CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Bazaar > D-Link DWL900AP+, DI-614+ a anteny
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
radekter
Newbie

Registrován: 27.10.2002
Příspěvků: 56

Příspěvek č. 65 

no mel jsem dve 520+ a proti sobe fungovali bez problemu. kdyz jsem chtel jednu presvedcit pro spolupraci s notebookem(avaya), tak se to proste nepovedlo. vse se neuveritelne zpomalilo, hlavne notebook.

jiz nekolik lidi mi potvrdilo stejne zkusenosti. pokud je cela sit postavena pouze na D-Link no problem, pokud se to zacne kombinovat s necim dalsim problemy nastanou.

netvrdim ze to tak je, mam jenom takovou zkusenost

potrebuju dostat signal pres kopec a mam ideu ze to vyresim pomoci hwAP, muze mi nekdo poradit zda to bude fungovat? to hwAP by bylo parabolou pripojeny k czfree a jako druhou antenu by melo vsesmerovku pro nekolik lidi.

diky za rady radekter

Old Post 19.03.2003 v 23:40
radekter je offline   Click Here to See the Profile for radekter   Find more posts by radekter   Click here to Send radekter a Private Message   Click Here to Email radekter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 66 

jak říkám, dnes jsem tady celý den testoval 3 dwl900ap+ v různých módech a s různými fw a na kompatibilitu s xi626 se chystám zítra či přes víkend.

__________________

Michal Klečka

Old Post 19.03.2003 v 23:46
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekter
Newbie

Registrován: 27.10.2002
Příspěvků: 56

Příspěvek č. 67 

dobra budu se tesit na vysledky

Old Post 19.03.2003 v 23:49
radekter je offline   Click Here to See the Profile for radekter   Find more posts by radekter   Click here to Send radekter a Private Message   Click Here to Email radekter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 68 

I ja jsem velice intenzivne testoval ruzna nastaveni DWL-900AP+. Duvodem bylo caste zamrzani prenosu dat. Vyzkousel jsem snad uplne vsechny kombinace v nastaveni DWLka - nepomohlo to. Nakonec jsem zjistil, ze chyba byla v tom, ze DWLko bylo pripojeno do minihubu (8 Port 10/100M Nway Switch Hub od firmy ST Lab) do uplinku - to proto, aby se k DWLku daly pripojit dalsi pocitace. Pokud se DWLKo zapojilo do pocitace primo, k zadnemu zamrzani nedochazi. A je to...
Budu muset asi mit v PC dve sitovky: jedna na DWLko, druha na minihub a na pripojeni dalsich pocitacu.

ALEX

__________________

ALEX, node <P E G A S> v Nuslich

Old Post 23.03.2003 v 20:09
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 69 

nemusis mit dve sitovky, staci si koupit nejaky stary hub, ktery umi jenom 10 mbps half duplex a ne 100, natoz pak full duplex. On totiz nekdy ten hub (sitovka) spatne pozna, ze to dwl900 umi jenom 10 mbps half duplex a pusti do toho 100 mbps, nekdy dokonce full duplexne. To vyusti v zatuhnuti. Obzvlaste to delaji sitovky realtek a huby s realtek cipsetem. Take je dobre si u sitovky v pocitaci zmenit v nastaveni rychlost z "Auto" na half duplex 10 mbps.

__________________

Michal Klečka

Old Post 23.03.2003 v 20:46
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Příspěvek č. 70 

__________________

ALEX, node <P E G A S> v Nuslich

Old Post 23.03.2003 v 21:24
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

To jsou věci Příspěvek č. 71 

Tak pánové, teď jsem se 3 dny trápil s připojením jako klient s 900AP+ na 900AP+. Díky tomu, že proti mně seděl člověk který věci rozumí a že měl na tom AP připojenou mašinu s linuxem, zjistili jsme následující.

Když se jako klient připojím a chci se dostat do sítě na druhé straně (stačí i ping na to AP), moje ARP dotazy chodí a jsou zodpovídány, jen ke mě se nedostane odpověď. Stačí ping z druhé strany a vše se rozjede až do chvíle, kdy se obnovuje ARP tabulka v mém počítači. Potom se situace opakuje.

Řešení na to jsme nenašli v podobě žádného firmware!!!

Ale, a teď to přijde! Stačí hodit na klientské straně mód BRIDGE a bylo po problému. FW 2.3 i 2.5 jede jako z praku.

Old Post 26.03.2003 v 11:04
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 72 

Bohužel nemám možnost dále přispívat do diskuzí, protože i na své lince 0,5 mbps mi czfree.net neumožní postnout příspěvek.

Dnes jsem se odebral na akademickou půdu (na páteř 1Gbps do NIXu) a tam se mi na druhý pokus podařilo něco postnout, jsem zvědav jestli projde i toto. Než pan Deu sežene nějaký normální hosting, jsem mimo... mohl jsem však dopadnout huře, Clock by mohl vyprávět

__________________

Michal Klečka

Old Post 01.04.2003 v 16:14
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marcel
Newbie

Registrován: 24.12.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 73 

Máte někdo zkušenost jak probudit 900+ pokud se na delší dobu odpojím fyzicky od sítě (LAN)?
Zatím vždy musím AP zapnout a vypnout.

Díky,
marcel

Old Post 08.04.2003 v 06:55
marcel je offline   Click Here to See the Profile for marcel   Find more posts by marcel   Click here to Send marcel a Private Message   Click Here to Email marcel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 marcel Příspěvek č. 74 

A jaký fw používáš? Na 2.3 je možnost ip/weca.htm a vypnout power safe a na 2.5 se mi zatím tohle nestalo ani jednou.

Old Post 08.04.2003 v 07:33
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vojtas
Junior Member

Registrován: 02.10.2002
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 75 

Hele lidicky a DWL-520+ umi regulovat vykon nebo ne? Jestli to tu bylo napsane tak se omlouvam, ale nenasel jsem to...

__________________

One button power!

Old Post 08.04.2003 v 11:04
Vojtas je offline   Click Here to See the Profile for Vojtas   Find more posts by Vojtas   Click here to Send Vojtas a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 76 

Co se týče dwl-520+ tak se mi regulace výkonu nikdy nepodařila. Netvrdím že to nejde, ale nejsem toho zastáncem

Old Post 08.04.2003 v 16:22
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 77 

ten pouzity chipset to podporuje, ale v ovladacich tato fce zatim neni zpristupnena.

__________________

Michal Klečka

Old Post 08.04.2003 v 18:04
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marcel
Newbie

Registrován: 24.12.2002
Příspěvků: 9

2 Jetson Příspěvek č. 78 

používám fw 2.56.
A stávalo se mě to i s 2.55 a 2.5. Mám revizi B1.
A s fw 2.3 se mě nedařilo ani otevřít stránku weca.

marcel

Old Post 09.04.2003 v 06:54
marcel je offline   Click Here to See the Profile for marcel   Find more posts by marcel   Click here to Send marcel a Private Message   Click Here to Email marcel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peta
Newbie

Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 4

DWL520 + Linux jako AP Příspěvek č. 79 

Mel bych prostej, ale zasadni dotaz. Mozna to tu uz bylo receno, ale zajimalo by me to komplexne.
Funguje karta DWL520 jako klient i jako AP pod Linuxem? Jak spolehlive. Podarilo se nekomu snizit vykon (take pod Linuxem samozrejme :-)
Jde mi o to, jestli mame zacit budovat sit na techto 22Mb kartach nebou koupit normalni ZCOM XI626.
Pokud nekdo znate odkaz nekam, kde se o tom muzu docist, budu vdecnej.

Diky za kazdou radu.

Petr

Old Post 10.04.2003 v 08:18
peta je offline   Click Here to See the Profile for peta   Find more posts by peta   Click here to Send peta a Private Message     Visit peta's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 80 

ke karte existuji beta ovladace driveru, ktere se jeste nikomu nepodarilo rozchodit jinde nez pod debianem. Vykon tam zatim regulovat nelze.

Dela to problemy, ty ovladace nejsou doladene, casto se sami unloaduji z pameti nebo zaseknou cely stroj...

..na linux nedoporucuji.

__________________

Michal Klečka

Old Post 10.04.2003 v 13:00
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:42.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz