CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Proc jedu max 300 kB/s??? A jeste se mi prerusuje downlink :-(( AP XI626
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Proc jedu max 300 kB/s??? A jeste se mi prerusuje downlink :-(( AP XI626 Příspěvek č. 1 

I kdyz na AP pripojim jen dva uzïvatele, nedosahnu vetsi rychlosti stahovani nez 300 kB/s a jeste se mi stahovani prerusuje (nekdy po minute, jindy treba az po hodine). Signal pri tom nevypadava - je stale kolem 33% a link kvality 40%. AP je na desce s VIA chipsetem, celeron 433, Mandrake 9.0. Kartu v AP jsem prohodil (zadna zmena). U klientu jsou XI626 a nejake Dlinky.
Nevite, kde hledat chybu?

Old Post 04.02.2003 v 10:39
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 2 

Při 2 uživatelých je 300 kB/s vcelku normální rychlost, víc si od toho neslibuj. S vypadáváním spojení ti neporadím, chtělo by to nějakou hlubší analýzu, tipuju to na HostAP. To vypadne všechno, nebo nějaké pakety projdou?

__________________

Michal Klečka

Old Post 04.02.2003 v 12:06
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 3 

Pokud mas kartu v AP modu, tak ani nevadi, ze je to VIA

300kbps je u wifi normalni. Prerusovani muze byt zpusobeno rusenim, pripadne ztratou synchronizace site, tezko obecne radit, doporucuji dokumentaci v wireless tools a hostapu na pochopeni jak to 802.11b vlastne funguje a pak ladit jednotlive parametry (neco je ve foru HostAP). Muzete se dostat realne na max 550kbps, kdyz mate vyladenou sit.

__________________

Old Post 04.02.2003 v 12:26
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 4 

Vypadne to stylem, ze uplne spadne spojeni s AP (pakety nejdou zadne). Pritom sifnal i kvylita linky stale funguli (lita to realne), jenze nejde ani pinknout na AP. Pomuze znovupripojeni karty, nebo se to rozchodi po delsi dobe samo (radove minuty, driv ne). Spojeni pri pretahovani ovsem spadne (i FTP).
Puvodne jsem mel verzi hostap 2002-10-12 (udajne je problemova), pak jsem to zmenil (snad) na 2003-01-03. Jak poznam, ze se me to prehodilo? Spustil jsem klasicky make clean, make pci a make install_pci, ale v linuxu se vubec nevyznam, tak netusim, jestli se to prehralo - delal jsem to za chodu sitovky (neumim to vypnout). Ale zadny error to nehodilo, tak predpokladam, ze se to preinstalovalo.
Pozn: Cili pokud komunikuji pres AP, tak se prenosova rychlost snizuje na max cca 550kB/s? Co kdyz budu tahat z disku na AP? To by pak mohlo valit plnou rychlosti ne?

Old Post 04.02.2003 v 13:41
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 05.02.2003 v 03:41
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 6 

Nastavit fixne vykon jsem zkousel. Jde o to, ze spojeni jako takove se drzi, alespon podle vlan utilit (stale ukazuje signal i kvalitu linky), jen nelze pinkat apod. dokud se nerozpojim a znovu nepripojim. Muze to delat druhy PC s vireless kartou, ktery je zatim hned vedle APcka? Jeste by me zajimalo, kam se vepisuji skripty po spusteni? Do rc.local jsem vepsal (na konec) modprobe hostap_pci a dalsi nastavovaci prikazy jako iwconfig wlan0 channel X atd, ale vykona se jen prvni - aktivace karty. Nastaveni zustava defautni tj. jede to na kanale 3 s essid TEST. Pripadne kde bych tyhle prednastavene udaje mohl zmenit?

Old Post 05.02.2003 v 05:30
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz