CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 1 > Staré město a Josefov (AP ghetto)
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ones
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 48

ghetto - plánovaný AP Příspěvek č. 1 

Ahoj,

rad bych zridil v ulici V kolkovne pristupovy bod site CZFree. Propojeni je predbezne sjednano pres StB (gateway Deu (?))(v optimalnim pripade muze byt funkcni do mesice), dale by se pak dle moznosti rozsirovalo...
Take je v pripade vetsiho zajmu mozno platit vlastni gateway zde...

Zatim ale, pri teto prilezitosti delam "marketingovy pruzkum"
Pokud mozno, ozvete se vy, bydlici v oblasti rozhrani Josefova a Stareho Mesta.
Na mape je nekolik dalsich planovanych nodu, mate vsichni vazny zajem? Pripadne
neplanuje nekdo v blizkosti nahodou take zrizeni AP?

Old Post 02.03.2003 v 22:48
ones je offline   Click Here to See the Profile for ones   Find more posts by ones   Click here to Send ones a Private Message   Click Here to Email ones     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hrobocop
Newbie

Registrován: 27.08.2002
Příspěvků: 20

Inet gateway Příspěvek č. 2 

Cus,

no tohle me urcite zajima. Gateway potrebuju na 100%, rad za ni i zaplatim, ale musi to bejt alespot trochu spolehlivy, protoze potrebuju inet na praci. Ja sem akorat volal do Transgasnetu ale tam vyslo pripojeni relativne mastny...

Old Post 03.03.2003 v 08:26
Hrobocop je offline   Click Here to See the Profile for Hrobocop   Find more posts by Hrobocop   Click here to Send Hrobocop a Private Message   Click Here to Email Hrobocop   Visit Hrobocop's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sweep
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 3 

Cuz,
no jak uz jsem psal v jinych diskuzich ... ja mam zajem, ale mam pocit ze i kdyz v podstate z okna vidim ulici v kolkovne ... tak vzhledem k tomu ze bydlim v nizkem baraku mam obavi o signal.

Muzes mi Onesi napsat nebo poslat na obrazku (na mape) kde se priblizne bude AP nachazet ? Resp. dival jsem se myslim na fotky ktere mas na strankach, ale ty pro me nebyli prilis povzbuzujici.

Schrnu to: mam zajem, ale neverim ze se bubu moc pripojit.

ps: ted se snazim vyjednat si ADSL, ale bohuzel ustredna na ktere se nachaizm ADSL neumoznuje, to uz je fakt na sebevrazdu !

pa

Old Post 03.03.2003 v 17:32
sweep je offline   Click Here to See the Profile for sweep   Find more posts by sweep   Click here to Send sweep a Private Message   Click Here to Email sweep     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sweep
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 4 

Jeste povazuji za korektni rici, ze pokud se nejakym zazrakem podari a sprovoznim ADSL, tak uz nebudu prechazet k CZ free ... Myslim ze behem tohoto tydne budu vedet na 100% takze zatim berte muj zajem s otaznikem.

Old Post 03.03.2003 v 17:38
sweep je offline   Click Here to See the Profile for sweep   Find more posts by sweep   Click here to Send sweep a Private Message   Click Here to Email sweep     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ones
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 48

ADSL Příspěvek č. 5 

Cau,
ja tomu Telecomu moc neverim, vlastni tady vsechny mistni smycky, nic ho nebude nutit snizovat cenu...
Taky potrebuju Internet k praci, ale ADSL se mi zda zbytecne draha varianta - min. nejakych 1700Kc a nevim, jaka je to rychlost a jestli tam jeste neni nejaky datovy limit...
Jako o gateway se o tom da uvazovat, nekdo s trvale spustenou masinou a AP by to mel a o naklady bychom se podelili (pokud to pripustej ve smlouve).

U me AP byt nutne nemusi, jen jsem se tak nabidl, protoze vidim ze strechy docela dobre na vsechny strany. A pokud jde o ADSL, tak by u me snad pustit slo, ustrednu jsem menil kvuli Inetu uz pred dvema lety .

2 sweep > muzes si dat ADSL a k tomu uzivat jeste CZFree
Antena by mohla byt zhruba tam, kde je znacka v mape. 11Mbit mi bezi bez problemu i pres nekolik zdi a stropu .

Old Post 03.03.2003 v 21:31
ones je offline   Click Here to See the Profile for ones   Find more posts by ones   Click here to Send ones a Private Message   Click Here to Email ones     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sweep
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 6 

No ja telecom take nemam rad, ale zda se ze proste jina alternativa neni. JIste je tu CZfree, ale ja nemuzu porad jen cekat a platit horentni sumy za Dial Up. Je fakt ze ted kdyz hodlas vybudovat AP tak to vypada nadejne, ale nikdo mi nezaruci ze signal mit budu. Dalsi je to ze zde v centru je velke zaruseni.

Otazka je jak ADSL bude fungovat. Overbooking je silenej a i ostatni veci vypadaji prapodivne, v podstate nikdo nevi jak to bude slapat. Ale ja uz proste potrebuju byt 24 h on-line !

Ve smlouve jsem nenasel nic o tom ze nelze konektivitu zdilet. Pokud to pujde (jeste kontaktuju providera) nebranim se nakoupit vetsi datovy objem a davat ho rozumnym zpusobem do CZ free, ale to je hudba budoucnosti. Dulezite bude jestli ADSL bude natolik schopne abych mel co nabidnout.

No nadale budu sledovat vyvoj okolo tveho AP a az to budez nejak testovat, byl bych ti vdecny kdyby ses stavi i u me na strese a zkusili by sme jak sem na tom, pak se muzem bavit o dalsim.

Ja se ozvu a zdelit pocity z ADSL, mel bych ho mit do 21 prac dnu. ale spis pocitam z delsi dobou.

hodne uspechu

Old Post 05.03.2003 v 12:17
sweep je offline   Click Here to See the Profile for sweep   Find more posts by sweep   Click here to Send sweep a Private Message   Click Here to Email sweep     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hrobocop
Newbie

Registrován: 27.08.2002
Příspěvků: 20

Telepruser Příspěvek č. 7 

Old Post 05.03.2003 v 12:36
Hrobocop je offline   Click Here to See the Profile for Hrobocop   Find more posts by Hrobocop   Click here to Send Hrobocop a Private Message   Click Here to Email Hrobocop   Visit Hrobocop's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sweep
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 8 

Ano telecom je banda podvodniku, vsechny bych je pozaviral, ale to asi nezvladnu

Co se tyka ADSL tak 50:1 je opravdu zarazejici, doufam jen ze se to bude dat nejak snest.

Co se tyce ceny, ja za dialup zaplatim za mesic v prumeru 1300 Kc + 400 za pausal tedy 1700. A to jsem tam jen po vecerch, kdy uz jsem unavenej. Ja potrebuju net na praci .....

Okamzite si menim pausal na 199 tim usetrim tedy 200 a za ADSL zaplatim 1550 tedy : 1750 Kc..... a to mam 24h neomezene ....

takze pokud bude unosna rychlost je to jasne lepsi volba nez dialup. Snad casem CTc snizi overbooking a nabidne modem k odkoupeni tim se castka opet snizi o nejakych 180 kc za mesi.

Ne ze bych tu delal reklamu ADSL , jen konstatuji fakta, je jasne ze CZfree net je lepsi alternativou ....

Naposledy upravil sweep 05.03.2003 v 13:04

Old Post 05.03.2003 v 12:54
sweep je offline   Click Here to See the Profile for sweep   Find more posts by sweep   Click here to Send sweep a Private Message   Click Here to Email sweep     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ones
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 48

CZFree.Net.starom Příspěvek č. 9 

Nahodou jsem zjistil, ze nekde v blizkosti uz vysila AP "starom". Jeste asi neni v plnem provozu, ale je to silny signal, muzete zatim zkusit, jestli ho nahodou nechytite.
Myslim, ze pro hrobocop by byl jeste lepsi nez "ghetto", protoze asi bude bliz...

Ja mam porad chut AP vybudovat, i kdyz nas tu zatim moc neni. Neni to moc prace navic, vse ale zavisi na tom, jak se mi povede pripojeni na StB.

Zjistil jsem, ze ADSL by u me jit melo. Co me ale zarazilo, ze nedavaji pevnou IP adresu, ale dynamickou tuneluji 1:1. Za ty prachy to beru jako drzost...
Ale jestli Inet opravdu potrebujete, bude asi zatim ADSL spolehlivejsi. CZFree nebude jeste uplne vyzrale, s pripojenim budou mozna jeste nejaky ten cas problemy - dokud se to nezabehne

Ota

Old Post 08.03.2003 v 20:48
ones je offline   Click Here to See the Profile for ones   Find more posts by ones   Click here to Send ones a Private Message   Click Here to Email ones     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ones
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 10 

Tak koukam, zatim to tu uplne spi, zadny dalsi zajemce .

Mam priznive zpravy, koncem brezna jsem se zkusebne pripojil pres StB do CZFree, za coz patri Standovi tisicire diky a nehynouci slava .
Spoj byl bohuzel dost ruseny (nicmene funkcni, na povolenem limitu s 0%packet loss), proto se nyni snazim pracovat na lepsi-opticke variante propojeni a soucasne doresit nektere problemy WiFi. Jen mam bohuzel momentalne malo volneho casu...

Berte to jako povzbuzeni. Pokud vam nejde jen a jen o naprosto spolehlivy a rychly Internet, je CZFree super reseni.

Old Post 13.04.2003 v 20:38
ones je offline   Click Here to See the Profile for ones   Find more posts by ones   Click here to Send ones a Private Message   Click Here to Email ones     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
darthvader
Newbie

Registrován: 25.04.2003
Příspěvků: 1

Zdravím všechny Příspěvek č. 11 

Tak jsem se zaregistroval, poctivě přečetl vaše příspěvky do ledna a zajímalo by mně, jestli něco od té doby pokročilo?
Jsem Nad galery v Týnské uličce a někteří jste ode mně kousek, co by kamenem dohodil. Můžu se někam připojit?
Díky za odpovědi

Old Post 25.04.2003 v 17:07
darthvader je offline   Click Here to See the Profile for darthvader   Find more posts by darthvader   Click here to Send darthvader a Private Message   Click Here to Email darthvader     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ones
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 48

Příspěvek č. 12 

darthvader, vitame te
Pripojit se samozrejme muzes, signalu je tu az moc, jen asi budes muset umistit antenu na strechu.
Mel bys pak dobre chytat i me. Prozatim ted signal nesirim, venuji se naplno optickemu propojeni 10Mbit kvuli nespolehlivosti a zaruseni WiFi. Ale planuju spustit AP v brzke dobe . Takze zdanlive se sice veci nemeni, ale blyska se na lepsi casy...

Naposledy upravil ones 03.09.2004 v 22:56

Old Post 27.04.2003 v 21:32
ones je offline   Click Here to See the Profile for ones   Find more posts by ones   Click here to Send ones a Private Message   Click Here to Email ones     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ones
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 48

Smile Konecne se blizi spusteni AP Příspěvek č. 13 

Nazdar lidi!

Po vice nez pulroce tvrde a usilovne prace (ale take dovolenych), mohu oznamit vyrazny posun v pokryvani oblasti Stareho Mesta a Josefova signalem CZFree.

V nejblizsi dobe bude totiz spusten volny (street) pristupovy bod site s oznacenim "CZFree.Net.ghetto". Anteny jsou osazeny, zbyva v podstate doladit jen SW stranku veci.

Pro nedockave: nyni je spusteno AP v testovacim provozu, lze se tedy asociovat (MAC 00:60:B3:74:4D:F5), ne vsak dostat dale do site. Pokud mate vazny zajem o pripojeni, bylo by ted vhodne otestovat kvalitu signalu u vas, pripadne zacit pracovat na osazeni anteny. Pripadne dotazy prosim PM (ale odpoved muze chvili trvat...)

Diky patri vsem, kteri se o zprovozneni AP zaslouzili, zejmena Standovi Bobrikovi (StB).



OTA

Old Post 03.10.2003 v 08:39
ones je offline   Click Here to See the Profile for ones   Find more posts by ones   Click here to Send ones a Private Message   Click Here to Email ones     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xfidos82
Newbie

Registrován: 27.08.2004
Příspěvků: 1

Question Pomoc s připojením z Maiselova 17 Příspěvek č. 14 

LIdičky, hrozně rád bych se připojil k CZFree, ale bohužel jsem ve stínu baráků a stromů kolem nás...
Snažil jsem se mermomocí dohlédnout na přípojný bot ghetto (východ), ale z jedné strany střechy tam mám jednu pitomou malou věžičku a z druhý strany je tam zase jinej barák....

Na druhou stranu(západ-přes řeku) mám zase ve výhledu jenom stromy, stromy a stromy :(

K severu mám před sebou obrovský barák a kome něj vidím akorát tak interkontinentál a kousek letné, ale nějak nedokážu určit co je to za část...

A když kouknu na jih, tak vidím celkem daleko,ale zase takovou malinkou škvírou v barácích :(

Jestli se mi to povede nafotit, tak to nafotím a fotky hodím sem, jestli z toho bude někdo chytřejší...

Prosím prosím, poraďtemi někdo, jestli na mě někdo můžete dosáhnout sinálem. V monitoru jsem přípojný bod "XFidos"......

Díky moc a zatím se mějte.

Hasta luego....

Old Post 29.08.2004 v 20:54
xfidos82 je offline   Click Here to See the Profile for xfidos82   Find more posts by xfidos82   Click here to Send xfidos82 a Private Message   Click Here to Email xfidos82     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mareka
Newbie

Registrován: 31.08.2004
Příspěvků: 1

Question připojení Příspěvek č. 15 

Ahoj lidi, neporadil by jste mi někdo, jak bych se moch přopojit s Petrskýho námšstí? Bydlím ve druhem patře, takže nevim, jak to bude se signálem.
Dík

Old Post 31.08.2004 v 18:53
mareka je offline   Click Here to See the Profile for mareka   Find more posts by mareka   Click here to Send mareka a Private Message   Click Here to Email mareka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ones
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 48

Exclamation současnost AP ghetto Příspěvek č. 16 

Naposledy upravil ones 11.02.2005 v 18:34

Old Post 03.09.2004 v 22:46
ones je offline   Click Here to See the Profile for ones   Find more posts by ones   Click here to Send ones a Private Message   Click Here to Email ones     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:13.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz