CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Ovislink Airmax5 - zkušenosti
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cyz
Newbie

Registrován: 02.02.2007
Příspěvků: 34

Ovislink Airmax5 - zkušenosti Příspěvek č. 1 

Už se vám dostalo do ruky toto zařízení? Mě teď nedávno jedno ano a váhám zda to používat - nebyl prostor pro nějaké hlubší zkoumání, parametry antény vypadají lepší než u nanostationů (hlavně směrovost), 2 eth. porty jsou taky výhoda, akorát mi zařízení příjde trochu nepraktické při instalaci ale nic co by se nedalo zkousnout. Co na to říkáte vy?

Old Post 11.11.2009 v 21:39
cyz je offline   Click Here to See the Profile for cyz   Find more posts by cyz   Click here to Send cyz a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 2 

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 11.11.2009 v 22:15
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cyz
Newbie

Registrován: 02.02.2007
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 3 

Podle údajů výrobce má Ovislink úhel 30x20° kdežto nanostation 60x18° nebo tak nějak. Bohužel se mi nepovedlo získat vyzařovací diagramy od výrobce, z technické podpory mi poslali akorát jakousi powerpointovou prezentaci (vzhledem k formátu souboru se přiznám že jsem ani moc nestudoval ). Nanostation jsem nikdy rozmontovaný neměl takže nemohu posoudit rozdíly v konstrukci antény, i když teda pochybuju že tam bude velký rozdíl takže očekávám že ty údaje jsou jen hra s čísly. Nanostationy jsem odepsal jednak kvůli často se pálícím zdrojům, neuznávání reklamace na spálený ethernet a hlavně teda anténa která chytala všechno možné i nemožné jenom ne to co měla takže byly neustálé problémy se zarušením. Standartně dělám instalace na RB411 (vím že mikrotik tady nemáte rádi ale praktičtější technologii na klientské zařízení ale i ptp spoje jsem zatím neobjevil) akorát jsou ty instalace dražší

Naposledy upravil cyz 11.11.2009 v 22:24

Old Post 11.11.2009 v 22:18
cyz je offline   Click Here to See the Profile for cyz   Find more posts by cyz   Click here to Send cyz a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 4 

aha ... tak jo ja ti na antenu taky napisu fixem, ze to ma 10 stupnu treba a ty me uveris ? ... clovece tyhle male - levne zarizeni nemaji financni prostor na kvalitnejsi antenu ...

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 11.11.2009 v 22:21
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 5 

ano, a proto radši RB411 s lepší anténu. Děláme to pro kvalitu spoje, ne zasrání pásma.

__________________

ja to nebyl

Old Post 11.11.2009 v 22:26
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cyz
Newbie

Registrován: 02.02.2007
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 6 

je mi to jasné, reaguješ rychle ještě jsem chtěl dokončit myšlenku . Prostě s nanostationama jsem měl velké problémy a teď jsem ve výběru low-end technologií velice opatrný (od té doby co jsem se osamostatnil od firmy) takže se ptám jestli tu má někdo praktické zkušenosti s použítím - jestli to splní účel jakž-takž bezproblémového zařízení na přípojky do 200m což nanostation kupovaný tak jak leží a běží prostě nesplňoval. V tomto případě podle mě nemá smysl rozpitvávat detaily stejně na nich nic převratného není.

Old Post 11.11.2009 v 22:27
cyz je offline   Click Here to See the Profile for cyz   Find more posts by cyz   Click here to Send cyz a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 7 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 11.11.2009 v 22:31
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cyz
Newbie

Registrován: 02.02.2007
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 8 

Naposledy upravil cyz 11.11.2009 v 22:38

Old Post 11.11.2009 v 22:32
cyz je offline   Click Here to See the Profile for cyz   Find more posts by cyz   Click here to Send cyz a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 9 

__________________

ja to nebyl

Naposledy upravil hapi 11.11.2009 v 22:43

Old Post 11.11.2009 v 22:40
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cyz
Newbie

Registrován: 02.02.2007
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 10 

1.) Díky za vědecký výklad, nedělám tohle první den, co je na trhu docela dobře vím. Cenou 2500,- jsem myslel cenu za celou instalaci zakončenou ethernetem u zákazníkova počítače včetně dopravy a DPH. To že řeším ten ovislink je víceméně zoufalost.

2.) můj dotaz byl trochu jiný - a to zda má někdo zkušenosti z provozu těchto zařízení, tudíž všechny posty jsou OT.

Díky

Old Post 11.11.2009 v 22:46
cyz je offline   Click Here to See the Profile for cyz   Find more posts by cyz   Click here to Send cyz a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 11 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 11.11.2009 v 22:49
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 12 

to cyz - nikdo se timhle zarizenim zabyvat nebude .. je to prece ovislink

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 11.11.2009 v 22:51
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 13 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 11.11.2009 v 22:51
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 14 

__________________

ja to nebyl

Old Post 11.11.2009 v 22:54
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 15 

to hapi - tak to zas ne ... neni dobre delat pripojky za "kazdou" cenu ... protoze pak takove pripady lezou akorat do penez - prepocitano na cas pri servisu ...

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 11.11.2009 v 22:56
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cyz
Newbie

Registrován: 02.02.2007
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 16 

To vidím a víceméně je to to co jsem chtěl slyšet . Jak říkám - z mojí strany je (byl) zájem o toto zařízení spíš zoufalost, odpověď je z technického hlediska jednoduchá

Old Post 11.11.2009 v 22:57
cyz je offline   Click Here to See the Profile for cyz   Find more posts by cyz   Click here to Send cyz a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:17.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz