CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Bazaar > D-Link DWL900AP+, DI-614+ a anteny
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

jojo Příspěvek č. 17 

taky uz sem neco podobnyho dneska dobrowsoval
je to nadejny

akorat prijit na zpusob vypoctu anglictina neni moje silna stranka , budu se stim muset u nekoho poradit.

defaultne je nastaveno DD snad prijdu na to co to znamena a o kolik mam jit abych byl na 100mw vyzarovani.

musel by mne to nekdo vysvetli kdo tomu opravdu hovy, pac tohle je uz trosku mimo mne.

skusim oslovit vic veci, treba nekdo bude vedet aniz by to nekde honil

ale diky za inspiraci, kazdopadne o tech posuvnikach nikde nepisou , a ty posuvniky by pro mne byly nejlepsi, abych nemusel pocitat )).

pockam jestli to nekde nenajdes, zatim budu studovat stavajici materialy.

__________________

Old Post 15.03.2003 v 00:01
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lukasv
Newbie

Registrován: 13.02.2003
Příspěvků: 23

Re: jojo Příspěvek č. 18 

Old Post 15.03.2003 v 00:05
Lukasv je offline   Click Here to See the Profile for Lukasv   Find more posts by Lukasv   Click here to Send Lukasv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 19 

Sakra Jeniku, pis alespon trochu cesky, nerozumim ti kloudneho slova. Pred odeslanim prispevku je moznost nahledu.

Take tvuj firmware mne prekvapil.

My tu mame cca. 10 D-Linku z cehoz 3 jsou pouzivane jako AP, zbytek jsou klienti.

Spoj s providerem (2x smerovka) je na FW2.5, pak router a vsesmerovka s AP FW2.3, klienti na 2.3.

jeden klient jde do switche a pak nasleduje D-Link jako AP s FW2.5 a klient s FW2.5.

Problemy byly prave ve switchi, ktery propojuje dva D-Linky, zrejmne nutno nastavit halfduplex (dle vanet.cz).

Celkove je 2.3 nejlepsi FW od D-Linku.

Na AP lze vyuzit i 2.5.

Dalsi verze 2.52 a 2.55 nam nevyhovovaly.

2.51 byla OK.

Old Post 15.03.2003 v 01:15
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lukasv
Newbie

Registrován: 13.02.2003
Příspěvků: 23

Re: jojo Příspěvek č. 20 

Old Post 15.03.2003 v 01:15
Lukasv je offline   Click Here to See the Profile for Lukasv   Find more posts by Lukasv   Click here to Send Lukasv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lukasv
Newbie

Registrován: 13.02.2003
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 21 

Old Post 15.03.2003 v 03:16
Lukasv je offline   Click Here to See the Profile for Lukasv   Find more posts by Lukasv   Click here to Send Lukasv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

majklovec Příspěvek č. 22 

Co Ti nevyhovovalo na 2.55? Já ho tam dal místo 2.3 a nenašel jsem žádnou odlišnost ve funkčnosti oproti 2.3.

BTW Když jsem fw 2.5 a vyšší uploadoval přes web rozhraní, tak se nějak podělala default konfigurace a takové Ty hodnoty (v Performance), co o nich bylo na threadu o FW pro D-Link, byly rozhozené a byl problém s clientěním. Potom jsem tam 2.5 narval přes managera a hodnoty jsou od té chvíle v pořádku i ve všech vyšších verzích.

Old Post 15.03.2003 v 06:18
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 23 

Firmware 2.55 mel u me tu chybu, ze prenosova rychlost v rezimu klient (proti DI614+) byla 160 kB/s a paketloss asi 5 - 10%. Po navratu k 2.3 se rychlost zvedla na 500 kB/s a paketloss je na urovni 0%, presneji receno 2 ztracene pakety z 10 000 prenesenych.

__________________

Michal Klečka

Old Post 15.03.2003 v 11:31
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

FIRMWARE 2.55 Příspěvek č. 24 

No asi tam nějaké ošíbky budou, mně např nejde v menu
ADVANCED/PERFORMANCE nejde nastavit RTS Threshold a fragmentaci obě hodnoty jsou nstaveny na 4095 což je out of range .




Honza

Nicméně zatím ho používám.

__________________

Honza Kynčl

Old Post 15.03.2003 v 11:52
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 25 

U FW 2.55 se mi podařilo pingnout na další D-Linky, ale na PC za nimy už ne.

Packet loss se také ohromně zvýšil a rychlost přenosu rapidně snížila.

Old Post 15.03.2003 v 12:54
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 26 

presne tak, naprosto to same.

__________________

Michal Klečka

Old Post 15.03.2003 v 13:07
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Aha Příspěvek č. 27 

Tak to asi bude důvod, že tak rychle zase zmizel ze serverů.:o)

Old Post 15.03.2003 v 13:46
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 28 

Kluci HELP!!!

Prave jsem si zridil node, kde mam v klientskym modu zapojenyho DWL-900AP+. Vsechno funguje bezvadne, prijima a odesila pakety jako blazen temer beze ztrat, ale nemuzu nastavit wokna tak, aby mi fungoval internet. Jsem pripojenej na node "tone", ktery mi pridelil nasledujici IP adresy:
IP: 10.11.16.30
Netmask: 255.255.255.128
Gateway: 10.11.16.1

Potreboval bych absolutne blbuvzdorne vysvetlit, co nastavuju v DWLku, a co nastavuju ve woknech.

Uz se s tim morduju skoro celej den, a furt nic...
Kdo mi to pomuze prostouchnout, tomu koupim flasku cervenyho.

Alex

Old Post 15.03.2003 v 19:56
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 29 

na DWLku nastav jakoukoli adresu, treba tam nech tu defaultni - 192.168.0.50

Mas-li XP pridej si jako alternativni adresu nejakou z rady 192.168.0.x, abys mohl administrovat D-Link pres WEB

IPcko prirazovane D-Linku nema s tvym pripojenim nic spolecneho, je jen pro administraci.

Na svem pocitaci nastav pridelenou IP.

Kdyby neco, moje ICQ je 24379684

Old Post 15.03.2003 v 20:08
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 30 

Diky za rychlou odpoved,

nastavil jsem na XPckach:
IP: 10.11.16.30
Netmask: 255.255.255.128
Gateway: 10.11.16.1
Restartoval jsem wokna, pustil explorer zadal nejakou internetovou adresu a nic...
Kdyz jdu do "Local area connection status" a tuknu na "details", tak se tam objevi "Physical address" sitovky, a ne DWLka. Napadlo mne, jaka vlastne MAC adresa se prirazuje administratorem nodu, kam se pripojuju, soucasne s IP adresou:
MAC adresa DWLka, nebo MAC adresa sitovky, kam je DWLko pripojeny? Neni tady zakopanej pes?

Alex

Old Post 15.03.2003 v 20:27
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 31 

tusim, ze jsou nutne obe, jist si nejsem.

ale kdyby jedna, tak spis ta DWLka

Old Post 15.03.2003 v 20:29
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 32 

No ja myslim, ze nastavovat na DWL900AP adresu z jineho adresniho rozsahu nez je zbytek site je nesmysl. Mam takovou zkusenost, ze se to v takovem pripade kouse.

Zkusil bych zaexperimentovat s pevnym nastavenim IP. Hlavne je dulezite nenechat pridelit IP tomu dwl od DHCP, casto se mi potom kousalo. Mozna by to chtelo kontaktovat spravce nodu a pozadat ho o dve pevne IP.

__________________

Michal Klečka

Old Post 15.03.2003 v 20:30
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz