CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > 900ap+ Up 2.5 = Super
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Payqook
Newbie

Registrován: 21.01.2003
Příspěvků: 3

Wink 900ap+ Up 2.5 = Super Příspěvek č. 1 

Asi 14 dní jsem se trápil s 900ap+ v módu client.
Nepodařilo se mi ho donutit aby viděl na AP. (AP (ne dlink) ho vidělo, mohlo ho adminovat ale na moje pc se nedostalo a moje pc nevidelo ven).
Upgreadoval jsem na firmware na 2.5 a jako zázrakem se to rozeběhlo. Přímo ve web menu se také zpřístunily dalši možnosti jako vyběr antény, nastavení výkonu, a nějaké nové kodování.
Od up. s ním nemam nejmenší problém.
BYDLIM V PŘÍZEMÍ A POTŘEBOVAL JSEM TO DÁT DO 6.PATRA
A VYŽADOVAL MALEJ ODBĚR. 900AP JE NA TO IDEAL

Naposledy upravil Payqook 27.02.2003 v 12:30

Old Post 27.02.2003 v 12:04
Payqook je offline   Click Here to See the Profile for Payqook   Find more posts by Payqook   Click here to Send Payqook a Private Message   Click Here to Email Payqook     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 2 

Spise se podivej na ruzna nastaveni, pouze novym fw to urcite nebude, protoze 2.5 je v modu klient dost nestabilni, coz je zkusenost overena nekolika lidmi nezavisle na sobe.

Oproti tomu 2.3 + weca.htm je zatim jednoznacne nejstabilnejsi reseni.

__________________

Michal Klečka

Old Post 27.02.2003 v 12:46
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 3 

ahoj,delam ted nejaky pokusy s timhle ap a nemuzu rozchodit mod repeater.
sice "opakuje",ale po ethernetu je funkcni pouze ovladani ale internet mi tudy nechodi.
mam fw 2.5 a utility 2.5.
existuji na to novejsi fw,nebo ovladaci utility?
taky je skoda,ze to neukazuje silu signalu atd.
Nezkousekl nekdo udelat ant.konektor na tu vnitrni antenu v ap?

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 27.02.2003 v 14:38
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 4 

Cauves, v nasi siti mame take par kousku DWL900AP+ a jednoznacne nejstabilnejsi na klienta je FW 2.3 + weca.htm.

Mod repeater jen opakuje po Wireless, ethernet je v tu chvili mimo a da se pouzit jen na ovladani. Mod repater je prote staven na retranslace, nic vic z toho nedostanes.

Old Post 27.02.2003 v 16:48
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Payqook
Newbie

Registrován: 21.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 5 

ahoj, myslím si že když se trošku zabastlí tak se ta interní ant. v pohodě vyvede. rozebraný jsem to ještě neměl ale všechno jde.
prostě se koupí redukce ušmikne, napájí a obalí alobalem.

S tím repeaterem to asi bude jak píše majklovec

S nižší fw než 2.5 se všema možnostma se mi opravdu nepovedlo clienta rozchodit a s 2.5 to chodí v základu a žádné nestability jsem si nevšiml.

Old Post 27.02.2003 v 16:59
Payqook je offline   Click Here to See the Profile for Payqook   Find more posts by Payqook   Click here to Send Payqook a Private Message   Click Here to Email Payqook     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

FW 2.3 + weca.htm. Příspěvek č. 6 

a co je weca.htm. ?

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 27.02.2003 v 17:31
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Payqook
Newbie

Registrován: 21.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 7 

Old Post 27.02.2003 v 17:43
Payqook je offline   Click Here to See the Profile for Payqook   Find more posts by Payqook   Click here to Send Payqook a Private Message   Click Here to Email Payqook     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 8 

Jenze problem je v tom, ze v 2.5 jsou sice anteny, ale uz ne moznost vypnuti power safe mode.

__________________

Michal Klečka

Old Post 27.02.2003 v 17:46
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Klient mod na 900AP+ Příspěvek č. 9 

Ahojte mám 2 AP D-Link DWL-900AP+. V režimu AP-Client strašný problémy. AP v klient modu nedržel spojení a když jsem chtěl z jakékoliv stanice se připojit k síti přes tento klientAP, musel jsem napřed dát pingat až za AP v režimu AP. Tak 1-10minut samé ztracené pakety, ale jakmile se to chytlo, jelo to v pohodě. Musel jsem ale pořád na pozadí pingat.. :(( To samé na každé stanici.
Myslel jsem, že mám něco špatně, ale stačilo přehodit oba 900AP+ do režimu Bridge (s MAC proti sobě) a od té doby to jede super, jak kdybych byl na metalice - prostě zapnu PC a jede kompletní sí?! - kaže antény, kabely a všechno bylo v pohodě - problém je jen v 900AP+ a režimu klient, protože když použiju jeden 900AP+ jako AP a jako klient PCI WiFi kartu (nebo PCMCIA), tak všechno jede.
Moje zjištětní tedy je, že DLW-900AP+ nemumí režim klinet. Nevíte jak ho zprovonit na 100% spolehlivost (bez těch neustálých pingů pro udržení provozu) v režimu klient? Nějaké speciální nastavení nebo něco? Jaké máte zkušenosti s režimem klient - nebo to takhle dělá jen mě? :(
Díky moc!

Zdraví Stoupa
TAK JE!! )

Old Post 06.03.2003 v 23:18
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 10 

Toto AP znám velice dobře a tvůj problém souvisí s firmware 2.5, který je v módu klient extrémně nestabilní. Proved downgrade na 2.3 a budes mit po problemu. Pokud ti to ale vyhovuje v rezimu bridge, asi nemas potrebu to menit. Nektere AP ale mod bridge neumi, (di614) a tak je obcas potreba vyuzivat toho klienta. Take jsem objevil, ze pokud nastavis rychlost natvrdo na 11 mbps, stabilita se hodne zlepsi.

__________________

Michal Klečka

Old Post 06.03.2003 v 23:27
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 11 

Jo ale tak je 2.3 - ještě jsem na 2.5 neflashoval. Ve weca mám vypnutá power safe mode a nastavenou Right antenu. Tak nevim... fakt.. Nemám radši použít jiný HW (jiného výrobce), když potřebuji AP v režimu AP proti AP v režimu klient + PCI(PCMCIA) klienty.
Jaký jiný HW doporučíte nebo jaké nastavení?
Konzultoval jsem to s techniky VaNetu a ti zatím zřejmě nedokáží poradit.. :(

Tak Tak ... smutný Stoupa ...

Old Post 06.03.2003 v 23:46
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 12 

__________________

Michal Klečka

Old Post 07.03.2003 v 07:50
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 13 

__________________

Michal Klečka

Old Post 08.03.2003 v 13:12
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz