CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Mapa paterni site a rychlosti pripojeni.
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
LuciuS
Newbie

Registrován: 04.08.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 17 

BTW jedna "pricka" te hvezdy bude v dohledny dobe spojeni Barrandova s Velkou Ohradou... a na CZFconnected se taky dostanu, kdyz vse funguje jak ma

Old Post 04.03.2003 v 23:06
LuciuS je offline   Click Here to See the Profile for LuciuS   Find more posts by LuciuS   Click here to Send LuciuS a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

zpatky k tematu Příspěvek č. 18 

AFAIK jsou trasy propojeni v mape vyznaceny, ale zobrazuji se jen nekolika malo lidem. Myslim, ze by jen stacilo povolit zobrazovani treba vsem jiz pripojenym.

Old Post 05.03.2003 v 08:41
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 19 

__________________

Old Post 05.03.2003 v 10:05
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

sí?ový graf, proč ne, ale hlásí se někdo kdo ho udělá? Příspěvek č. 20 

Ahoj,
ja myslim ze by nebyl problem zverejnit snapshot vypisu
show ip ospf database router/network
co myslite?
Je to vypis ve stylu
################
Link State ID: 10.10.121.1
Advertising Router: 10.10.121.1
Length: 60
Number of Links: 3

Link connected to: a Transit Network
(Link ID) Designated Router address: 10.10.121.5
(Link Data) Router Interface address: 10.10.121.1
Number of TOS metrics: 0
TOS 0 Metric: 10

Link connected to: Stub Network
(Link ID) Network/subnet number: 10.10.122.0
(Link Data) Network Mask: 255.255.255.0
Number of TOS metrics: 0
TOS 0 Metric: 1500

Link connected to: Stub Network
(Link ID) Network/subnet number: 10.10.123.0
(Link Data) Network Mask: 255.255.255.0
Number of TOS metrics: 0
TOS 0 Metric: 500

Link State ID: 10.10.121.5
Advertising Router: 10.10.121.5
Length: 48
Number of Links: 2

Link connected to: a Transit Network
(Link ID) Designated Router address: 10.10.121.5
(Link Data) Router Interface address: 10.10.121.5
Number of TOS metrics: 0
TOS 0 Metric: 10

Link connected to: a Transit Network
(Link ID) Designated Router address: 10.10.87.131
(Link Data) Router Interface address: 10.10.87.131
Number of TOS metrics: 0
TOS 0 Metric: 500
################

a to konkretne popisuje moje dva routery na nodu jablonecka. Prvni 10.10.121.5 je jaja a slouzi jako klient na jarov - ma dve tranzitní sítě a druhý je jablonecka a ten slouží jako dvě AP (122 a 123) pro jiné klienty, kteří jsou koncové body (proto nemají tranzit). V každém ospf routeru je samozřejmě k dispozici úplný seznam všech routerů v dané AS.

Takhle je to v každém routeru pokud běží zebra. Dá se z toho sestavit sí?ový graf a při uchycení na souřadnice i mapa.

Obecně se dá říct, že se to dá opravdu pokládat za "choulostivé informace", ale můj názor je ten, že je to jedno. Já jsem pro zveřejnění.

Další otázka je ta, že pouhý výpis je pro 99.9% lidí na nic. Chce to udělat grafickou prezentaci. Nejlíp 3D. Nějaký dobrovolník? Možná že už na tom někdo pracuje, třeba Netdave. Určitě by to šlo dobastlit do monitoru, jen mít víc času...

__________________

Naposledy upravil simandl 05.03.2003 v 10:18

Old Post 05.03.2003 v 10:14
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 21 

mě to nějak pořád není jasné.

my jsme prostě vlezli na střechu s notebookem a parabolickou anténu. něco jsme naměřili a pak se pomocí pm zkontaktovali se správcem a píchli se na něj. k čemu nějaké čáry na mapě ?
a pokud se napojíš na někoho, kdo je fyzicky daleko, ale zase má lepší hopy do netu, tak je to stejně na úkor signálu a chybovosti. takže si prostě nevybereš. a pokud nehraješ on line hry, tak je ti to stejně fuk. jestli máš ping 50 nebo 100 na seznam. my máme asi 10 ms, ale herní servery jsou stejně jinde, takže je nám to na prd.

a hvězda už to brzo nebude. je to jenom o financích a o tom dokopat ty lidi na druhé straně k tomu, co už máme my hotové. kartu do serveru, a směrovou anténu.

jinak v connected foru celkem nic zajímavého není. aspon pro mě ne.

Old Post 05.03.2003 v 11:39
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 22 

Myslim ze pri dnesnim stavu site by se ta topologie dala nakreslit i rucne v nejakem CADu, kterej to nejak podporuje. Pokud bude u routeru popsana jejich fyzicka poloha, tak myslim neni problem, udelat si hrubou predstavu o stavu site.

L.

__________________

Old Post 05.03.2003 v 12:21
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 23 

__________________

Old Post 05.03.2003 v 12:49
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

Re: sí?ový graf, proč ne, ale hlásí se někdo kdo ho udělá? Příspěvek č. 24 

__________________

oto, oto@valek.net

Old Post 05.03.2003 v 12:55
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 25 

Super, alespon nekoho se podarilo presvedcit. Diky za projeveni zdraveho rozumu...


L.

__________________

Old Post 05.03.2003 v 13:17
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nerocz
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 26 

Jako iniciator tohoto threadu dekuji vsem za jejich prispevky. Duvod proc jsem toto zacal je, ze tu kazdy den ctu mnoho prispevku stezujici si na padavost CZfree, a myslel jsem ze by to vyrazne pomohlo k spolecne stabilite site i k rozdeleni prutoku tak aby na vsechny vyslo stejne. Pokud se podivate kolik je nod v priprave, dojde vam ze drive nebo pozdeji by jsme museli neco takoveho podniknout. Nechci a nebudu nekomu nadavat ze tyto informace nejsou k dispozici, protoze v teto komunite kazdy vsechno dela dobrovolne. Myslim si, ze tento thread by mel byt spis o hledani spolecneho reseni problemu stalych a budoucich a ne o hadkach ci to je nebo neni chyba atd. .

To oto: Tvuj 3d model je technologie ktera vsem usnadnila praci a takovych by melo byt vice. Linky na mape jsou, ale pokud uvazujes o updatu v budoucnu, prosim oznac ty linky barvou tak, aby se odlisili wifi a ronji. Diky moc.

Old Post 05.03.2003 v 17:50
nerocz je offline   Click Here to See the Profile for nerocz   Find more posts by nerocz   Click here to Send nerocz a Private Message   Click Here to Email nerocz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

mapa Příspěvek č. 27 

Ahoj,

můj názor je, že pokud se tahle sí? má jmenovat CZFree, bylo by vhodné aby mapa spojů byla k dispozici. Kromě toho se domnívám, že by měla být k dispozici rovněž mapa radiového pokrytí, protože design radiové topologie (umístění hot-spotů, obsazení kanálů a pokrytí území jednotlivými anténami apod.) je u Wi-Fi dost důležitou částí implementace. Jak se bude sí? zahuš?ovat bude bez těchto podkladů stále složitější zajistit trvale udržitelný rozvoj.

Kdo si zejména v Praze občas proskenuje 2,4 pásmo po městě, vidí, že se to zahuš?uje téměř "každným dnem".

Faktem je, že momentálně NEJSOU tyto informace ani v connected fóru! Kdo už je připojen má možnost si to protrasovat a/nebo "vyzobat" z OSPF paketů od jednotlivých routerů, nebo z routeru na který má přístup. Asi budete souhlasit, že to není zrovna "to pravé ořechové", zvláš? pokud někdo chce stavět AP a není ještě připojen jinde/jinak.

Otázkou je, zda zveřejňovat všechny tyto informace, nebo zveřejňovat jenom část a část nechávat (třeba) v CF. O tom by se mělo diskutovat. Já osobně jsem pro maximální otevřenost a budu toto stanovisko zastávat i v CF. Pokud někdo předloží relevantní argumnenty co by veřejně přístupné být nemělo a proč, jsem ochoten jim naslouchat a případně se nechat i přesvědčit, ale zatím tady takové nezazněly.

S pozdravem
Petr <p3t>

Old Post 05.03.2003 v 17:52
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 28 

Taky podporuju maximalni otevrenost. Myslim, ze uzavrenost je
velmi chabou nahrazkou skutecneho kvalitniho zabezpeceni.
Navic tu otevrenost czfree proklamuje i ve svem nazvu...

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 05.03.2003 v 19:26
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pokluda
Member
zastupce cloudu 10.25


Registrován: 03.07.2002
Příspěvků: 131

Muj nazor Příspěvek č. 29 

Nez jsem stacil tento prispevek napsat, rada z Vas mi "vzala slova z ust". Presto se se svym nazorem pridavam.

problem pricek:
Proc to stale omilat. Myslim, ze vsichni vedi, ze jde predevsim o penize. Jsem presvedcen, ze to bude, ale nejsem idealista, abych si myslel, ze to bude "zitra".

zverejneni informaci:
Souhlasim s nerocz, laznou, simandlem a radou dalsich, ze neni duvod proc informace tajit. Ty duvody co tady byly uvadeny jsou dost "mimo misu". Kdo je opacneho nazoru, uvedte alespon jeden podstatny duvod, ktery Vam nevyvratim 3 vetami.
Poznamka: v soucasne dobe nema smysl mapovat IP. IP plan bude (mozna brzy) prekopan, vcetne cisel AS. Mimochodem to je asi jedina zavazna informace, ktera se "taji" na CF - ted jsem ji proflak, asi budu (zastrelen pro vystrahu).

Connected forum:
Me "prinasi" connected forum jen to, ze ctu 2 fora, namisto jednoho. Ukazte mi nekdo jedinou informaci, ktera je na CF a nemohli by si ji presist vsichni. Samozrejme krome for uzavrenych skupin, ale tim se nic nemeni. A pokud se nekdo boji (snad opravnene), ze by moc lidi kecalo do problemu tech pripojenych, tak to by prece slo resit tak, ze zakladatel threadu by urcil, zda do nej mohou prispivat vsichni, nebo jen majitele aktivnich
nodu. Ale i to je podle mne zbytecne. Ja jsem za sjednoceni tech dvou for.

Tu Otovu mapu jsem jeste nestihl zkouknout, ale uz se tesim.

__________________

Správce AP zvahov, AS64525 a domény pjih.czf
Óm guru díp namahá.

Old Post 05.03.2003 v 20:36
pokluda je offline   Click Here to See the Profile for pokluda   Find more posts by pokluda   Click here to Send pokluda a Private Message   Click Here to Email pokluda   Visit pokluda's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrabcak
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 15

Re: Muj nazor Příspěvek č. 30 

Taky jsme si myslel, ze CZF ma byt otevrena komunita, ovsem utajovani informaci o siti a existence CF mne dost zklamalo.
Na jednu stranu se tu porad prosazuji otevrene systemy (coz je jedine dobre) a na druhou stranu se nedokaze prosadit otevrenost v samotnem CZF. Velice potrebne a zadane by byli zejmena tyto veci :
- mapa topologie paterni site
- priblizna mapa pokryti, pokud se to mysli vazne se street accesem
- cenik internetove konektivity jednotlivych gw a jejich podminky

Pak uz by CZF nechybelo k dokonalosti nic

__________________

=TT=

Old Post 05.03.2003 v 23:13
vrabcak je offline   Click Here to See the Profile for vrabcak   Find more posts by vrabcak   Click here to Send vrabcak a Private Message   Click Here to Email vrabcak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tygr
Junior Member

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 110

Příspěvek č. 31 

par lidi se tu uz o praktikovani tohoto zcela otevreneho pristupu pokusilo a dostalo radne pres prsty od komercnich ISP, kteri spravne zhodnotili CZF jako jejich zkazu. Zajemcum o pripojeni staci soucasna mapa - zkouknou viditelnost, zkontaktuji lidi na bodech, na ktere vidi , promeri spoj, nainstaluji a jsou Connected. Tolik k "otevrenosti".

Argumantaci o efektivnim vytvareni redundatnich spoju neberu - kazdy, kdo je Connected si muze trasu projet a zjistit, kudy to jede a HLAVNE se muze s provozovateli AP na trase dohodnout a Ti mu jiste radi topologii sdeli. Nemusi se vsechno resit umelou inteligenci pres pocitace, spolehal bych na lidskou inteligenci.

A davat jen tak vsem topologii site, kdyz k tomu neni zadny fakticky duvod, se mi vubec nelibi. Priipady zneuziti jsou a jsou dosti otresne, kdo ma zajem si je jiste vyhleda, neb se tu diskutovaly. Ostatne projedte si podobne projekty ve svete - k topologii se jako "anonymous coward" nedostane nikde.

Zaverem bych vsechny, kteri mohou, vyzval k vytvareni redundatnich spoju jak jen mohou a hlavne k posilovani spoju Ronjama, protoze WiFi pasmo je den ode dne zarusenejsi.

__________________

Old Post 05.03.2003 v 23:34
tygr je offline   Click Here to See the Profile for tygr   Find more posts by tygr   Click here to Send tygr a Private Message   Click Here to Email tygr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 32 

Old Post 06.03.2003 v 00:02
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz