CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Wifi a windows 98 se
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
grizzly76
Newbie

Registrován: 17.05.2005
Příspěvků: 1

Question Wifi a windows 98 se Příspěvek č. 1 

nemáte někdo zkušenost s Wifi pod W98? Pod XP se mi v systray objeví ikona dostupných bezdrátových sítí, ale po W98 tam nic takového není. Mám USB wifi, které na 98 korektně funguje (aspoň to systém hláší), ale nepřipojím se, protože mi prostě nenaběhne to připojovací okno. Nevíte jaký program nainstalovat nebo co mám udělat, aby to jelo? XP instalovat nechci, protože je to starej počítač a neutáhl by je.

Zatím jsem vyzkoušel Netstumbler, ale ani nenašel ten můj wifi adapter (je to Ovislink AirLive) . Z netu Ovislinku jsem stáhnul nějakej program, pomocí kterýho už alespoň tu sí? vidím, nicméně pořád tam chybí tlačítko "připojit" tak jak je standardně v XPčkách v okně "Výběr bezdrátové sítě"

Hledal jsem i na webu Microsoftu, kde mají k dispozici aplikaci Microsoft Broadband utility, bohužel ten mi taky nenajde ten wifi adaptér (přestože je korektně nainstalovaný, nehlásí žádný chyby a bezdrátovou sí? vidím a na druhým počítači s XP se tím stejným adaptérem připojím. Zkrátka jediný co mi chybí je tlačítko připojit.... (jo a je to samozřejmě na W98se, vím, že na starých 98 bych to nerozjel vůbec)
Díky za odpovědi.

Old Post 17.05.2005 v 14:00
grizzly76 je offline   Click Here to See the Profile for grizzly76   Find more posts by grizzly76   Click here to Send grizzly76 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

pro windows 98 je třeba mít nainstalovaný manager karty wifi.
Vemte cd ke kartě. Kromě ovladače by tam měla být utilita pro řízení karty. A tou se vyvolává připojení wifi. Druhý krok je kontrola přidělené adresy IP pomocí WINIPCFG. Tento prográmek je součástí win98 a volá se z příkazové řádky.
Nebo lze v okně COMMAND volat příkaz IPCONFIG.
A pomocí Netstumblera (měla by to být starší verze 0.3) můžete ověřit pouze karty PCI.

Naposledy upravil ladarozan 17.05.2005 v 16:15

Old Post 17.05.2005 v 15:40
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DRSON
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 89

Příspěvek č. 3 

Old Post 17.05.2005 v 16:07
DRSON je offline   Click Here to See the Profile for DRSON   Find more posts by DRSON   Click here to Send DRSON a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 4 

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 25.05.2005 v 14:22
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:17.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz