CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Bazaar > D-Link DWL900AP+, DI-614+ a anteny
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 33 

s tema MAC adresama:

urcite musi byt povolene obe MAC adresy. jak to vypada s pingem? pingnes na AP?

__________________

Michal Klečka

Old Post 15.03.2003 v 20:36
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 34 

Na svoje DWLko pingnu bez problemu. Zkousel jsem pingnout na nejake adresy, ktery by mohly byt tam na druhe strane, ale nic...
Jinak, v mezicase jsem napsal Martinovi Saidlovi (spravce nodu "tone") ohledne MAC adres, uvidime co odpovi...

Alex

Old Post 15.03.2003 v 20:52
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

KONECNE!!!! Příspěvek č. 35 

Tak jsem to konecne zprovoznil.
"Tone" mi napsal, ze pri prepinani z modu AP do klienta se to muze vsechno podelat a doporucil mi flasnout jiny FW. Kdyz jsem flashnul ten stejnej, tak se nic nestalo. Kdyz jsem tam jen tak ze srandy dal 2.52, tak vsechno zacalo fungovat. Kdyz jsem tam ovsem chtel dat zase zpatky 2.3, tak uz to neslo - oznamilo to ze tam neco nenaslo. Tak uvidime. Prozatim to chodi.
Tak diky za vsechny rady.

Alex

Old Post 16.03.2003 v 00:05
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

nešel downgrade Příspěvek č. 36 

2 chvatal
Předpokládám, že jsi zkoušel dostat zpátky verzi 2.3 přes dodanou utilitu. Protože přes web rozhraní to normálně jde.

Old Post 16.03.2003 v 07:43
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Zkusenosti s uvedenim nodu do provozu Příspěvek č. 37 

Zde jsou moje zkusenosti s uvedenim nodu v klientskem rezimu.

Zapojeni: smerova antena ISM19, 5m koaxial, pigtail, DWL-900AP+, 40m UTP kabel.

1. Prvni problem vznikl po instalaci DWLka do kovove schranky. Podle rad jsem nastavil antenu na "Right", t.j. vnejsi. V kovove schrance se vsak signal snizit natolik, ze nebylo mozne skoro nic chytnout. Pomohlo prepnuti anteny do modu "Diversity".

2. DWLko jsem zakoupil s FW 2.3 (HW B1). Umelo prijimat a odesilat pakety, ale nastal problem pod woknama (viz predchozi prispevky v tomto threadu), nebylo mozne ziskat spojeni na inet apod. Spravce nodu "tone" mi poradil flashnout FW:
a) Flashnul jsem stejny FW, t.j. 2.3 - nic se nezmenilo.
b) Flashnul jsem 2.52beta - spojeni na inet jako zazrakem bylo mozne, bylo mozne i pingnout na gateway. Vyskytly se i problemky, napr. vysoky packetloss u SEND byl cca 10%, hodnoty "RTS Threshold " a "Fragmentation" se najednou defaultne nastavily na hodnoty 4023 a nesly zmenit, a pod.
c) Zkusil jsem flasnout 2.3 zpet, ale zobrazil chybovou hlasku a odmitl to. Podarilo se az po cca 1-2 hodinach.
d) Po instalaci FW 2.3 nastaly stejne problemy jako predtim, t.j. nebylo mozne se pripojit na inet, a pingnout na gateway.
e) Nainstaloval jsem posledni oficialni verzi FW, t.j. 2.50. Vse zacalo opet fungovat, packetloss u SEND se zmensil na cca 1,7% a prozatim dokonce nejsou problemy ani s probuzenim DWLka ze standby.

Veskere flashnuti jsem delel pomoci inetoveho rozhrani, protoze ani v jedne verze AP manazeru tato funce kupodivu nebyla aktivni.

Alex

Old Post 16.03.2003 v 10:37
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Aha Příspěvek č. 38 

Old Post 16.03.2003 v 10:53
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Re: Aha Příspěvek č. 39 

Old Post 16.03.2003 v 11:10
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 40 

ahoj,

Můžete mi helpnout s dwl900+...nejsem si jistý jestli je to špatným upgradem FW a nebo poškozeným AP, tak prosím poraďte..
upgradoval sem FW z 2.3 na 2.5 ...připojil externí anténu (která je vpořádku) a přepnul pouze na (externí) right anténu. Signál šel k šípku a já nechytnul nic. Na (vnitřní) left anténu je všechno ready..nic méněž right anténu potřebuju více
díky za odpověď

Old Post 17.03.2003 v 15:21
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 41 

Ahoj, ted jsem ti posílal email.

Doporucuji zkusit návrat k fw 2.3, či vyzkoušet 2.52, 2.55.

Nebo AP reklamuj, reklamace vyřizuji rychle a poctivě

__________________

Michal Klečka

Old Post 17.03.2003 v 15:25
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 42 

Mne tedy vyrazne pomohlo snizit vykon na 25%.

Na right mi to taky nejelo, pouze na diverse. Pomohlo snizit vykon. Zkus to!

Alex

Old Post 17.03.2003 v 15:31
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 43 

nechapu a k cemu pak je volba right kdyz to nejede ????

Old Post 17.03.2003 v 16:04
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 44 

Vono to jede, ale signal je prebuzenej a podela se to. Aspon se to tak chova. Proto, kdyz se to prepne na diverse, tak jede napul na vnitrni antenu a tak se signal trochu utlumi. Chce to jenom vyzkouset. Taky jsem z toho byl celej tumpachovej.

Alex

Old Post 17.03.2003 v 16:06
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

To je nějaké divoké Příspěvek č. 45 

To s tím snížením výkonu je IMHO kravina. To by mohlo mít smysl, v případě,
a) kdy jede i interní anténa a celé je to v plechové krabici, nebo v jiném prostředí, kde se to samo ruší (může platit i pro externí anténu-v praxi nám jednou stačil blbej kus zábradlí kousek od objektu a zašuměli jsme si pozadí tak, že z toho nebylo možno vytáhnout signál).
b) ve chvíli, kdy je na protistraně zařízení které reguluje výkon podle síly signálu a tak při snížení výkonu na Tvé straně pojede s výkonem nahoru.
c) při nějakém nahovnovém kabelu a to bych řekl, že ještě s nějakou blbou délkou.
d) určitě znalci mohou doplnit x dalších možností, mne teď žádná nenapadá

BTW diversitu chápu jako výběr antény s lepším signálem při příjmu. U Tx bych očekával, že to jede jen do vnější (i když to tak asi u DWL900AP+ nebude, vzhledem k situaci tady někde popisované, právě o umístění v plechové skříni a následným problémům).

Naposledy upravil Jetson 17.03.2003 v 17:46

Old Post 17.03.2003 v 17:36
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Re: To je nějaké divoké Příspěvek č. 46 

Old Post 17.03.2003 v 17:47
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

re Příspěvek č. 47 

Já to nemyslel jako útok. Ostatně klidně může platit něco z uvedeného, nebo opomenutého.

Old Post 17.03.2003 v 18:01
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Re: re Příspěvek č. 48 

Old Post 17.03.2003 v 18:09
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz