CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Bazaar > D-Link DWL900AP+, DI-614+ a anteny
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
fib
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 18

Talking Příspěvek č. 97 

Sakra málem jsem si teď ve fóru odpověděl na vlastní otázku ;-)

Old Post 11.05.2003 v 15:14
fib je offline   Click Here to See the Profile for fib   Find more posts by fib   Click here to Send fib a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 98 

Jeden docela hustej problemek !

Mam Apcko dwl900+ na kterej se bez problemu nakonektuju s wi-fi asi 200metru od nej..kdyz k apcku prinesu router di-614+ a nakonfiguruju AP jako repeater tak vse bezi..bez problemu vidim router jako samostatny clen...

Ale , pokud odnesu router do vzdalenosti kde mam wi-fi .. tak uz nefunguje nic ! Jak je to mozny, kdyz jsem se na AP klidne pripojil ! Docela divny....

A dalsi...Je mozne bridgovat z AP na Router..ja si myslim ze bridgovat jde pouze mezi APckama ale jistej si nejsem...

konfigurovani routeru vs AP je na .....

takze diky za kazdou radu

Old Post 11.05.2003 v 19:48
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

co počítání linky Příspěvek č. 99 

to jetson


jde o to jak počítat WIFI či nějak omezovat

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 12.05.2003 v 06:57
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 100 

vysel novy fw 2.57, spousty veci opravuje. Tady na tom foru jiz dale nediskutuji, takze pripadne pouze na freecz.net

__________________

Michal Klečka

Old Post 14.05.2003 v 22:18
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reep
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 59

DI-614+ neustale loguje klienty Příspěvek č. 101 

Tak jsem se vcera odhodlal ke kompletni rekonstrukci site postavene na D-link.... (co se fw tyka)
Mel jsem blahovou predstavu ze si pomuzu nejnovejsim Fw pro DWL-900+ a DI-614+.... Jedine co jsem zjistil po cca 4 hodinach testovani - DI-614+ - jediny funkcni Fw 2.01 s weca nastavenim, vsechny ostatni (2.10,2.03,2.18...) mi neustale prihlasuji a odhlasuji klienty... (DI-614+ mam pouze jako "AP" - t.j. neni pripojeny do WAN pouze LAN)
Na DWL-900AP+ chodi v rezimu repeater pouze Fw 2.50, naopak v modu klient s vice pocitaci za switchem (obyc. EDIMAX) chodi perfektne Fw 2.57rev.2 (klienti maji Realtek sitovky s WinXP)!!!
Nejhorsi je na tom ze jsem si od novych Fw sliboval mozne zrychleni (brzdi mod repeater-"zahazuje" pakety)- alespon na 1-2-5 , bohuzel musim mit stale nastaveno pouze 1-2.
Potrebuju poradit jestli opakovane prihlasovani/odhlasovani nemuzu ovlivnit nastavenim DTIM,RTS...?

Old Post 23.08.2003 v 10:32
reep je offline   Click Here to See the Profile for reep   Find more posts by reep   Click here to Send reep a Private Message   Click Here to Email reep     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Nemyslím Příspěvek č. 102 

reep> Předpokládám, že máš tu 614+ propojenou v LAN do DWL900+ a tou někde klientíš. Už jsem to tu někde popisoval. Pokud byl DWL900+ jako klient, tak se neustále odpojovali a připojovali klienti na 614+. Jak se přepnul na bridge, nebo nahradil jiným zařízením, bylo po problému. Má to co dělat s funkcí 900+ v režimu klient, nikoliv s 614+.

Konečně jsem se dostal z práce a tak dnes pořádně otestuji C1 které mi zapůjčil Gogoo. Doufám, že všechny problémy starších revizí zmizely.

Old Post 23.08.2003 v 10:41
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 103 

firmware 2.57R2 mohu jen doporucit ..nejlepsi firmware podle nase jiz dlouhodobeho testovani

Old Post 23.08.2003 v 22:54
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Jak jsem to vyřešil s DWL900AP+ v klientovi Příspěvek č. 104 

Jelikož je 3/4 tohoto fora o DWL900AP+ pracujiciho v klientovi, dovoluji si prezentovat svuj poznatek.

Dokud je za nim (v klientovi) pripojeno malo PC (cca 3), tyto PC se nemeni a v siti bezi DHCP server, je jeste vsechno relativne v poradku.

Pokud vsak pripojite vice PC (nad 5) a jeste k tomu to jsou treba notebooky, ktere se neustale vymenuji, zacnou bez ohledu na pouzity fw problemy.

Ty se projevuji zejmena tim, ze obcas pada aktivni FTP transfer, neprochazi ICQ zpravy, do webové stránky se občas nenačtou některé obrázky, které po reloadu naskočí v pořádku, objevuji se velke latence paketu a hlavne, dost casto si PC odmitne leasnout IP od DHCP popripade ani se statickou IP vubec neprochazi pakety na default gate.

Tyto problemy se objevuji pouze obcas a da se s tim zit. V mem pripade jsem se ale rozhodl situaci resit. Vymena DWL900AP+ za neco jineho (napr. compex, vigor, atd) neprichazela kvuli vynikajici citlivosti a spolehlivosti DLinku v uvahu, proto jsem instaloval hned za DWL900AP+ ethernetový router Compex NetPassage 15D a zapnul na nem NAT. Jelikoz je DWL900AP+ pripojeny na DI614+ kde jiz jeden NAT probiha, nastavil jsem na DI614+ demilitarizovanou zonu na IP compexoveho routeru.

Od te doby je klid. Spojeni za tyden silneho provozu ani jednou nespadlo, packet loss na zanedbatelne urovni (cca 0,000001%), spolehlivost ICQ se blizi 100%, aktivni FTP beha jak veverka po strome a kazde PC dostane od compexackeho DHCP IP adresu vzdy a ihned. Pokud stahuje vice klientu najednou, soucet jejich rychlosti vzrostl o cca 20%.

Proto kazdemu, kdo ma problem s DWL900AP+ v klientovi a vice pripojenymi PC doporucuji tuto investici jako konecne reseni.

__________________

Michal Klečka

Old Post 23.08.2003 v 23:09
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 105 

super rada

Old Post 23.08.2003 v 23:16
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hseb
Newbie

Registrován: 11.06.2003
Příspěvků: 4

DI-614+ a DHCP od UPC Příspěvek č. 106 

Vzykoušel jsem úspěšně připojení na internet v konfiguraci modem UPC <---> D-Link DI-614+ (AP) <---> D-Link DWL-520 (PCMICA) i s dynamickou IP adresou od UPC. Co máte namysli tím, že se "nedomluví s DHCP serevrem UPC"? Dále by mě zajímalo, jak se dá DI-614+ a DWL-520 přečíst nastavený výkon a regulovat výkon (pod Windows nebo SNMP)?

Old Post 10.09.2003 v 15:01
hseb je offline   Click Here to See the Profile for hseb   Find more posts by hseb   Click here to Send hseb a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 107 

upc melo do letosniho leta blbe nakonfigurovany DHCP server, a DI614+ to narozdil od windows (kde je zase chybna implementace dhcp klienta) neumela chytnout. Nekdy v cervenci to UPC opravilo a od te doby jede vse bez problemu. DI614+ ani DWL520+ bohuzel neumi regulovat vykon.

__________________

Michal Klečka

Old Post 10.09.2003 v 21:58
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

614+ umí regulovat Příspěvek č. 108 

Antenna transmit power:
tohle je v menu

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 11.09.2003 v 06:29
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hseb
Newbie

Registrován: 11.06.2003
Příspěvků: 4

Re: 614+ umí regulovat Příspěvek č. 109 

Old Post 11.09.2003 v 07:17
hseb je offline   Click Here to See the Profile for hseb   Find more posts by hseb   Click here to Send hseb a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

regulace Příspěvek č. 110 

ve verzi 2,18

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 11.09.2003 v 08:04
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 111 

promin, jsem debil - DI614+ samozrejme umi regulovat vykon

__________________

Michal Klečka

Old Post 11.09.2003 v 09:27
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 112 

Neni mi uplne jasny problem s pripojenim D-Link DWL900AP+ do site s vice pocitaci.

Mam sit se dvemi pocitaci a tiskarnou, a rad bych nahradil pripojeni k bezdratove siti ze PCI sitovky v jednom z pocitacu prave timto AP. Pouzivam staticke IP adresy. Je to mozne? Nebo take musim pouzit ethernetovy router, jak pises na inwifi.cz?

Old Post 11.09.2003 v 10:36
Johnny je offline   Click Here to See the Profile for Johnny   Find more posts by Johnny   Click here to Send Johnny a Private Message   Click Here to Email Johnny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:36.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz