý zdar Dík Nickáč

Old Post 22.04.2003 v 18:52
nickac je offline   Click Here to See the Profile for nickac   Find more posts by nickac   Click here to Send nickac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

LILO Příspěvek č. 152 

Muze mi tu prosim nekdo srozumitelne vysvetlit, jak mam na zcela prazdny disk nainstalovat lilo tak, aby se zapsalo do MBR? Vcera jsem instaloval Source Mage linux distro a ani po pate reinstalaci jsem nedokazal system nabootovat, protoze v MBR toho disku je GRUB od redhata, ktery vzdy pri bootu napise GRUB a tim to hasne. Existuje neco jako fdisk /mbr? Nikde na netu jsem srozumitelne tento problem nenasel vyreseny. Predpokladam, ze LILO se musi instalovat z nejakeho jiz beziciho linuxu, ke kteremu se pripoji onen novy disk. Konfiguraci lila uz docela zvladam, ale ne instalaci. diky

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 30.04.2003 v 08:54
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BazMyslik
Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 347

Re: LILO Příspěvek č. 153 

__________________

BazMyslik

Old Post 30.04.2003 v 09:09
BazMyslik je offline   Click Here to See the Profile for BazMyslik   Find more posts by BazMyslik   Click here to Send BazMyslik a Private Message   Click Here to Email BazMyslik   Visit BazMyslik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: LILO Příspěvek č. 154 

Old Post 30.04.2003 v 10:22
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 45678910  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz