CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Breeznet - zprovozneni a ladeni
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
psycho
Newbie

Registrován: 03.07.2002
Příspěvků: 2

Question Příspěvek č. 1 

Ahoj,

mam starsi breeznet pro.11d, ktery mi znamy prenechal za "baksis" a k nemu smerovou antenu tusim 17db. s isp jsem se dohodnul na kratkem testovacim provozu, abych vyzkousel, zda a jak to funguje. pri provozu jsem ale zjistil, ze zhruba 70-80% ramcu je retransmitovano. mam vyborny vyhled na jejich pristupovy bod, je to sice trosku dal (asi 2km) ale nic v ceste nestoji, neprekazi (bydlim ve 13 patre v panelaku). zkousel jsem ladit ruzna nastaveni, ale nepodarilo se mi snizit ty retransmise. na jednotce mi to ukazuje silu signalu (led diody) jako low a nekdy i medium. nemate nekdo zkusenosti ci radu, cim by to mohlo byt a jak to zlepsit? mohlo by to byt nejakym rusenim ci interferencemi signalu? co s tim?

diky za jakekoli informace.

psycho

Old Post 03.07.2002 v 22:57
psycho je offline   Click Here to See the Profile for psycho   Find more posts by psycho   Click here to Send psycho a Private Message   Click Here to Email psycho     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jap
Member
zastupce cloudu 10.19


Registrován: 03.07.2002
Příspěvků: 125

Příspěvek č. 2 

__________________

JAP

10.19.0.0/16
www.suchdol.net

Old Post 04.07.2002 v 17:17
jap je offline   Click Here to See the Profile for jap   Find more posts by jap   Click here to Send jap a Private Message   Click Here to Email jap   Visit jap's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

MTU =250 Příspěvek č. 3 

250 je moc malo minilamni velikost paketu kterou musi prenaset TCPIP site je 512B + asi naka rezije na hlavicku

Old Post 08.07.2002 v 08:24
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jap
Member
zastupce cloudu 10.19


Registrován: 03.07.2002
Příspěvků: 125

Re: MTU =250 Příspěvek č. 4 

__________________

JAP

10.19.0.0/16
www.suchdol.net

Old Post 08.07.2002 v 09:42
jap je offline   Click Here to See the Profile for jap   Find more posts by jap   Click here to Send jap a Private Message   Click Here to Email jap   Visit jap's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

Fradmentace Příspěvek č. 5 

A jak se podle tebe vyporada router s paketama ktere jsou vetsi nez 250bajtu??. Pokud je to paket v normalnim stavu tak ho muze router rozdelit na fragmenty. Pokud ale dostane 512B fragment(coz je dafaultni hodnota) a proto je v TCP definici urceno ze kazda sit musi byt schopna prenest paket o teto velikosti tak uz neni router schopen provest dalsi rekurzivni fragmentaci a paket zahodi.

Myslim ze informaci o TCP protokolu najdes na internetu dost.

Old Post 08.07.2002 v 11:38
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

Příspěvek č. 6 

Tak jsem se kouk do dokumentace a trochu jsem se mylil rekurzivni fragmentace mozna je nicmene minimalni velikost paketu v IP sitich je 512B takze tve nastaveni odporuje RCF a muzes mit problemy s komunikaci s urcitejma sitema.


Fragmentation
What happens if a packet is too long to go over a network. For example,
Frame Relay (64 K) |--------| Ethernet (~1500 bytes)
-----------------------| Router |-------------------------
|--------|


Generate a random number for Ident
Break the packet into fragments and place each in a packet with the same source and destination address, but different lengths.
Set the more fragments bit to 1 for yes or 0 for no
More fragments, 0 = no, 1 = yes
Don't fragment, 1 = don't
Set the Offset field
Example

Assemble at end of link, or at destination - IP chooses destination to avoid the overhead multiple times
Recursive fragmentation - possible, but again, high overhead, so packets are always fragmented to the minimum IP packet size (512 bytes).

Old Post 08.07.2002 v 11:50
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin
Newbie

Registrován: 18.06.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 7 

minimální MTU je 68 bajtů

Old Post 08.07.2002 v 14:43
Martin je offline   Click Here to See the Profile for Martin   Find more posts by Martin   Click here to Send Martin a Private Message   Click Here to Email Martin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

Kde jsi to vzal ? Příspěvek č. 8 

Muzes mne prosim dat odkaz na RCF kde je uvadena tato hodnota ??

Old Post 08.07.2002 v 15:30
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

Mas pravdu Příspěvek č. 9 

je to tak muj lektor mne nejspis uved v omyl kdyz mne rikal ze IP pakety se deli na fragmenty o velikosti 512B a ze vsechny dalsi IP site je musi byt scghopne prenest protoze je uz neni mozne dale delit.

I kdyz na druhou stranu ho k tomuto tvrzeni mohly vest ciste prakticke skusenosti s nejruznejsima FW kere by takoveto pakety mohly odmitat. (precejenom IP fragmentatio attack byl ve sve dobe velmi obliben a dalo se s nim schodit vsechny operacni systemy od BSD az po macintoshe

Old Post 08.07.2002 v 16:28
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psycho
Newbie

Registrován: 03.07.2002
Příspěvků: 2

snizeni mtu a data rate Příspěvek č. 10 

Tak jsem zkousel snizit na breeznetu nejprve max. data rate - bylo nastaveno 2 Mbps a nastavil jsem nove 1 Mbps. (od providera mam nyni povoleno na jejich POPu 512 kbps). vysledek je ten, ze doslo k vyraznemu zpomaleni, subjektivne zhruba na polovinu. Ovsem retransmise klesly zhruba o 20%. Nastaveni jsem vratil zpet na 2 Mbps. Pak jsem zkousel omezit MTU size na 726, nevidel jsem v tom ale nijaky vyrazny vysledek, pocet retransmisi zustal stale priblizne stejny. po snizeni mtu na 250 se retransmise snizily zhruba o 10% ale opet mirne klesla rychlost. vysledek meho snazeni je ten, ze jsem k nicemu poradnemu nedospel. nepomohla by antena s vetsim ziskem?

Old Post 11.07.2002 v 20:21
psycho je offline   Click Here to See the Profile for psycho   Find more posts by psycho   Click here to Send psycho a Private Message   Click Here to Email psycho     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:19.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz