CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > WiFi propojení 2 domů
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
FreecoolinX
Newbie

Registrován: 13.01.2009
Příspěvků: 5

WiFi propojení 2 domů Příspěvek č. 1 

Old Post 14.01.2009 v 18:00
FreecoolinX je offline   Click Here to See the Profile for FreecoolinX   Find more posts by FreecoolinX   Click here to Send FreecoolinX a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rufuss
Newbie

Registrován: 03.05.2008
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 2 

Kde není přímá viditelnost, nepomůže ani svěcená.... (teda ne na WiFi zařízení).

1) Fresnelova zóna prakticky nebude existovat
2) Jo, možná se spojíte. MOŽNÁ. Při přenášení malých paketů to pravděopdobně nepocítíš, ale jak se jich začne více domáhat ke slovu nebo bude vyšší rychlost, tak spoj začne lostovat a posléze rozpadat...
Jde to trošičku, ale fakt jen trošku stáhnout pomocí RTS/CTS, ale to je tak všechno.

Jinými slovy, nedělej to, jsou to vyhozený prachy. Nebo si pořiď technologii, co zvládá i nepřímou viditelnost, ale na to tvá peněženka nebude zřejmě stačit.

Nebo ten barák prostě

(a vůbec když nejde použít exteriérovou anténu, pche...)

Old Post 14.01.2009 v 19:00
rufuss je offline   Click Here to See the Profile for rufuss   Find more posts by rufuss   Click here to Send rufuss a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 3 

zkus popremejslet jestli by to neslo o neco odrazit tak aby to ten barak obteklo, ale vzdycky to bude haluz..ale mame spoje s odrazem o panelak ktere uz roky funguji bez problemu..

__________________

Old Post 14.01.2009 v 19:35
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FreecoolinX
Newbie

Registrován: 13.01.2009
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 4 

Old Post 15.01.2009 v 20:03
FreecoolinX je offline   Click Here to See the Profile for FreecoolinX   Find more posts by FreecoolinX   Click here to Send FreecoolinX a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 5 

Jak tak koukam na tu Vasi vesnicku, tak me napada jediny. Domluvte se s nekym rozumnym nekde, kam videt z obou bodu. Postavte tam nejakej stozar, hodte tam AP se sektorkou a oba se tam poveste jako klienti. Nekoho ochotnyho snad na ty vesnici najdete, jedno AP zere do 10W, tak mu v mistni hospode koupite par piv a bude.

Kdyz tam date vsesmerku, tak se treba bude casem moct pripojit vic kamosu a muzou Vam na to i pridat prachy.

L.

__________________

Old Post 16.01.2009 v 12:22
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 6 

proč nejde na jedný straně použít externí anténa? Ten barák přece musí mít na střeše anténu nebo se dá anténa přichytit i na tašku nebo komín. Podle tý mapy to vypadá že by to mohlo překouknout všechny střechy kdyby to bylo na střechách. Dát APčko k anténě a UTPčkem si to dotahnout kam potřebuju.

__________________

ja to nebyl

Old Post 16.01.2009 v 12:55
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FreecoolinX
Newbie

Registrován: 13.01.2009
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 7 

tož.. řikam, že tam vidim na střechu.. ale to je tak všechno.. protože za
1. ten barák neni muj, pouze ho spravuju
2. ve stropě neni průchodka

sice nejsem žádnej znalec.. vlastně totální začátečník.. ale napadlo mě, jestli bych nemoh použít normální interiérovou všesměrovou anténu, která by stačila, aby mi signál prošel stropem a krovem a 2. anténa (směrová, exteriérová) by byla namířená na střechu...

jinak to připojení k netu neni žádnej rychlík.. je to jenom 512/128, takže by to nemuselo bejt nijak kvalitní.

Old Post 16.01.2009 v 16:54
FreecoolinX je offline   Click Here to See the Profile for FreecoolinX   Find more posts by FreecoolinX   Click here to Send FreecoolinX a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 8 

Pro spravnou funkcnost musi byt prima viditelnost, vse ostatni je spatn a bude velmi pravdepodobne delat problemy. Pomaly internet + spatny wifi spoj.... to bude fiasko, takze:

- jedna moznot je dat to proste na obou stranach na strechu. Neverim tomu, ze se neda rozumne (treba s majitelem domu) vyresit pruchod mezi bytem a strechou - treba je tam nekde husi krk, treba se da nekde v rohu za skrini kde to nebude vadit udelat dira, treba se to da udelat prasacky a pustit UTPcko po strese nekam do okna...

- jina moznost je pouzit nejaky meziskok, jakykoliv dalsi barak, muzes ho potom taky pripojit...

- teoreticky samozrejme muzes mezi bytem a strechou udelat WiFi spoj, to by nemuselo fungovat uplne marne (pokud na obe strany das nejakou sektorku a namiris je proti sobe - jednu nahoru a druhou dolu, potom ale na strese musis mit ty zarizeni dve (jedno na prenos k sousedovi a druhe do baraku) a ty zarizeni musis nejak napajet.

Daji se koupit adaptery pro prenos site po elektricke siti - mozno pouzit pokud je na pude elektrika, daji se koupit adaptery pro prenos po koaxu - s troskou snahy to muzes pustit po televizni antene, jsou i prevodniky na telefonni linku - na kratkou vzdalenost by to mohlo fungovat po jakekoliv dvojlince ktera by tam treba mohla byt. Ve strese je vetsinou stresni okno kterym se da protahnout kabel. Kabel se da prevesit i na vedlejsi barak treba... Moznosti je milion, vsechny jsou lepsi nez prasarny s wifinou pres strechy a zdi

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 16.01.2009 v 18:16
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FreecoolinX
Newbie

Registrován: 13.01.2009
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 9 

tak nic no.. asi se na to vyprdnu..

na tu střechu to fakt nejde.. kdyby to šlo, tak to tam prsknu a nic neřešim.. šlo mi jenom o to, jestli se to nedá nějak "vochcat".. koukam, že ne.. takže díky hoši za rady

Old Post 17.01.2009 v 12:56
FreecoolinX je offline   Click Here to See the Profile for FreecoolinX   Find more posts by FreecoolinX   Click here to Send FreecoolinX a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

Nejde? Příspěvek č. 10 

Na střechu to jde vždy, ale musí se chtít.
Slovo "nejde" mnohdy bývá ekvivalent stavu "nechce se mi".
.
Možná bych mohl pomoci,
ale to bys musel nejdřív nastínit, proč to nejde.
Možná bych ti pak poradil.
.
Je třeba také trochu snahy z tvé strany.
Tak písni, proč a jaký máš problém.
Mě by to třeba zajímalo, proč to nejde.

.
Očekáváš tady rady, tak také přispěj svou
"trochou do mlýna".
Pokud nenastíníš situaci tak tady budeme pouze
"mlátit prázdnou slámu".
.
Ahoj
OK1CQC
.
P.S.: Argument typu "ve stropě není průchodka"
svědčí o tom, co jsem psal v úvodu. Prostě vezměš vrtačku a
vyvrtáš jí. S majitelem jistě nebude problém - dohodnout
umístění např.: Nanostation5 (krabičky napájené přes UTP)
Kde je tedy problém?

Naposledy upravil nanotop 17.01.2009 v 15:50

Old Post 17.01.2009 v 15:45
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FreecoolinX
Newbie

Registrován: 13.01.2009
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 11 

ok.. takže věc se má takhle: dělám správce veřejnýho připojení v místní knihovně... tudíž tu mam internet zadarmo.. problém je v tom, že musim pořád běhat z baráku do knihovny a zpátky. když někdo něco potřebuje, tak zase musim letět.. v létě by zas takovej problém nebyl ale teď v zimě je to zabiják.. ještě když tady mam topení, který skoro vůbec netopí, takže tu musim sedět v zimní bundě, kulichu, rukavicích a sněhulích.. tak mě napadlo, že bych si moh natáhnout WiFinu domu a měl bych klid..
jenže před 2 rokama prošel barák kompletní rekonstrukcí. včetně nový střechy.. dřív byly ve stropech průchdky, na střeše stožár s anténou.. prostě by to všechno fungovalo.. jenže teď je problém, kam dát tu anténu. jde mi o to, že nevim, co by mi na to řekli na úřadě, kdybych ze střechy natáhnul stožár nebo vrtal držák antény do komína. taky nevim, jak dlouho budu tuhle práci budu ještě dělat. za rok končim střední a půjdu na vejšku, takže s touhle prací asi seknu. kvůli tomu nechci dělat nějakou dlouhodobou instalaci, jenom něco, co prostě sbalim a jdu.

tož to je můj příběh..

ještě jsem včera přemejšlel, jak to udělat. napadlo mě, že na tom baráku, co mi překáží má ten maník stožár na anténu. moh bych tam natáhnout kábl a anténu nacpat tam. tím bych dostal přímou viditelnost a bylo by vyřešeno. zase je tu problém, jak tam tahat kabel. to bych musel zas vrtat do zdi nebo do stropu.. a jsem zas tam, kde jsem byl předtím..

Old Post 18.01.2009 v 11:59
FreecoolinX je offline   Click Here to See the Profile for FreecoolinX   Find more posts by FreecoolinX   Click here to Send FreecoolinX a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
casio007
Newbie

Registrován: 12.02.2006
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 12 

Hoď tam nanostation, plný výkon a pojede to i přes střechu. není boha na takovou krátkou vzdálenost. domů si dej nějakou silnější anténu.

Old Post 18.01.2009 v 21:28
casio007 je offline   Click Here to See the Profile for casio007   Find more posts by casio007   Click here to Send casio007 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eSPeeM
Newbie

Registrován: 02.06.2007
Příspěvků: 74

Příspěvek č. 13 

__________________

Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Old Post 18.01.2009 v 23:12
eSPeeM je offline   Click Here to See the Profile for eSPeeM   Find more posts by eSPeeM   Click here to Send eSPeeM a Private Message     Visit eSPeeM's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz