CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Legislativa, účetnictví, peníze.
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Legislativa, účetnictví, peníze. Příspěvek č. 1 

Nenašel jsem tady nikde podobný chlívek, proto si ho dovolím založit. A aby tu nebylo moc prázno, rovnou si také dovolím první dotazy:

1) Fyzická osoba bez ŽL mi za cenu nákladů (tedy bez zisku) poskytne konektivitu. Já provozuji AP na který jsou mimo jiné napojeny i nějaké komerční firmy, které na těch pár stovek potřebují daňový doklad. Já samozřejmě ŽL mám a tak jim něco napíšu. Jenže jak můžu prodat, co jsem oficiálně nekoupil (nemám od nikoho fakturu na tu koupenou konektivtu)? Také mně to vychází velmi nevýhodně z hlediska daní. Já daň z příjmu odvádím (mám jakoby zisk), ale nemůžu si nikde snižovat náklady (nakupováním konektivity). Lze to nějak řešit?

2) Můj výdělek se skládá rovným dílem z příjmů jako OSVČ (a jsem plátce DPH) a rovným dílem z příjmu ze zaměstnaneckého poměru. Pokud nakupuji něco, co potřebuji ke svému podnikání, můžu si DPH na vtupu odečíst celou, nebo jenom část, která odpovídá podílu příjmu z OSVČ?

3) Jak se nejlépe a nejsprávněji fakturuje poštovné? Mám si cenu poštovného započíst do ceny zboží (tudíž i s DPH 22%) nebo ho musím na fakturu vypsat zvláš?? A s jakou DPH?

Doufám, že to není moc offtopic a případným odborníkům děkuji.

__________________

Michal Klečka

Old Post 26.01.2003 v 14:42
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZPX
Junior Member

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 138

Re: Legislativa, účetnictví, peníze. Příspěvek č. 2 

Old Post 26.01.2003 v 16:08
ZPX je offline   Click Here to See the Profile for ZPX   Find more posts by ZPX   Click here to Send ZPX a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BMunihb
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 45

Re: Legislativa, účetnictví, peníze. Příspěvek č. 3 

Old Post 26.01.2003 v 20:29
BMunihb je offline   Click Here to See the Profile for BMunihb   Find more posts by BMunihb   Click here to Send BMunihb a Private Message   Click Here to Email BMunihb   Visit BMunihb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikim
Newbie

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 67

Re: Re: Legislativa, účetnictví, peníze. Příspěvek č. 4 

Old Post 21.02.2003 v 21:47
Mikim je offline   Click Here to See the Profile for Mikim   Find more posts by Mikim   Click here to Send Mikim a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jirkaa
Newbie

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 73

Prodej konektivity Příspěvek č. 5 

Pokud chceš prodávat konektivitu (stát se víceméně ISP), tak potřebuješ nejen registraci od ČTÚ dle GL 28/S/2000, ale pro vlastní legální poskytování služeb i koncesi na poskytování telekomunikačních služeb ....

Old Post 22.02.2003 v 09:15
jirkaa je offline   Click Here to See the Profile for jirkaa   Find more posts by jirkaa   Click here to Send jirkaa a Private Message   Click Here to Email jirkaa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6 

1. Koncese mě před pár lety stála dva tisíce.

2. Plátce DPH člověk musí být až od obratu 250 000 čtvtrtletně (opravte mě)

3. Když si člověk uplatňuje náklady procentem z příjmů, tak to znamená, že až do příjmu asi 60 000 Kč ročně (nezdanitelné minimum 40000 + čtvrtina z příjmů 15000) v podstatě místo účetníctví stačí archivovat kopie vydaných faktur a na konci roku to sečíst, zbytek si lze do věku 26 let odepsat třeba na studium.

__________________

Old Post 13.03.2003 v 15:24
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nickac
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 37

Nutnost licence? Příspěvek č. 7 

Někde jsem četl, že v rámci wifi sítí lze využít právní možnost "sdružování občanů za účelem čerpání služby", či tak nějak.
Sdružení by přitom nebylo právnickou osobou. Jde o to, že poskytování konektivity by nebylo službou, kterou zakladatel sítě poskytuje. Jen by od členů prostředky vybíral, sdružil a bez zisku platil. To by nemělo bránit tomu, aby si zvláš? účtoval nějakou částku za užití hardwaru sítě, pokud je jeho majetkem, či za správu této sítě. Na poskytování služeb typu pronájem, správa sítě, by však živnos?ák mít měl.
Co o tom víte, prosím?

Old Post 24.04.2003 v 10:38
nickac je offline   Click Here to See the Profile for nickac   Find more posts by nickac   Click here to Send nickac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikim
Newbie

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 67

Re: Nutnost licence? Příspěvek č. 8 

Old Post 28.04.2003 v 17:51
Mikim je offline   Click Here to See the Profile for Mikim   Find more posts by Mikim   Click here to Send Mikim a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: Re: Nutnost licence? Příspěvek č. 9 

Old Post 28.04.2003 v 18:08
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RPELKA
Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 331

ZL Příspěvek č. 10 

Pokud mam zivnostak na Zprostredkovatelskou cinost, muzu preprodavat konektivitu od ISP obcanskemu sdruzeni?? Nebo potrebuju take koncesi?

Old Post 05.05.2003 v 13:14
RPELKA je offline   Click Here to See the Profile for RPELKA   Find more posts by RPELKA   Click here to Send RPELKA a Private Message     Visit RPELKA's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jezevec
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 90

Re: ZL Příspěvek č. 11 

Old Post 05.05.2003 v 13:53
Jezevec je offline   Click Here to See the Profile for Jezevec   Find more posts by Jezevec   Click here to Send Jezevec a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 12 

co ta koncese stoji ted ?? nevite nekdo ...

co stoji ta registrace u CTU ??

musim tohle vse mit kdys zprostredkovavam konektivitu jen par (max50) lidem ??

Old Post 30.05.2003 v 21:05
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 13 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 31.05.2003 v 09:21
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

A co to resit dohodou? Příspěvek č. 14 

A neslo by proste a jednoduse s uzivateli podepsat nejakou smlouvu (dohodu) o sdileni nakladu na konektivitu?


Jak by se to teda muselo udelat, kdybych si chtel pres WIFI sosnout Internet od nas ze skoly a neco jim prispet? Oni nemohou vybirat zadne poplatky. Ale tou dohodou by to slo, ne?

Old Post 12.06.2003 v 08:45
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz