CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Kladno > Bustehrad
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 17 

super
sem chotny pridal love na to aby sme se doplizili do prahy.
konecne uz budeme free

__________________

Old Post 10.02.2003 v 09:42
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

Konekt Příspěvek č. 18 

No slava. Zacina se to rysovat.

Kladno free.

Old Post 10.02.2003 v 09:59
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waskko
Newbie

Registrován: 10.12.2002
Příspěvků: 34

kladno-bustehrad Příspěvek č. 19 

Nevim, jak to bude s viditelnosti Cook - Bustehrad. Kdyby byl problem, tak by to snad slo u me. Vyhled ze strechy bych na Bustehrad mit mel, bydlim v predposlednim dome na Kladne smerem k bustehradu. Ten posledni (Meta) je o trochu mensi nez mi, takze je pres ni videt. Ale ja zatim nemam kontakt dal do Kladna, takze na to sam cekam, jak se to pohne. Na Cooka, u ktereho ma byt AP, pravdepodobne nevidim, takze uvidime, az se to rozbehne. Pak si pujcim hw a vyzkousim signal.

Old Post 10.02.2003 v 10:55
Waskko je offline   Click Here to See the Profile for Waskko   Find more posts by Waskko   Click here to Send Waskko a Private Message   Click Here to Email Waskko   Visit Waskko's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

No bomba Příspěvek č. 20 

To už se konečně začíná něco rýsovat. Uvidím jak mi dnes pípne eBanka a objednám ten AP SVEC a spáchám nějakou anténu, a? si mám zatím s čím hrát.)

2 Strestik> Už jsi uvažoval jaký HW a jakou koncepci použiješ(použijeme) u jednotlivých skoků?

Old Post 10.02.2003 v 12:24
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaSt
Member
zastupce cloudu 10.102


Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 21 

Puvodne jsem uvazoval o AP D-link, ale vsichni me od toho odrazuji. Tak jeste porad nevim, ale urcite bych chtel implementovat i Ronju. Co se tyce vlastni topologie, tak uvidime az podle pohledu z jednotlivych bodu a podle pripojnych mist. Mam trochu obavy pri pouziti klasickeho pocitace na tech silech s klimatizaci.
V praci jsme meli v jedne zdene strojovne vytahu umisteny konvencni prevedac pro fonickou komunikaci a ve vedrech se to prehrivalo a proste to nefungovalo. Mam obavy, ze na silu, kde to bude v lete pekne rozpalene to neuchladime. Naopak v zime to zatuhne a bude se to rosit.
Asi by to pomalu chtelo nejakou mapku s body kde chce kdo pripojit a zacit pomalu diskutovat co pouzijem a kam prijdou AP. Osobne bych navrhoval AP na silo v Bustehrade, ktere by se propojilo s Kladnem (asi na Krocehlavy) a se Stredoklukama, kde by melo byt propojeni do netu (mozna ze CRa uvidi do Bustehradu a pripoji se net az tam). Stredokluky by mohli byt vychozim mistem pro pripojeni kladenskeho regionu CZFree s prazskym CZFree. Jenom musime nejak projit skrz to letiste, a navic je to dal jak 5-6 km na Dedinu.

Old Post 10.02.2003 v 15:07
JaSt je offline   Click Here to See the Profile for JaSt   Find more posts by JaSt   Click here to Send JaSt a Private Message   Click Here to Email JaSt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 Strestik Příspěvek č. 22 

Ad Ronja Kdysi (fakt dávno) jsem si hrál s nějakou fónií přes infra ledky (jediný počítač který byl tenkrát k mání, byl papírový z ABC a tak data nebyla aktuální) a vypadalo to docela dobře. Takže mne ani nenapadlo, když jsem tady zahlédl zmínky o Ronje, že by mohla být tak citlivá na klimatické podmínky. Jestli je to ale tak, jak tady někteří naznačují, tak od ní ruce pryč.

Ad AP. Zatím mi připadá, že mám pro pokrytí Buštěhradu lepší podmínky, stejně jako kilák k dobru pro Kladno. Ze všeho co jsem tady stačil načíst k wi-fi, se mi nejvíc zamlouvá řešení, kdy by na SW AP v Kladně byla přidaná karta, která by mi dávala signál směrovkou a byla nahozená jako klient k mému AP. Tím bych se hlavně vyhnul potřebě dalšího počítače. Na silo by přišel další SW AP, který by jako klient bral z mého HW AP Kladno a obdobně to stříkal dál na další HW AP, který by pokrýval požadovanou lokalitu.

Další a ještě jednodušší možnost, je prdnout HW AP na silo přímo proti Kladnu a sektorovkama nasvítit potřebné lokality (tady se ale obávám, že půlka Buštěhradu se ocitne ve stínu a bude stejně potřeba další SW AP).

Další možnost je hodit do Kladna jednu kartu pro Buštěhrad HW AP a jednu pro silo HW AP.

A pak je tu samozřejmě k mání klasika, která se mi vůbec nezamlouvá a to je, že já si naseru do bytu, nebo na půdu, kam může každý, další počítač ,kterým pojedu proti Kladnu a na něj připojím Buštěhrad.

Finančně a realizačně se mi nejvíc zamlouvá HW AP na silu.
Já si domů jen koupím nějaké to RJ45 client řešení, které prdnu do domácího switche a směrovku.

Respektive pro mně osobně by bylo nejjednodušší a asi nejvýhodnější, pořádnou anténou napíchnout rovnou Kladno jako user.

Naposledy upravil Jetson 10.02.2003 v 18:16

Old Post 10.02.2003 v 18:10
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

pro případné zájemce o czfree solution Příspěvek č. 23 

Dneska mi končí zúčtovací období Telecomu a přesto, že jsem se tentokrát brzdil (teda spíš pingy na RTCW byly nehratelné), říká Connection Meter 1223,66 (a stále stoupá). S polatkem 566,- za ISDN to hodí ve finále 1800,- a jak jsem psal, bude to ten lepší měsíc. Tak na co ještě čekat!?

Old Post 10.02.2003 v 18:30
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

Ad Dedina Příspěvek č. 24 

Takze jsem dneska komunikoval se Slimerem /zastupce Dediny/ a dozvedel jsem se toto:

SlimmerCZ (8:38 PM) :
to je ruzne, muzem se dohodnou na: sdilene, nesdilene, garantovane
SlimmerCZ (8:38 PM) :
odezvy jsou do 15ms po NIX do 70ms po svete.

SlimmerCZ (8:39 PM) :
stream je symetricky tzn. 64/64 jak UP/DOWN tak i NIX/OUT
SlimmerCZ (8:39 PM) :
k nam je dotazene na 3.5Ghz

beny (8:39 PM) :
jjj, ale cena?
SlimmerCZ (8:40 PM) :
to bude drazsi, garantovana nesdilene minimalne 2500kc

beny (8:43 PM) :
jo chapu, sdileni je sdileni, jak pocitas kdyby jsme se napojili presd tebe na czfree, jsou i tak najake polatky?
SlimmerCZ (8:43 PM) :
sit Dedina zatim neni pripojena na pater CZfree i kdyz s jeji implementaci pocitame v blzike dobe.
SlimmerCZ (8:44 PM) :
pokud si zainvestujete HW, poplatky samorejme nejsou

SlimmerCZ (8:49 PM) :
nejrcyhlejsi spoj pres AP je 370kb a P2P 480k

SlimmerCZ (8:54 PM) :
bylo by hezke mit spoj na kladno, byl by to uspech a zaroven posun vpred.


Takze tohle je asi tak vytah z me komunikace.

Myslim, ze net pres Prahu nepujde. Transgas je buhvi kde a ty odezvy by byly asi hrozny.

Takze asi takhle: dedina by se dala pouzit jen pro napojeni na Czfree, az se sama na nej napoji. Gateway tam nehledejme, bude levnejsi u nas.

Old Post 10.02.2003 v 20:00
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 Beny Příspěvek č. 25 

Já si vždy myslel, že SlimmerCZ je v CZFree. Pokud není, neměl by být problém, aby se připojil na Cijomla, který je kousek pod ním. Také jsem dnes koukal z okna kanceláře a nemuselo by být nereálné udělat skok u nás na firmě. Nejsme tak vysoko jako SlimmerCZ, ale na Buštěhrad, nebo Středokluky by mohlo být od nás vidět okolo. Až bude vidět trochu do dálky, nafotím pár snímků jak v práci, tak doma (kéž bych místo A40 zvolil při nakupování C700UZ). Také si budu muset vzít GPSko a ověřit si pár bodů na trase. Ale to vše, až bude počasí.

Old Post 10.02.2003 v 20:42
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Podrazsky
Newbie

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 19

2 Strestik Příspěvek č. 26 

Tak to tedy gratuluji, Strestiku!

Old Post 10.02.2003 v 21:28
Podrazsky je offline   Click Here to See the Profile for Podrazsky   Find more posts by Podrazsky   Click here to Send Podrazsky a Private Message     Visit Podrazsky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Podrazsky
Newbie

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 19

Kladno-Buštěhrad-Praha Příspěvek č. 27 

Old Post 10.02.2003 v 23:40
Podrazsky je offline   Click Here to See the Profile for Podrazsky   Find more posts by Podrazsky   Click here to Send Podrazsky a Private Message     Visit Podrazsky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re spoj Příspěvek č. 28 

cau hosi,
tak sem si zase vytisk a prostudoval na wc.
mam radost ze se to zacina rysovat.
navrhoval bych toto, jak uz bylo napsano, a mozna jeste nejaky napady:

1) vybudovat spoj P2P kladno bustehrad svemy smerovkamy a treba HW apeckama edimax co pouzivame s benym. Bude hodne pruchozi a na to silo to pujde dat, bude to mit nizkou spotrebu atd.

2) umistnit na to silo dalsi ap s patricnou antenou smer 180 vsesmer (vubec totiz netusim kde to je) podle toho jak sou useri, aby ste mnely super vykriti.

tim padem budete na nas no probs pichly a nebude tam muset byt PC ktere muze umrit.

3) dalsi AP a smer na dedinu, stredokluky a proste pockat az slimmer udela propoj na czfree, nebo ten spoj realizovat az bude didina v czfree.

bude to mit mraky vyhod, dostaneme se ke kamosum do prahy, popr. do vlastniho worku atd.

finanocovani bych navrhl takto:
kladno zajisti spoj bustik kladno
bustik si zajisti vlastni distribuci po bustiku
kladno a bustik spolecnymy naklady realizuji spoj praha kladno.

nevyhoda tech ap bude to ze se nebude dat kontrolovat traffic, ale to myslim by nevadilo pac si ho osetrime na vstupu do sila jak z Kl tak z Bust.

co vy na to ?.

kdyz kazdy dame 500kc (docela smesna castka) tak by bylo na HW. Bustik musi akorat zajistit 220V na silu a pristup. Da se tam stozarek se trema antenama a krabice u stozaru pro tri maly AP. Mam je na fotkach, se muzete mrknout jak sou veliky.

Myslim ze by to takhle bylo resitelne. Cena Ap je 4500 bez Dph. Anteny by se daly zbastlit.

__________________

Old Post 11.02.2003 v 07:57
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

Cena AP Edimax Příspěvek č. 29 

Edimax 7205 AP uz je za 5000,- i s dph.

Rikam jdete do nich, sie to na czfree pomlovaji, ale nam se zatim osvedcily. Dve jen proti sobe jako bridge a projde tim vsechno.

Old Post 11.02.2003 v 11:34
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 Podrazsky Příspěvek č. 30 

Máš už doma nějaký WiFi HW?? Chci objednat ten HW AP a zatím ho zkusit alespoň po Buštěhradu.

Old Post 11.02.2003 v 12:30
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 31 

no ja mam ten edimax a beny to samy
je to na fotkach !!!
uz sem to psal

__________________

Old Post 11.02.2003 v 12:34
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

To HW AP Podrazsky Příspěvek č. 32 

Jestli ho chces, muzu objednat. Zavolej me na cislo 777/636569 a domluvi me to. Antenu tu mam jednu 18 dB navic. Na spoj na Kladno by to melo stacit.

Old Post 11.02.2003 v 12:37
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:13.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz