CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Jižní Čechy > Písek
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 49 

Pokud jde o připojení na kolárce, je v přímé lajně našich AP...
Osobně si myslím, že bysme se měli nějak dohodnout a ne si házet klacky pod nohy...
O co nám všem jde, je dobrý inet za dobrou cenu...
tak buďme alespoň proboha chvilku lidi,
díky za pochopení

Old Post 27.02.2003 v 20:24
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vašek Písek
Newbie

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 50 

Vážení

Nerad bych proti sobě stavěl nebo pomáhal vytvářet různé "tábory". Protože se zajímám o připojení do Inetu jinak než komutovanou linkou přes dominantního operátora, vznesl jsem na těchto stránkách své dotazy. Vím o aktivitách OK1KPI, a tak hledám a porovnávám možnosti. Rozhodně se nebráním dohodě či spolupráci. Myslím si, že je dost jiných, kteří nám (na konci drátů) již dost dlouho situaci s připojením znepříjemňují nebo alespoň příliš nepodporují.

Všem přeji, aby se jejich plány a snažení dočkalo úspěchu. vždy? to nakonec bude přínosem pro všechny.

Vašek

Old Post 28.02.2003 v 19:46
Vašek Písek je offline   Click Here to See the Profile for Vašek Písek   Find more posts by Vašek Písek   Click here to Send Vašek Písek a Private Message   Click Here to Email Vašek Písek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Dušek
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 19

Lightbulb !!!!!!!!!!!!!!!!!! Příspěvek č. 51 

Old Post 28.02.2003 v 21:02
Michal Dušek je offline   Click Here to See the Profile for Michal Dušek   Find more posts by Michal Dušek   Click here to Send Michal Dušek a Private Message   Click Here to Email Michal Dušek   Visit Michal Dušek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Dušek
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 19

Talking zapomněl jsem Příspěvek č. 52 

a telefon je : 724 157 358 (dopoledne spím) a můžete volat tak do 23.00 hodin

Old Post 28.02.2003 v 21:10
Michal Dušek je offline   Click Here to See the Profile for Michal Dušek   Find more posts by Michal Dušek   Click here to Send Michal Dušek a Private Message   Click Here to Email Michal Dušek   Visit Michal Dušek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Výborně !!!! Příspěvek č. 53 

Konečně správný krok...

Ale nejprve...slyšel jsem že zde v Písku...konkrétně na sídlišti portyč je někdo kdo taky náhodou rozjíždí wi-fi ...zajímavé..začíná toho být jako houby po dešti po několika letech sucha
A jak je tomu s tou spoluprácí...
Michale, ty nabízíš propojení metalickou linkou..osobně si myslím, že to je nejlepší řešení...ale ne v místech kde prostě nelze kopat...a rozhodně pár AP, bezdrátů, dobrých antén a povolení vyjde levněji, než-li kopat desítky metrů....
No a jak jsme na tom naše sí?...Teprve ji rozjíždíme a jde nám především o propojení dálkových míst i v hustě zalidněné oblasti...pochopitelně zkoumáme především místa, kde opravdu nelze kopat....
od příštího týdne začneme měřit naše signály a zjiš?ovat přesné parametery....
Budeme informovat jak nám to jde...pokud bude všechno ready, tak se určitě spojíme a dohodneme společné projekty o rozvoji větší sítě...
Naší straně můžete klidně nechat bezdrátové přenosy, už jen z důvodu že máme velmi dobrý přístup k bezdrátovým komponentům a v týmu máme plno velmi schopných lidí, kteří této oblasti holdujou...jen já sám studuji vysokou školu v oboru teleinformatiky....
Rozhodně bych se ale dál zabýval povolením na všechno...já nechápu ty páprdy, kteří dávají souhlas, například pro hloupý umístění antény na střechu, která nikomu neublíží...
Tak je tomu určitě i v případě kopání kabelů...nechci používat slova, která by je vystihovala, ale rozhodně lidi jako jsou oni jsou největší překážkou....
Takže spojme síly a pokusme se vybudovat rychlou a možná co nejlevnější sí?, s dostupným netem pro každého...tam kde nelze kopat,použít vzduch..a naopak....
Hodně štěstí v boji se stávajícím telekomunikačním terorem

Old Post 28.02.2003 v 23:34
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Dušek
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 19

Wink Příspěvek č. 54 

Old Post 01.03.2003 v 09:25
Michal Dušek je offline   Click Here to See the Profile for Michal Dušek   Find more posts by Michal Dušek   Click here to Send Michal Dušek a Private Message   Click Here to Email Michal Dušek   Visit Michal Dušek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 55 

Zatím doporučuji, abychom testovali naše sítě až do fáze, kdy bude možné připojit jistý okruh lidí. Jak říkám, teprve testujeme a tudíž toho asi moc nedomluvíme. Pokud všechno půjde hladce, určitě se za čas sejdeme...
A pokud jde o lidi...no já nevim, myslíš si že někdo odmítne supr net jenom proto že si neni schopnej vyvrtat díru do parapetu ?
..Ale i takový možnosti jsou..no tak prostě takovýhle lidi můžou jít akorát do
Ovšem, snažíme se o to, aby tyto problémy byly co nejmenší a tudíž připravujeme koncepci plug & go...ale uvidíme, všechno je teprve na počátku...
Máš pravdu ale, že lidé jsou závistiví a mstiví...Uvedu příklad...potřebovali jsme umístit anténu na střechu se supr viditelností..záviselo to jen na správci domu, který vypadal velmi nadšeně zprvu, když slyšel o netu za rozumnou cenu...a co z toho je teď ? pan správce chce prachy za umístění antény
..chápete to..my mu dáme internet a ještě mu budeme platit nelidský peníze za pronájem 1 metru čtverečního...
A to je pouze zlomek toho co nás může dál potkat...upřímně, kdyby takový lidi neexistovali, už bychom dávno pařili po inetu medala (a podobně )
A jak je na tom tvá sí? Michale...kam všude máš natažený kabely a co přesně chybí k tomu aby se to rozjelo ?

Old Post 01.03.2003 v 09:49
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Dušek
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 19

Lightbulb Příspěvek č. 56 

Uvítal bych více informací o Vašich záměrech a cílech (nevím proč něco tutlat až do doby nějakého zkoušení. Mohu přispět Vaší věci.

Old Post 01.03.2003 v 13:58
Michal Dušek je offline   Click Here to See the Profile for Michal Dušek   Find more posts by Michal Dušek   Click here to Send Michal Dušek a Private Message   Click Here to Email Michal Dušek   Visit Michal Dušek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 57 

Tady nejde o nějaké tutlání...a již testujeme...
jde spíše o to, že nechceme slibovat něco co není stoprocentně ready...to je pochopitelné ne
pokud se objeví problémy stylu, že nebudeme schopni přemostit jednotlivé lokality i s nejsilnějšíma anténama, pak nemá cenu dál pokračovat..a nechceme kohokoliv zatahávat do projektu, který není jakkoliv jistý...
pokud ale naše testy ukážou, že je vše v pořádku, pak se můžeme dál bavit o výstavbě samotné sítě...
díky za pochopení a dejte čas našemu alfa testování

Old Post 01.03.2003 v 23:21
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Dušek
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 19

Unhappy Příspěvek č. 58 

Jistě souhlasím s Vámi, ale nechápu proč byste mě nemohl kontaktovat dříve. Vždy? 100% není nic. Rád bych se případně podílel na případné realizaci. Co bych Vám mohl nabídnout jako spolupráci.

- právní stav celé věci, včetně sub-projektů
- úsilí směřující k dohodě s majiteli dotčených nemovitostí, či zprávců sítí
- marketing a management, zpracování technické dokumentace, reklama
- kapitálové zajištění apod.

Michal

Old Post 02.03.2003 v 12:56
Michal Dušek je offline   Click Here to See the Profile for Michal Dušek   Find more posts by Michal Dušek   Click here to Send Michal Dušek a Private Message   Click Here to Email Michal Dušek   Visit Michal Dušek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 59 

Děkuji za nabídnutí pomoci..pokud jde o právní stránku, tak máme několik výborných právníků, z nichž jeden je dokonce expertem na ČTU...
Jsem sice zakladatelem projektu, ale jeho součástí jsou lidé, kteří si nepřejí, aby jsi se na síti podílel...
Nevím proč, možná tě znají, možná nechtějí nikoho nového do projektu, možná jsou opatrní, já nevím..
Osobně bych tvou pomoc v ledas čem uvítal, ale nemám rozhodující slovo a ani nechci proti sobě poštvávat lidi...
Tak to prosím pochop, dokud situace sítě nebude o trochu víc stabilnější...neber si to osobně, nic osobního v tom není
díky za pochopení

Old Post 02.03.2003 v 18:14
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vašek Písek
Newbie

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 60 

Jak vidím, dojde snad ke spolupráci.
Michala, co radnice v "novém" složení? Snad by tam někteří mohli být takové iniciativě nakloněni? Nebo snad v tom vidí konkurenci?

Někde výš v jiném příspěvku jsem "nabízel" střechu - avšak v lokalitě asi ne moc zajímavé - je to na Kollárce v řadě domů nad Rackem.
Již dříve jsem se pokoušel přilákat lidi, kteří by měli zájem o internet a Wi-Fi a začít zkoušet, ale "nepochodil" jsem ani u těch , o něchž jsem byl přesvědčen, že budou ochotni vyzkoušet něco nového, . . . .. Tak nevím . . ? Myslím si, že sám patřím k těm, co jim není za těžko někde natáhnout nějaký kabel, něco přidělat , ..
Nečekám, že vše dostanu "naservírováno". Takže, bude-li potřeba časem pomoci, stačí se ozvat.

I nadále budu sledovat dění a pátrat po informacích a jakmile to bude možné, rád se přidám, připojím.

Přeji všem hodně úspěchů ve snažení a těším se na "dostupný" NET za rozumnou cenu.

Vašek

Old Post 02.03.2003 v 19:44
Vašek Písek je offline   Click Here to See the Profile for Vašek Písek   Find more posts by Vašek Písek   Click here to Send Vašek Písek a Private Message   Click Here to Email Vašek Písek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Dušek
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 19

Unhappy Příspěvek č. 61 

Zdravím všechny,

:( Zdá se, že se aktivity v Písku rozdělují do spolků a různých komunit, které chovají k ostaním dosti nevraživý přístup. Nikdo není ochoten sdělit svůj záměr a cíl. Ovšem, více hlav více ví, ale přílišný počet nedělá dobrotu.

Docela jsem zklamán, že si někdo nepřeje spolupracovat s tím a tím člověkem. Nevím o ničem, co by mou osobu degradovalo na někoho, s kým nění možná domluva, někoho bez Fair-Play, někoho nepocivého, chtivého apod.

Pro mne se však nic nemění, 13. března je zastupitelstvo, kde předložím opětovně svůj požadavek.

Michal

Old Post 03.03.2003 v 12:53
Michal Dušek je offline   Click Here to See the Profile for Michal Dušek   Find more posts by Michal Dušek   Click here to Send Michal Dušek a Private Message   Click Here to Email Michal Dušek   Visit Michal Dušek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 62 

Nikdy jsem neřekl že proti tobě někdo něco určitě má...a pokud jde o budoucí spolupráci, já osobně bych si přál, aby k ní došlo...
To ale bude pouze v případě, že alfa testování proběhne bez problémů...Máme v této chvíli to nejlepší vybavení a možnosti, tzn. že ani nám teď pomoct jakkoliv nemůžeš, dokud to prostě neotestujeme...teď jsem mluvil za náš tým
pokud mám mluvit za sebe...těším se na brzkou spolupráci
....
rozhodně by mě ale zajímalo co ti musí ta rada schválit...já to nechápu, myslel jsem že už to máš vykopaný, jen to tam pustit net..nebo ne ?
..o co přesně radě jde ???

Old Post 03.03.2003 v 14:42
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michal Dušek
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 19

Exclamation Příspěvek č. 63 

Dobrý den,
jedná se o to, že kabel bude veden v zemi (v pozemcích města), a v panelákách (rozvody). Tudíš je potřeba souhlas města jakožto majitele nehledě na to, že chci vklad věcného břemena na techto pozemcích (a tak se právně krýt). Souhlas ostatních spolumajitelů již mám, takže teď to stojí jen na zastupitelstvu. Zprvu jsme chtěli táhnout kabel vzduchem (nosne lano, panelák-panelak, ale o tom nechteli na DBS ani slyšet). Spolupracujeme s Píseckou teplárnou, kde mám dojednáno zpřístupnění teplovodních tunelů (pod silnici) pro tento projekt.

zatím Michal

ps. některé části jsou již položeny (ale bez schválení jako by nebyly)

Old Post 03.03.2003 v 15:52
Michal Dušek je offline   Click Here to See the Profile for Michal Dušek   Find more posts by Michal Dušek   Click here to Send Michal Dušek a Private Message   Click Here to Email Michal Dušek   Visit Michal Dušek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martix
Junior Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 115

Příspěvek č. 64 

To není špatný...hlavně aby to vyšlo...těžko přesvědčovat lidi, kteří do toho nevidí a ani nechtěji...

Old Post 03.03.2003 v 16:16
Martix je offline   Click Here to See the Profile for Martix   Find more posts by Martix   Click here to Send Martix a Private Message   Click Here to Email Martix   Visit Martix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:17.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz